Delfínci

Třídní učitelky: Marcela Jasioková, Karolína Rennerová

Věkové složení dětí: 4,5 - 6,5 leté

Provoz třídy: od 6:45 -15:15 hod

Název třídního vzdělávacího programu: Delfínci a jejich barevný svět

Tel.: 739 882 460

• Květen 2022 Květen 2022

V měsíci květnu  jsme si povídali o rodině - členech rodiny, domově a místě, kde žijeme a o naší vlasti. Věnovali jsme se také dopravnímu tématu. a navštívilo nás divadlo.

Pro maminky jsme si připravili besídku s pásmem písní a básní, děti společně si společně s maminkami ozdobily perníčky a zahrály různé smyslové hry. Maminky byly dojaté.

• Duben 2022 Duben 2022

Měsíc duben byl nabitý akcemi, děti shlédly v polanecké ZUŠ koncert, navštívily nás p. učitelky ze ZŠ, aby se seznámily s našimi předškoláky ještě před zápisem. Společně jsme se připravovali na Velikonoce.

• Březen 2022 Březen 2022

V březnu děti začaly navštěvovat plavání, do MŠ přijel klaun, přijali jsme pozvání do polanecké ZUŠky, kde pro děti p. učitelky z výtvarného oboru nachystaly inspirativní tvoření s pohádkou. Koncem měsíce jsme společně s dětmi uklidili školní zahradu a rozloučili se zimou - Morenou a přivítali jaro.

• Únor 2022 Únor 2022

V měsíci únoru jsme si s dětmi povídali o zimní olympiádě, seznámili jsme se se sporty, které soutěží na olympijských hrách a závěrem si děti tyto sporty vyzkoušeli na vlastní školkové  olympiádě. Koncem měsíce proběhl, spolu s chobotničkami, třídní karneval, plný soutěží, tance, tomboly a překvapením pro děti.

• Leden 2022 Leden 2022

V měsíci lednu k nám přijela zima, a věnovali jsme se lidskému tělu.

• Prosinec 2021 Prosinec 2021

V prosinci nás navštívili Mikuláš, Čerti a  Anděl, zdobili jsme strromeček a společně se připravovali na Vánoce.

• Listopad 2021 Listopad 2021

V měsíci listopadu jsme pokračovali v podzimních tématech, navštívili jsme knihovnu, místní hřbitov a do školky zavítal slepecký pes.

• Říjen 2021 Říjen 2021

V říjnu se věnovali podzimu, povidali jsme si o ovoci a zelenině, pekli štrůdl, děti pracovaly s přírodninami, pouštěly draka a měly halloweenské zábavné dopoledne.

• Září 2021 Září 2021

V měsíci září jsme si s Delfínky zopakovali pravidla a zavzpomínali na léto.

• Červen 2021 Červen 2021

Celý červen jsme věnovali vodě a dětem, které měly svátek,hubbě a hudebním nástrojům a létě Vysvětlovali jsme si koloběh vody, využili interaktivní tabuli, dělali různé pokusy a hodně muzicírovali. Díky krásnému počasí jsme spoustu času trávili na školní zahradě.

V tomto měsíci se konečně otevřela školka pro všechny děti a společně jsme si to náležitě užili v duchu zvířátek, jarní louky, vody a pokusů.

• Březen Březen

Přestože byla mateřská škola v tomto měsíci pro děti uzavřena, nabídli jsme všem Delfínkům vzdělávání formou distanční výuky na téma jaro a velikonoční kuřátka - děti si mohly vyrobit "vlasaté hlavičky", jarní větvičky a kraslice. Dále se mohly naučit písničku pomocí videoukázky, jarní a velikonočmí básně, pohádky a spoustu dalších aktivit a námětů k daným tématům. Rodičům děkujeme za spolupráci.

V tomto měsíci jsme si povídali, tvořili a hráli spoustu her na téma lidské tělo, smysly a zdraví,  poslední týden byl karnevalový.

Měsíc leden byl ve znamení zimy, zvířátek v zimě a nové interaktivní tabule.

v době prázdninového provozu mateřské školy od 1.8. do 19. 8. 2022 byla cena za předškolní vzdělávání stanovena ředitelem školy na 225 Kč. Cena stravného se nemění.

Předposlední červnový týden proběhlo na jednotlivých třídách odpoledne s tatínky. S dětmi jsme připravili pásmo básní a písní, spoustu her a soutěží.
V pátek 17.6. jsme byli pozváni na paní učitelkou Vendulou Valíkovou a žáky druhé třídy na muzikál O dvanácti měsíčkách.