Základní škola a mateřská škola Polanka nad Odrou

Delfínci

Třídní učitelky: Marcela Jasioková, Marie Hořínková

Věkové složení dětí: 3,5 - 5,5 leté

Provoz třídy: 7:00 -15:30 hod

Název třídního vzdělávacího programu: Delfínci a jejich barevný svět

Tel.: 739 882 460

 • Září 2023 Září 2023

  Září se ve třídě Delfínků neslo ve znamení adaptace. Upekli jsme šátečky z listového těsta ku příležitosti dne otevřených dveří, pilně nacvičovali pásmo básní a písní na vystoupení pro Červený kříž. Povídali jsme si o babím létě, pavoučcích a vlaštovkách.

 • Červen 2023 Červen 2023

  Měsíc červen odstartoval výletem na Kozí farmu do Havířova. Děti se zde seznámily s různými hospodářskými zvířaty. Poté proběhl odpolední Den dětí s rodiči na zahradě MŠ. Navštívilo nás divadlo s pohádkou Jak Kulíšek hledal nevěstu. Pro předškoláky bylo připraveno pasování na zahradě MŠ, za účasti p.učitelek ze ZŠ. Snažili jsmese trávit co nejvíce času venku, kde si dokonce děti užili i odpolední odpočinek. Na konci měsíce pro nás připravila p.uč. Katarínna Sýkorová spolu s žáky 9.tříd sportovní dopoledne na šk.zahradě a pirátskou stezku v Klimkovicích. 

 • Květen 2023 Květen 2023

  Květen jsme věnovali maminkám v tématu-Moje rodina. Připravili jsme pásmo písní, básní a tanečků, na které jsme pozvali rodiče i prarodiče. Dalším tématem byla doprava. Seznámili jsme se s dopravními prostředky a pravidly silničního provozu, procvičili jízdu na koloběžkách a získané znalosti jsme ověřili na interaktivní tabuli. Také jsme navštívili Dolní oblast Vítkovic, expozici dětský svět, kde byl pro děti připraven program na téma - voda.

 • Duben 2023 Duben 2023

  V měsíci dubnu jsme oslavili svátky jara -Velikonoce, společně s dětmi i rodiči. Povídali jsme si o jarní louce, o tom jak chránit naši planetu, o zvířátkách, mláďátkách a domácích mazlíčcích. Na školní zahradě jsme s dětmi zasadili jarní kytičky, které nám donesli rodiče.

 • Březen 2023 Březen 2023

  V tomto měsici jsme s dětmi zahájily jaro, jarní stezkou na zahradě Mš a vypouštěním Moreny. V průběhu týdne jsme poznávali, různě jarní květiny a znaky jara a připravovali se na zápis do prvních tříd.. Vytvořily jsme s dětmi aktovky dle fantazie pomocí temperových barev. A v závěru měsíce jsme si s rodiči užily Velikonoční tvoření s krátkým vystoupení. 

 • Únor 2023 Únor 2023

  V měsíci únoru  navštívila naše třída pohádku v ZŠ, sportovní halu a kino Děti si užily karneval, lyžařský kurz. Navštívily nás strážnice městské policie, chovatelka sov a divadlo. Povidali jsme si o masopustu, o lidském tělě a jeho smyslech a o vesmíru.

 • Leden 2023 Leden 2023

  Začátkem měsíce ledna jsme navštívili Husitský kostel, cestovali po severním a jižním póle.

  Přijela za námi p. Dáša, se kterou si děti vyzkoušely různé pokusy. Dalším tématem bylo lidské tělo a její smysly, v jehož průběhu děti navštívily sportovní halu. 

 • Prosinec 2022 Prosinec 2022

  Měsíc prosinec se nesl v duchu adventu. Navštívil nás Mikuláš, který donesl pro děti nadílku. S dětmi jsme navštívili kino, kostel, ZŠ, kde děti shlédli pohádku připravenou žáky 5. tříd. Užili jsme si venku bohaté sněhové nadílky. A toto období jsme uzavřeli besídkou s dílnami a jarmarkem pro rodiče a Vánocemi v MŠ a přišel i Ježíšek..

 • Listopad 2022 Listopad 2022

  Měsíc listopad byl věnován Halloweenu, Dušičkám, vysvětlili jsme si tradice těchto svátků. Povidali jsme si o tom, jak se zvířátka připravují na zimu, přijel k nám Martin na bílém koni, navštivili jsme knihovnu, kde nám paní knihovnice zahrály divadlo O poslední vlaštovce, uspořádali jsme sbírku pro pejsky z hospicu. Konec měsíce byl už ve znamení adventu, pekli jsme perníčky a zpívali jsme u vánočního stromu.

 • Říjen 2022 Říjen 2022

  Měsíc říjen byl v Delfínkách ve znamení podzimu. Povídali jsme si o podzimních plodech, pouštěli draka, pekli bramborové placky, byli v knihovně. Na zahradě proběhl Jablíčkový den a děti při pobytu venku tvořily domečky pro zvířátka z přírodnin a hrabaly listí.

 • Září 2022 Září 2022

  Měsíc září proběhl bez potíží, děti z Delfínků se rychle zadaptovaly. Povídali jsme si o babím létě, pavoučcích, ovoci, zelenině a houbách. Navštívilo nás divadlo Letadlo. S dětmi jsme pekli jablečné šátečky. Děti přednášely na polaneckém Vítání občánků.

 • Červen 2022 Červen 2022

  Měsíc červen byl nabitý spoustou akcí. Odpolední Den dětí na školní zahradě s rodiči, výlet na zámek Kunín, taneční představení a muzikál, které si pro nás připravily děti ze ZŠ, beseda s policií, sportovní dopoledne v hale, pěvecké vystoupení Delfínků a Chobotniček na Polanka Cupu, pasování předškoláků, pirátská stezka v klimkovických sanatoriích a odpoledne s tatínky.

 • Květen 2022 Květen 2022

  V měsíci květnu  jsme si povídali o rodině - členech rodiny, domově a místě, kde žijeme a o naší vlasti. Věnovali jsme se také dopravnímu tématu. a navštívilo nás divadlo.

  Pro maminky jsme si připravili besídku s pásmem písní a básní, děti společně si společně s maminkami ozdobily perníčky a zahrály různé smyslové hry. Maminky byly dojaté.

 • Duben 2022 Duben 2022

  Měsíc duben byl nabitý akcemi, děti shlédly v polanecké ZUŠ koncert, navštívily nás p. učitelky ze ZŠ, aby se seznámily s našimi předškoláky ještě před zápisem. Společně jsme se připravovali na Velikonoce.

 • Březen 2022 Březen 2022

  V březnu děti začaly navštěvovat plavání, do MŠ přijel klaun, přijali jsme pozvání do polanecké ZUŠky, kde pro děti p. učitelky z výtvarného oboru nachystaly inspirativní tvoření s pohádkou. Koncem měsíce jsme společně s dětmi uklidili školní zahradu a rozloučili se zimou - Morenou a přivítali jaro.

 • Únor 2022 Únor 2022

  V měsíci únoru jsme si s dětmi povídali o zimní olympiádě, seznámili jsme se se sporty, které soutěží na olympijských hrách a závěrem si děti tyto sporty vyzkoušeli na vlastní školkové  olympiádě. Koncem měsíce proběhl, spolu s chobotničkami, třídní karneval, plný soutěží, tance, tomboly a překvapením pro děti.

 • Leden 2022 Leden 2022

  V měsíci lednu k nám přijela zima, a věnovali jsme se lidskému tělu.

 • Prosinec 2021 Prosinec 2021

  V prosinci nás navštívili Mikuláš, Čerti a  Anděl, zdobili jsme strromeček a společně se připravovali na Vánoce.

 • Listopad 2021 Listopad 2021

  V měsíci listopadu jsme pokračovali v podzimních tématech, navštívili jsme knihovnu, místní hřbitov a do školky zavítal slepecký pes.

 • Říjen 2021 Říjen 2021

  V říjnu se věnovali podzimu, povidali jsme si o ovoci a zelenině, pekli štrůdl, děti pracovaly s přírodninami, pouštěly draka a měly halloweenské zábavné dopoledne.

 • Září 2021 Září 2021

  V měsíci září jsme si s Delfínky zopakovali pravidla a zavzpomínali na léto.

 • Červen 2021 Červen 2021

  Celý červen jsme věnovali vodě a dětem, které měly svátek,hubbě a hudebním nástrojům a létě Vysvětlovali jsme si koloběh vody, využili interaktivní tabuli, dělali různé pokusy a hodně muzicírovali. Díky krásnému počasí jsme spoustu času trávili na školní zahradě.

 • Květen 2021 Květen 2021

  V tomto měsíci se konečně otevřela školka pro všechny děti a společně jsme si to náležitě užili v duchu zvířátek, jarní louky, vody a pokusů.

 • Březen Březen

  Přestože byla mateřská škola v tomto měsíci pro děti uzavřena, nabídli jsme všem Delfínkům vzdělávání formou distanční výuky na téma jaro a velikonoční kuřátka - děti si mohly vyrobit "vlasaté hlavičky", jarní větvičky a kraslice. Dále se mohly naučit písničku pomocí videoukázky, jarní a velikonočmí básně, pohádky a spoustu dalších aktivit a námětů k daným tématům. Rodičům děkujeme za spolupráci.

   

 • Únor Únor

  V tomto měsíci jsme si povídali, tvořili a hráli spoustu her na téma lidské tělo, smysly a zdraví,  poslední týden byl karnevalový.

 • Leden Leden

  Měsíc leden byl ve znamení zimy, zvířátek v zimě a nové interaktivní tabule.

Užitečné odkazy Aktuální informace
Naše mateřská škola se zapojila do sbírky na malého Martínka. Vytvořili jsme Dobrovýzvu, kde mohli rodiče i zaměstnanci naší mateřské školy přispívat na pomoc Martínkovi a jeho rodině. Děkujeme všem z Vás, kteří se do sbírky zapojili. I díky nám se podařila cílová částka vybrat. 
Číst více

ORGANIZACE - PROVOZ MŠ

školní rok 2023/2024

 

 

PROVOZ MŠ

 

6.00 -16.30 hod.

 

4.9.2023 – 28.6.2024 + 3 TÝDNY LETNÍ PROVOZ

 

CELKOVÉ UZAVŘENÍ MŠ

 

Sobota 23.12.2023 – úterý 2.1.2024 = VÁNOČNÍ PRÁZDNINY

 

Otevření MŠ středa 3.1.2024

 

OMEZENÝ PROVOZ DLE PŘEDEM PŘIHLÁŠENÝCH DĚTÍ DO MŠ V DOBĚ PRÁZDNIN DĚTÍ V ZŠ

PODZIMNÍ PRÁZDNINY čtvrtek 26.10. + pátek 27.10.2023

POLOLETNÍ PRÁZDNINY pátek 2.2.2024

JARNÍ PRÁZDNINY pondělí 11.3. – 17.3.2024

VELIKONOČNÍ PRÁZDNINY pátek 29.3.2024

Číst více

PLÁN AKCÍ PRO DĚTI dopoledne, DĚTI A RODIČE odpoledne školní rok 2023/2024

Číst více
 • 596 931 563
 • H. Salichové 816, Ostrava – Polanka nad Odrou, 725 25
Užitečné odkazy:
 • 596 931 088
 • Malostranská 124, Ostrava – Polanka nad Odrou, 725 25
Užitečné odkazy: