Berušky

Třídní učitelky: Bc.Jana Šimečková, Bc, Iveta Janulíková

Věkové složení dětí: 4-4,5 leté

Provoz třídy: od 6:00-16:30 hod

Název třídního vzdělávacího programu: Beruška a barevný svět

• Září 2021 Září 2021

Děti si vyrobily sluníčko a v dalším týdnu pekly z jablíček. Obojí se jim moc povedlo.

• Červen 2021 Červen 2021

Berušky si vyrobily indiánskou čelenku, sestavovaly z PET vršků např. květinku, motýlka, vypracovávaly pracovní list k tématu "Živočichové na louce a u vody", skládaly si berušku z papíru a také oslavovaly narozeniny kamaráda Jiříčka Michalíka.

Naše Berušky s nadšením tvořily k tématu "Moje rodina, můj domov". Také procvičovaly grafický prvek "mletí".

• Duben 2021 Duben 2021

Od půlky dubna se do třídy Berušek vrátily děti pracovníků pedagogů a zdravotníků. S dětmi jsme si povídaly o domácích zvířátkách a jejich mláďátkách, děti se věnovaly výtvarné práci s jarní tématikou (stříhání, trhání, lepení, dokreslování jarních motivů).

.

• Březen 2021 Březen 2021

V měsíci březnu se děti ze třídy Berušek zapojily z domova do velikonočního tvoření. Někteří rodiče nám poslali také fotky z výletů a vycházek po okolí. Rodičům jsme také zaslaly metodiku správného úchopu psacího náčiní.

Dne 25.2. 2021 proběhl ve třídě Berušek dětský karneval, který si děti náležitě užily.

• Leden 2021 Leden 2021

Povídali jsme si s dětmí o lidském těle a zdravém způsobu života.

Krmeni ptáčků a veverek

V Beruškách jsme oslavovali příchod Mikuláše a Vánoce.

Dne 27.11. jsme s dětmi navštívili místní knihovnu.

V říjnu jsme využili větrného podzimního počasí k vyvětrání draka. Vítr byl sice silný ale drak nám neuletěl a v pořádku s námi přišel zpátky do školky.

• Září Září

S dětmi jsme si vyzkoušeli upéct jablečný štrůdl. Povedl se nám a byl výborný.

V úterý 20.9. 2021 proběhlo již tradiční sportovní dopoledne v mateřské škole ve spolupráci s naší ZŠ a jejími osmáky a deváťáky, pod vedením p.učitelky Kataríny Sýkorové.
Ve středu 8.9. dopoledne přijeli za námi do mateřské školy hasiči z Integrovaného záchranného centra z Ostravy- Zábřehu.
Začátek školního roku 2021/ 2022 v mateřské škole

Milí rodiče,

první školkové dny jsou za námi a my věříme, že vše proběhlo hladce smiley. Děti se seznámily s novými kamarády, hračkami, značkami a okolim školky. Všichni se moc těšíme na další společná dobrodružství...