Základní škola a mateřská škola Polanka nad Odrou
Základní škola Zpět na úvod

Úspěchy školy

Jazyk a komunikace

Literární soutěže

Skrytá paměť Moravy - téma: "Voda má".

Kotková Klára (9. A), Luzarová Eliška (9. A) 

Rosteme s knihou -  téma: "Paměť a vzpomínky".

Prausková Kristýna (9. A), Silber Vojtěch (8. A), Dluhošová Jana (6. A)

Dluhošová Jana (6.A)  se umístila na 5. - 10. místě z 1024 soutěžícíh 

O pardubický pramínek- téma: "O čem nejraději sním ".

Hýža Matěj, (8. B), Hýža Max (8. B)

Literární soutěž v rámci IV. ročníku Mezinárodního česko - polského festivalu pohádek

SVČ Korunka, Ostrava - Mariánské Hory - téma: "Vodní svět", městské kolo

Klenová Alice (8. B) - 2. místo, Šťastný Radovan (8. B) - účastnický list
 

Recitační soutěž - obvodní kolo

2. místo Markéta Zeleňáková (3. A), postup

Recitační soutěž - školní kolo

1. třídy

1. místo Alice Sýkorová, Viktorie Smetanová

2. místo Sabina Závodná

2. - 3.  třídy

1. místo Markéta Zeleňáková, Gabriela Návratová

2. místo Ondřej Popelka, Zuzana Macková, Gabriela Návratová, Veronika Valchařová

3. místo Nicol Beliančinová, Diana Krčková, Daniel Peterek, Klára Ďurišová

4. - 5. třídy

1. místo Martin Jančálek, Dominik Kühnel

2. místo Amálie Kubicová, Martin Skurka

3. místo Štepánka Silberová, Matěj Peterek

6. - 7. třídy

1. místo Ondřej Brož, Tereza Kotásková

2. místo Romana Kubicová

3. místo Vojtěch Gorzula, Vendula Prazková

8. - 9. třída

1. místo Adam Kubica

2. místo Vojtěch Silber

3. místo Ondřej Kudela


Oxford Illustrator


školní kolo - Nováková Emma (7. A), Mucha Matěj (7. A), Šťastný Radovan (8. B)
obvodní kolo - Šťastný Radovan (8. B) - 2. místo


Olympiáda v anglickém jazyce

Kat. I. A (6., 7. ročník)

Úspěšný řešitel - Daniel Zomber (6. A), Matěj Mucha (7. A)

Kat. II. A (8., 9. ročník)

Úspěšný řešitel - Klára Lehmsová (8. A), Radovan Št´astný (8. B), Karolina Demčáková (8. B)


Olympiáda v českém jazyce

školní kolo - Badura Petr (9.A) - 1. místo; Hartošová Marie - 2. místo; Klenová Alice - 3. místo

Matematika a její aplikace

Pythagoriáda 2018/2019

Školní kolo - úspěšný řešitel (postup)

Ondřej Macek (5. A), Patrik Hrouzek (5. A), Jana Zemanová (5. A), Nela Tognerová (5. B), Matěj Gembal (5. B)

Anna Lipinová (6. B), Tereza Stryková (7. A), Ondej Kubica (7. A), Vojtěch Silber (8. A)

Okresní kolo - řešitel

Matěj Gembal, Ondřej Macek, Nela Tognerová (5. třídy)

Tereza Stryková, Ondřej Kubica (7. třída)

Vojtěch Silber (8. třída)


Matematická olympiáda 2018/2019

6. tř., 7. tř. - školní kolo (postup)

Jaroslav Svarovský (6. B), Tereza Stryková (7. A)

Okresní kolo

Úspěšná řešitelka - Stryková Tereza (17. místo), řešitel  - Svárovský Jaroslav (63. místo)

5. třída - okresní kolo

Úspěšný řešitel - Tognerová Nela (4. místo), Luňáčková Natálie (33. místo)

Řešitel - Sýkora Daniel, Gembal Matěj, Šindelka Ondřej, Vybíral Jakub, Kühnel Dominik, Matějová LInda, Choleva Martin, Kocmanová Lucie, Němcová Eliška


Šachový turnaj

Ostravský koník 2019

kat. 1. - 3. třída, 88 účastníků,  (Vojtěch Jelínek 4. B - 14. místo, Jakub Stehlík 3. B - 18. místo), kat. 6. - 9. tř., 66 účastníků, (Stanislav Tomáš 9. A - 15. místo, Petr Babura 9. A - 16. místo, Radovan Šťastný 8. B - 21. místo, David Kuňák 9. A - 35. místo, Martin Kasper 8. B - 36. místo, Pavlíková Barbora 8. B - 51. místo) 


Vánoční šachový turnaj - Badura Petr (9.A) - 1. místo, Stanislav Tomáš (9.A) - 2. místo, Jelínek Vojtěch (4.B) - 3. místo

Velikonoční šachový turnaj - Badura Petr (9. A) - 1. místo, Martin Kasper (8. B) - 2. místo, Radovan Šťastný (8. B) - 3. místo
 

Člověk a příroda

Biologická olympiáda 2019

Okresní kolo - kat. D

Vendula Prauzková (7. A) - 13. místo; Adam Prausek (6. B)  - 10. místo

Školní kolo - kat. C

Petr Badura (9. A)

Zeměpisná olympiáda 2019

školní kolo
kat. A - 1.místo  Dluhošová Jana (6. A), 2. místo Ďuriš David (6. B), 3. místo  Dluhoš Daniel (6. B)
kat. B - 1.místo  Mucha Matěj (7. A), 2. místo Kůdela Vít (7. B), 3. místo Kotková Kateřina (7. B)
kat. C - 1.místo Stanislav Tomáš (9. A), 2. místo Majcher Jan (8. A), Pavlík Ondřej (8. B), Šťastný Radovan (8. B)

Umění a kultura

Požární ochrana očima dětí 

Oceněné práce školního kola

Návrat Tobiáš - 2. B, Matějová Linda - 5. A, Svárovský Jaroslav - 6. B, Demčáková Karolína - 8. B

Oceněná práce v okresním kole 

Prausek Aleš - 2. B 

Člověk a svět práce

Vánoční soutěžení  - soutěž v pletení vánočky (SŠ společného stravování, Ostrava)

Planková Jana, Hartošová Marie, Luzarová Eliška, Prausková Kristýna ze třídy 9.A

Vánoční soutěžení  - Master Chef Junior 
Cholevová Darina, Jajcajová Pavlína, Lubojacká Eliška (8. A) - 2. místo
Pavlíková Barbora, Struminská Tereza, Vidmochová Johanka (8. B) - 3. místo  

Kouzlíme v kuchyni - projektová aktivita zakončená gastronomickou soutěží ZŠ a MŠ Polanka nad Odrou a ZŠ Klimkovice

Alice Klenová (8. B) - 1. místo (barmanka),   barmanský tým ( Alice Klenová 8. B, Radovan Šťastný 8. B)  - 1. místo, kuchařský tým (Pavlína Jajcajová 8. A, Eliška Lubojacká 8. A, Adam Kubica 8. A)  - 2. místo,

 

Člověk a zdraví - Tělěsná výchova


Mc Donald´s Cup 

okrskové kolo - kat. mladších žáků - 2. místo, kat. starších žáků - 1. místo (postup)

okresní kolo - kat. mladších žáků - 4. místo, kat. starších žáků 2 místo

Florbal 

Turnaj ASŠK - kat. IV.  - chlapci 8., 9.tříd
obvodní kolo - 4. místo

Házená

Okresní kolo házené 6. - 7. tř. Novináský kalamář 2019

chlapci - 4. místo

dívky - 3. místo

Krajské kolo turnaje ASŠK, chlapci 8., 9.tř., 3. místo


Volejbal

Vánoční volejbal, turnaj ASŠK smíšených družstev, 3. místo (družstvo "A"), 6. místo (družstvo "B")

Vybíjená

Turnaj ASŠK, II. kat., 5. třídy - dívky, obvodní kolo 2. místo, okresní kolo 1. místo, krajské kolo 6. místo

Turnaj ASŠK, II. kat., 5. třídy - chlapci, obvodní kolo  2. místo, okresní kolo 3. místo 

Přehazovaná

Turnaj ASŠK, SLZŠ Junior, obvodní finále - 2. místo, okresní finále - 3. místo


Štafetový pohár 2019

8 x100 m mladší (Jonáš Siročák, Aleš Prausek, Šimon Hubáček, Vojtěch Geleta, Melanie Dluhoš, Barbora Géryková, Adéla Rokošová, Markéta Zeleňáková)

8 x 100 m starší (Lukáš Neuwirth, Matyáš Kristofory, David Koval, Dominik Hruška, Kateřina Chovanioková, Lucie Kocmanová, Amálie Zajoncová, Daniela Hlavsová)

8 x 200 m štafena A (Jonáš Siročák, Aleš Prausek, Barbora Géryková, Kateřina Chovanioková, David Koval, Lucie Kocmanová, Lukáš Neuwirth)

8 x 200 m štafena B (Šimon Hubáček, Vojtěch Geleta, Markéta Zeleňáková, Daniela Hlavsová, Dominik Hruška, Adéla Rokošová, Amálie Zajoncová, Matyáš Kristofory)

Celkové umístění školy - 6. místo

Doplňkové discipliny:

hod medicimbalem 1 kg - Jonáš Siročák, 3. B - 1. místo; Lukáš Neuwirth, 5. A - 1. místo, Melanie Dluhoš, 3. B - 1. místo

Hurá na zlatou Tretru

výběr žáků 5. tříd (Majcherová Adéla, Chovanioková Kristýna, Tomášková Kristýna, Němcová Eliška, Kocmanová Lucie, Luňáčková Natálie, Neuvirt Lukáš, Juráček Jakub, Koval David, Choleva Martin, Kristofory Matyáš, Skurka Martin), disciplíny hod raketkou, štafeta, skok z místa, opičí dráha , 8. místo

 

 

Užitečné odkazy Aktuální informace

Dovolujeme si vám oznámit, že od 1. 8. 2019 je ředitelem Základní školy a mateřské školy Polanka nad Odrou pan RNDr. Patrik Molitor.

Číst více

V úterý 26.6.2019 se uskutečnilo závěrečné klání 8.-9. tříd v areálu Dělnického domu.

Číst více
Informace k navýšení platby za školní družinu

Oznamujeme rodičům, že od 1. 9. 2019 je výše platby za školní družinu stanovena 200,- Kč za měsíc.

Vnitřní směrnice pro stanovení poplatků za školní družinu.

 

  • 596 931 563
  • H. Salichové 816, Ostrava - Polanka nad Odrou, 725 25
Užitečné odkazy:
  • 596 931 088
  • Malostranská 124, Ostrava – Polanka nad Odrou, 725 25
Užitečné odkazy: