Učíme se spolupracovat

Za námi je další školní měsíc, tentokrát zkrácený o jarní prázdniny. Ty jsme si všichni užili. I přesto jsme ve škole zvládli mnoho úkolů a zase jsme o něco šikovnější. V mnoha chvílích pracujeme ve dvojicích, abychom se naučili spolu vycházet a plnit společné cíle. Výjimkou byl tělocvik, kdy jsme museli spolupracovat rovnou ve skupinách o čtyřech lidech. Naším úkolem bylo všechny chycené děti odnést do domečku. Sami bychom to nezvládli, proto jsme museli spojit všechny síly. Vždy to vyšlo a my měli radost z každého zachráněného hráče. Spolupráci využíváme i dalších předmětech, například v matematice. Osvojujeme si sémantické prostředí Autobus, kdy nejen počítáme cestující na zastávkách, ale také si připomínáme, jak se takovým autobusem jezdí. Stihli jsme i nějaké aktivity mimo třídu. Byli jsme v knihovně, dokonce dvakrát. Šli jsme i na procházku k rybníku a do parku, abychom si prohlédli nejen, jak to tam vypadá a kdo tam žije, ale také jak člověk přírodě škodí.

09.03.2020 Zpět