Buďme kamarádi

Děti prvních tříd si ve středu 4. března na vlastní kůži vyzkoušely, jak se žije lidem s postižením. Vyzkoušely obratnost svých nohou při kresbě i stavbě stavebnice. Zjistily, jak se jezdí na invalidním vozíčku a ačkoli je jízda bavila, rády zase odešly po svých k dalším úkolům, například k vkládání správných tvarů do kostky poslepu. Další úkoly, které dětem zprostředkovaly svět nevidomých byly například aktivity spojené s psaním Brailovým písmem nebo hra pexeso. Úkolem bylo sestavit stejné dvojice pomocí hmatu. Velice zajímavou aktivitou bylo provázení nevidomého po prostoru. Děti pochopily, jak náročná aktivita to je a nyní již vědí, co nevidomým v orientaci pomáhá.

Bylo zábavné vyzkoušet si některé možnosti handicapovaných lidí, ale jsme rádi, že jsme zdraví a můžeme dělat, co nás baví bez omezení.

09.03.2020 Zpět