Festival ptactva

Děti z přírodovědného kroužku "Pojďme spolu do přírody" se dne 9. 10. zúčastnily tradiční podzimní kampaně Festival ptactva. Na účastníky čekala v Antošovicích poblíž řeky Odry ukázka kroužkování ptáků s odborným výkladem. Navzdory dosti silnému větru se podařilo odchytit několik desítek opeřenců. Jednalo se především o běžné druhy, mezi kterými nechyběli tři nejhojnější druhy sýkor, červenka obecná, brhlík lesní, kos černý, pěnkava obecná, drozd zpěvný či pěnice černohlavá. Asi nejzajímavějším odchyceným druhem byla pěvuška modrá. Ornitologové seznámili zájemce s vědeckými a ochranářskými přínosy kroužkování ptáků i se základními informacemi a některými zajímavostmi z biologie odchycených druhů.

21.10.2021 Zpět