Berušky

Třídní učitelky: Bc.Jana Šimečková, Michaela Smužová, Bc. Iveta Janulíková

Věkové složení dětí: 4 - 4,5 leté

Provoz třídy: od 6:00 - 16:30 hod

Název třídního vzdělávacího programu: Beruška a barevný svět

• Květen 2022 Květen 2022

Berušky si zahrály na stavitele v rámci tzv. Projektového dne. Dětem se akce moc líbila:).

• Duben 2022 Duben 2022

Berušky stříhaly a lepily papírky do prostoru kočky a kotěte.

Práce byla realizována k tématu "Domácí zvířata a jejich mláďata".

• Březen 2022 Březen 2022

Berušky stříhaly a lepily papírky do prostoru kočky a kotěte.

Práce byla realizována k tématu "Domácí zvířata a jejich mláďata".

• Únor 2022 Únor 2022

Berušky si zkusily postavit kamaráda z víček od PET lahví a udělat čaj pro nemocného kamaráda a společně s Kuřátky si užily karneval.

• Leden 2022 Leden 2022

Berušky trhaly papírky na malé kousky a pak je lepily do předkresleného sněhuláka.

• Prosinec 2021 Prosinec 2021

Děti navštívil ve školce Mikuláš, anděl a čerti a v tomto adventním čase pekly Berušky i perníčky. Moc se jim povedly 🙂

• Listopad 2021 Listopad 2021

K svátku Halloween Berušky vydlabávaly velkou lžící z dýně dužinu, práce jim šla od ruky.. 🙂

Po vyřezání dýně do ní paní učitelky vložily svíčku a svítila nám před školkou 🙂

• Říjen 2021 Říjen 2021

V měsíci říjnu Berušky tvořily z přírodnin.

• Září 2021 Září 2021

Děti si vyrobily sluníčko a v dalším týdnu pekly z jablíček. Obojí se jim moc povedlo.

• Červen 2021 Červen 2021

Berušky si vyrobily indiánskou čelenku, sestavovaly z PET vršků např. květinku, motýlka, vypracovávaly pracovní list k tématu "Živočichové na louce a u vody", skládaly si berušku z papíru a také oslavovaly narozeniny kamaráda Jiříčka Michalíka.

Naše Berušky s nadšením tvořily k tématu "Moje rodina, můj domov". Také procvičovaly grafický prvek "mletí".

• Duben 2021 Duben 2021

Od půlky dubna se do třídy Berušek vrátily děti pracovníků pedagogů a zdravotníků. S dětmi jsme si povídaly o domácích zvířátkách a jejich mláďátkách, děti se věnovaly výtvarné práci s jarní tématikou (stříhání, trhání, lepení, dokreslování jarních motivů).

.

• Březen 2021 Březen 2021

V měsíci březnu se děti ze třídy Berušek zapojily z domova do velikonočního tvoření. Někteří rodiče nám poslali také fotky z výletů a vycházek po okolí. Rodičům jsme také zaslaly metodiku správného úchopu psacího náčiní.

Dne 25.2. 2021 proběhl ve třídě Berušek dětský karneval, který si děti náležitě užily.

• Leden 2021 Leden 2021

Povídali jsme si s dětmí o lidském těle a zdravém způsobu života.

Krmeni ptáčků a veverek

V Beruškách jsme oslavovali příchod Mikuláše a Vánoce.

Dne 27.11. jsme s dětmi navštívili místní knihovnu.

V říjnu jsme využili větrného podzimního počasí k vyvětrání draka. Vítr byl sice silný ale drak nám neuletěl a v pořádku s námi přišel zpátky do školky.

• Září Září

S dětmi jsme si vyzkoušeli upéct jablečný štrůdl. Povedl se nám a byl výborný.

v době prázdninového provozu mateřské školy od 1.8. do 19. 8. 2022 byla cena za předškolní vzdělávání stanovena ředitelem školy na 225 Kč. Cena stravného se nemění.

Předposlední červnový týden proběhlo na jednotlivých třídách odpoledne s tatínky. S dětmi jsme připravili pásmo básní a písní, spoustu her a soutěží.
V pátek 17.6. jsme byli pozváni na paní učitelkou Vendulou Valíkovou a žáky druhé třídy na muzikál O dvanácti měsíčkách.