9. A v Praze

Ve středu 31. května vyrazila třída 9.A v doprovodu třídní paní učitelky Petry Staňkové a pana učitele Martina Mrázka do Prahy.

První den se vydali na prohlídku areálu Pražského hradu, sešli na Karlův most a Staroměstské náměstí, poté zamířili na náplavku, kde je už čekala loď. Plavili se po Vltavě kolem Hradčan, Strakovy akademie, a dokonce proplouvali i pod Karlovým Mostem. Večer vyšli na Vyšehrad, odkud měli nádherný výhled na noční Prahu.

Druhý den ráno se šli podívat na pomník Jana Žižky a poté se vypravili na Žižkovskou věž. Po obědě měli prohlídku Staroměstské radnice včetně podzemí a vyhlídky z věže, poté zavítali do obchodního centra Nový Smíchov. Vrchol celého výletu je čekal až večer, kdy navštívili Národní divadlo a viděli krásnou hru Kytice ztvárněnou našimi předními herci.

Poslední den navštívili Národní muzeum a prošli si Václavské náměstí. Poté se vydali na cestu zpět domů. Žákům se tento třídenní výlet moc líbil. Měli krásné počasí a skvělý program.

Rostislav Bochenský

06.06.2023 Zpět