Delfínci

Třídní učitelky: Marcela Jasioková, Karolína Rennerová

Věkové složení dětí: 4,5 - 6,5 leté

Provoz třídy: od 6:45 -15:15 hod

Název třídního vzdělávacího programu: Delfínci a jejich barevný svět

Tel.: 739 882 460

• Září 2021 Září 2021

V měsíci září jsme si s Delfínky zopakovali pravidla a zavzpomínali na léto.

• Červen 2021 Červen 2021

Celý červen jsme věnovali vodě a dětem, které měly svátek,hubbě a hudebním nástrojům a létě Vysvětlovali jsme si koloběh vody, využili interaktivní tabuli, dělali různé pokusy a hodně muzicírovali. Díky krásnému počasí jsme spoustu času trávili na školní zahradě.

V tomto měsíci se konečně otevřela školka pro všechny děti a společně jsme si to náležitě užili v duchu zvířátek, jarní louky, vody a pokusů.

• Březen Březen

Přestože byla mateřská škola v tomto měsíci pro děti uzavřena, nabídli jsme všem Delfínkům vzdělávání formou distanční výuky na téma jaro a velikonoční kuřátka - děti si mohly vyrobit "vlasaté hlavičky", jarní větvičky a kraslice. Dále se mohly naučit písničku pomocí videoukázky, jarní a velikonočmí básně, pohádky a spoustu dalších aktivit a námětů k daným tématům. Rodičům děkujeme za spolupráci.

V tomto měsíci jsme si povídali, tvořili a hráli spoustu her na téma lidské tělo, smysly a zdraví,  poslední týden byl karnevalový.

Měsíc leden byl ve znamení zimy, zvířátek v zimě a nové interaktivní tabule.

V úterý 20.9. 2021 proběhlo již tradiční sportovní dopoledne v mateřské škole ve spolupráci s naší ZŠ a jejími osmáky a deváťáky, pod vedením p.učitelky Kataríny Sýkorové.
Ve středu 8.9. dopoledne přijeli za námi do mateřské školy hasiči z Integrovaného záchranného centra z Ostravy- Zábřehu.
Začátek školního roku 2021/ 2022 v mateřské škole

Milí rodiče,

první školkové dny jsou za námi a my věříme, že vše proběhlo hladce smiley. Děti se seznámily s novými kamarády, hračkami, značkami a okolim školky. Všichni se moc těšíme na další společná dobrodružství...