Základní škola a mateřská škola Polanka nad Odrou

Delfínci

Třídní učitelky: Marcela Jasioková, Denisa Chmelová

Věkové složení dětí: 4,5 - 6,5 leté

Provoz třídy: 7:00 -15:30 hod

Název třídního vzdělávacího programu: Delfínci a jejich barevný svět

Tel.: 739 882 460

 • Únor 2023 Únor 2023

  V měsíci únoru  navštívila naše třída pohádku v ZŠ, sportovní halu a kino Děti si užily karneval, lyžařský kurz. Navštívily nás strážnice městské policie, chovatelka sov a divadlo. Povidali jsme si o masopustu, o lidském tělě a jeho smyslech a o vesmíru.

 • Leden 2023 Leden 2023

  Začátkem měsíce ledna jsme navštívili Husitský kostel, cestovali po severním a jižním póle.

  Přijela za námi p. Dáša, se kterou si děti vyzkoušely různé pokusy. Dalším tématem bylo lidské tělo a její smysly, v jehož průběhu děti navštívily sportovní halu. 

 • Prosinec 2022 Prosinec 2022

  Měsíc prosinec se nesl v duchu adventu. Navštívil nás Mikuláš, který donesl pro děti nadílku. S dětmi jsme navštívili kino, kostel, ZŠ, kde děti shlédli pohádku připravenou žáky 5. tříd. Užili jsme si venku bohaté sněhové nadílky. A toto období jsme uzavřeli besídkou s dílnami a jarmarkem pro rodiče a Vánocemi v MŠ a přišel i Ježíšek..

 • Listopad 2022 Listopad 2022

  Měsíc listopad byl věnován Halloweenu, Dušičkám, vysvětlili jsme si tradice těchto svátků. Povidali jsme si o tom, jak se zvířátka připravují na zimu, přijel k nám Martin na bílém koni, navštivili jsme knihovnu, kde nám paní knihovnice zahrály divadlo O poslední vlaštovce, uspořádali jsme sbírku pro pejsky z hospicu. Konec měsíce byl už ve znamení adventu, pekli jsme perníčky a zpívali jsme u vánočního stromu.

 • Říjen 2022 Říjen 2022

  Měsíc říjen byl v Delfínkách ve znamení podzimu. Povídali jsme si o podzimních plodech, pouštěli draka, pekli bramborové placky, byli v knihovně. Na zahradě proběhl Jablíčkový den a děti při pobytu venku tvořily domečky pro zvířátka z přírodnin a hrabaly listí.

 • Září 2022 Září 2022

  Měsíc září proběhl bez potíží, děti z Delfínků se rychle zadaptovaly. Povídali jsme si o babím létě, pavoučcích, ovoci, zelenině a houbách. Navštívilo nás divadlo Letadlo. S dětmi jsme pekli jablečné šátečky. Děti přednášely na polaneckém Vítání občánků.

 • Červen 2022 Červen 2022

  Měsíc červen byl nabitý spoustou akcí. Odpolední Den dětí na školní zahradě s rodiči, výlet na zámek Kunín, taneční představení a muzikál, které si pro nás připravily děti ze ZŠ, beseda s policií, sportovní dopoledne v hale, pěvecké vystoupení Delfínků a Chobotniček na Polanka Cupu, pasování předškoláků, pirátská stezka v klimkovických sanatoriích a odpoledne s tatínky.

 • Květen 2022 Květen 2022

  V měsíci květnu  jsme si povídali o rodině - členech rodiny, domově a místě, kde žijeme a o naší vlasti. Věnovali jsme se také dopravnímu tématu. a navštívilo nás divadlo.

  Pro maminky jsme si připravili besídku s pásmem písní a básní, děti společně si společně s maminkami ozdobily perníčky a zahrály různé smyslové hry. Maminky byly dojaté.

 • Duben 2022 Duben 2022

  Měsíc duben byl nabitý akcemi, děti shlédly v polanecké ZUŠ koncert, navštívily nás p. učitelky ze ZŠ, aby se seznámily s našimi předškoláky ještě před zápisem. Společně jsme se připravovali na Velikonoce.

 • Březen 2022 Březen 2022

  V březnu děti začaly navštěvovat plavání, do MŠ přijel klaun, přijali jsme pozvání do polanecké ZUŠky, kde pro děti p. učitelky z výtvarného oboru nachystaly inspirativní tvoření s pohádkou. Koncem měsíce jsme společně s dětmi uklidili školní zahradu a rozloučili se zimou - Morenou a přivítali jaro.

 • Únor 2022 Únor 2022

  V měsíci únoru jsme si s dětmi povídali o zimní olympiádě, seznámili jsme se se sporty, které soutěží na olympijských hrách a závěrem si děti tyto sporty vyzkoušeli na vlastní školkové  olympiádě. Koncem měsíce proběhl, spolu s chobotničkami, třídní karneval, plný soutěží, tance, tomboly a překvapením pro děti.

 • Leden 2022 Leden 2022

  V měsíci lednu k nám přijela zima, a věnovali jsme se lidskému tělu.

 • Prosinec 2021 Prosinec 2021

  V prosinci nás navštívili Mikuláš, Čerti a  Anděl, zdobili jsme strromeček a společně se připravovali na Vánoce.

 • Listopad 2021 Listopad 2021

  V měsíci listopadu jsme pokračovali v podzimních tématech, navštívili jsme knihovnu, místní hřbitov a do školky zavítal slepecký pes.

 • Říjen 2021 Říjen 2021

  V říjnu se věnovali podzimu, povidali jsme si o ovoci a zelenině, pekli štrůdl, děti pracovaly s přírodninami, pouštěly draka a měly halloweenské zábavné dopoledne.

 • Září 2021 Září 2021

  V měsíci září jsme si s Delfínky zopakovali pravidla a zavzpomínali na léto.

 • Červen 2021 Červen 2021

  Celý červen jsme věnovali vodě a dětem, které měly svátek,hubbě a hudebním nástrojům a létě Vysvětlovali jsme si koloběh vody, využili interaktivní tabuli, dělali různé pokusy a hodně muzicírovali. Díky krásnému počasí jsme spoustu času trávili na školní zahradě.

 • Květen 2021 Květen 2021

  V tomto měsíci se konečně otevřela školka pro všechny děti a společně jsme si to náležitě užili v duchu zvířátek, jarní louky, vody a pokusů.

 • Březen Březen

  Přestože byla mateřská škola v tomto měsíci pro děti uzavřena, nabídli jsme všem Delfínkům vzdělávání formou distanční výuky na téma jaro a velikonoční kuřátka - děti si mohly vyrobit "vlasaté hlavičky", jarní větvičky a kraslice. Dále se mohly naučit písničku pomocí videoukázky, jarní a velikonočmí básně, pohádky a spoustu dalších aktivit a námětů k daným tématům. Rodičům děkujeme za spolupráci.

   

 • Únor Únor

  V tomto měsíci jsme si povídali, tvořili a hráli spoustu her na téma lidské tělo, smysly a zdraví,  poslední týden byl karnevalový.

 • Leden Leden

  Měsíc leden byl ve znamení zimy, zvířátek v zimě a nové interaktivní tabule.

Užitečné odkazy Aktuální informace
V úterý 14.3. proběhla v naší mateřské škole beseda s p. Holbou
Číst více
Ve středu 22.2. nás navštívily strážnice městské policie,
Číst více
Karneval MŠ
V sobotu 11. 2. 2023  proběhl v Dělnickém domě tradiční maškarní karneval pro děti. Na začátku programu měly děti taneční vystoupení pod vedením Stanky na motiv pohádky Ledového království. Dále na karnevalu vystoupila mažoretka Dominika Návratová. Po vystoupení byly pro děti nachystány soutěže na téma ,,Divoký západ" a následovalo tančení s dětmi pod vedením Stanky. Odpoledne bylo zakončeno bohatou tombolou. Fotky karnevalu najdete zde:  [wblink74]
 • 596 931 563
 • H. Salichové 816, Ostrava – Polanka nad Odrou, 725 25
Užitečné odkazy:
 • 596 931 088
 • Malostranská 124, Ostrava – Polanka nad Odrou, 725 25
Užitečné odkazy: