Delfínci

Třídní učitelky: Marcela Jasioková, Denisa Chmelová

Věkové složení dětí: 4,5 - 6,5 leté

Provoz třídy: 7:00 -15:30 hod

Název třídního vzdělávacího programu: Delfínci a jejich barevný svět

Tel.: 739 882 460

• Říjen 2022 Říjen 2022

Měsíc říjen byl v Delfínkách ve znamení podzimu. Povídali jsme si o podzimních plodech, pouštěli draka, pekli bramborové placky, byli v knihovně. Na zahradě proběhl Jablíčkový den a děti při pobytu venku tvořily domečky pro zvířátka z přírodnin a hrabaly listí.

• Září 2022 Září 2022

Měsíc září proběhl bez potíží, děti z Delfínků se rychle zadaptovaly. Povídali jsme si o babím létě, pavoučcích, ovoci, zelenině a houbách. Navštívilo nás divadlo Letadlo. S dětmi jsme pekli jablečné šátečky. Děti přednášely na polaneckém Vítání občánků.

• Červen 2022 Červen 2022

Měsíc červen byl nabitý spoustou akcí. Odpolední Den dětí na školní zahradě s rodiči, výlet na zámek Kunín, taneční představení a muzikál, které si pro nás připravily děti ze ZŠ, beseda s policií, sportovní dopoledne v hale, pěvecké vystoupení Delfínků a Chobotniček na Polanka Cupu, pasování předškoláků, pirátská stezka v klimkovických sanatoriích a odpoledne s tatínky.

• Květen 2022 Květen 2022

V měsíci květnu  jsme si povídali o rodině - členech rodiny, domově a místě, kde žijeme a o naší vlasti. Věnovali jsme se také dopravnímu tématu. a navštívilo nás divadlo.

Pro maminky jsme si připravili besídku s pásmem písní a básní, děti společně si společně s maminkami ozdobily perníčky a zahrály různé smyslové hry. Maminky byly dojaté.

• Duben 2022 Duben 2022

Měsíc duben byl nabitý akcemi, děti shlédly v polanecké ZUŠ koncert, navštívily nás p. učitelky ze ZŠ, aby se seznámily s našimi předškoláky ještě před zápisem. Společně jsme se připravovali na Velikonoce.

• Březen 2022 Březen 2022

V březnu děti začaly navštěvovat plavání, do MŠ přijel klaun, přijali jsme pozvání do polanecké ZUŠky, kde pro děti p. učitelky z výtvarného oboru nachystaly inspirativní tvoření s pohádkou. Koncem měsíce jsme společně s dětmi uklidili školní zahradu a rozloučili se zimou - Morenou a přivítali jaro.

• Únor 2022 Únor 2022

V měsíci únoru jsme si s dětmi povídali o zimní olympiádě, seznámili jsme se se sporty, které soutěží na olympijských hrách a závěrem si děti tyto sporty vyzkoušeli na vlastní školkové  olympiádě. Koncem měsíce proběhl, spolu s chobotničkami, třídní karneval, plný soutěží, tance, tomboly a překvapením pro děti.

• Leden 2022 Leden 2022

V měsíci lednu k nám přijela zima, a věnovali jsme se lidskému tělu.

• Prosinec 2021 Prosinec 2021

V prosinci nás navštívili Mikuláš, Čerti a  Anděl, zdobili jsme strromeček a společně se připravovali na Vánoce.

• Listopad 2021 Listopad 2021

V měsíci listopadu jsme pokračovali v podzimních tématech, navštívili jsme knihovnu, místní hřbitov a do školky zavítal slepecký pes.

• Říjen 2021 Říjen 2021

V říjnu se věnovali podzimu, povidali jsme si o ovoci a zelenině, pekli štrůdl, děti pracovaly s přírodninami, pouštěly draka a měly halloweenské zábavné dopoledne.

• Září 2021 Září 2021

V měsíci září jsme si s Delfínky zopakovali pravidla a zavzpomínali na léto.

• Červen 2021 Červen 2021

Celý červen jsme věnovali vodě a dětem, které měly svátek,hubbě a hudebním nástrojům a létě Vysvětlovali jsme si koloběh vody, využili interaktivní tabuli, dělali různé pokusy a hodně muzicírovali. Díky krásnému počasí jsme spoustu času trávili na školní zahradě.

V tomto měsíci se konečně otevřela školka pro všechny děti a společně jsme si to náležitě užili v duchu zvířátek, jarní louky, vody a pokusů.

• Březen Březen

Přestože byla mateřská škola v tomto měsíci pro děti uzavřena, nabídli jsme všem Delfínkům vzdělávání formou distanční výuky na téma jaro a velikonoční kuřátka - děti si mohly vyrobit "vlasaté hlavičky", jarní větvičky a kraslice. Dále se mohly naučit písničku pomocí videoukázky, jarní a velikonočmí básně, pohádky a spoustu dalších aktivit a námětů k daným tématům. Rodičům děkujeme za spolupráci.

V tomto měsíci jsme si povídali, tvořili a hráli spoustu her na téma lidské tělo, smysly a zdraví,  poslední týden byl karnevalový.

Měsíc leden byl ve znamení zimy, zvířátek v zimě a nové interaktivní tabule.

V pondělí 28.11. v 16:00 hod. proběhne před budovou mateřské školy Rozsvěcení vánočního stromu.
V úterý 15.11. jsme s dětmi navštívili místní knihovnu,
V týdnu od 7. - 11. 11. proběhla v naší MŠ vánočmí sbírka pro pejsky z hospicu Adélka.