Berušky

Třídní učitelky: Věra Slahúčková, Bc.Jana Šimečková

Věkové složení dětí: 3-4,5 leté

Provoz třídy: od 6:00-16:30 hod

Název třídního vzdělávacího programu: Beruška a barevný svět

• Červen 2021 Červen 2021

Berušky si vyrobily indiánskou čelenku, sestavovaly z PET vršků např. květinku, motýlka, vypracovávaly pracovní list k tématu "Živočichové na louce a u vody", skládaly si berušku z papíru a také oslavovaly narozeniny kamaráda Jiříčka Michalíka.

Naše Berušky s nadšením tvořily k tématu "Moje rodina, můj domov". Také procvičovaly grafický prvek "mletí".

• Duben 2021 Duben 2021

Od půlky dubna se do třídy Berušek vrátily děti pracovníků pedagogů a zdravotníků. S dětmi jsme si povídaly o domácích zvířátkách a jejich mláďátkách, děti se věnovaly výtvarné práci s jarní tématikou (stříhání, trhání, lepení, dokreslování jarních motivů).

.

• Březen 2021 Březen 2021

V měsíci březnu se děti ze třídy Berušek zapojily z domova do velikonočního tvoření. Někteří rodiče nám poslali také fotky z výletů a vycházek po okolí. Rodičům jsme také zaslaly metodiku správného úchopu psacího náčiní.

Dne 25.2. 2021 proběhl ve třídě Berušek dětský karneval, který si děti náležitě užily.

• Leden 2021 Leden 2021

Povídali jsme si s dětmí o lidském těle a zdravém způsobu života.

Krmeni ptáčků a veverek

V Beruškách jsme oslavovali příchod Mikuláše a Vánoce.

Dne 27.11. jsme s dětmi navštívili místní knihovnu.

V říjnu jsme využili větrného podzimního počasí k vyvětrání draka. Vítr byl sice silný ale drak nám neuletěl a v pořádku s námi přišel zpátky do školky.

• Září Září

S dětmi jsme si vyzkoušeli upéct jablečný štrůdl. Povedl se nám a byl výborný.

V úterý 15.6. 2021 jsme s dětmi navštívili základní školu, kde nás přivítali děti 9.ročníků a připravili si pro nás pod vedením p. učitelky Kataríny Sýkorové různé sportovní soutěže.

v době prázdninového provozu mateřské školy od 2. do 20. 8. 2021 byla cena za předškolní vzdělávání stanovena ředitelem školy na 230 Kč. Cena stravného se nemění.

Úplata za předškolní vzdělávání (školné) pro školní rok 2021/2022 byla ředitelem školy stanovena na 350 Kč za měsíc.

Úplata za předškolní vzdělávání se netýká dětí, které od počátku nového školního roku dosáhnou pátého roku věku (předškolních dětí a dětí s odloženou školní docházkou).