Základní škola Zpět na úvod

Klub rodičů

doufáme, že to nejhorší období korony je již za námi a my můžeme opět naběhnout do společných akcí konané našim klubem. Akce vč. novinek jsou do konce školního roku již naplánovány. Tímto připomínáme a prosíme Vás o úhradu členského příspěvku 30,- Kč na měsíc za žáka na klubové akce, tzn., že na celý školní rok 2021/2022 vybíráme částku 300,- Kč.

Z členských příspěvků financuje Klub rodičů akce v průběhu školního roku, které pořádá pro děti a rodiče.

Všechny tyto akce (Vítání prvňáčků, Stezka odvahy, Dýňové slavnosti, Lampiónový průvod, Mikuláš, Maškarní ples, Velikonoční dílny, Čarodějnice, Vaječina, zakončení 9. tříd, Mezinárodní den trpaslíků, Loučení s prázdninami a další mimořádné akce) organizují dobrovolníci ve svém volném čase, zdarma a bez jiných výhod.

Děláme to pro děti a jsme rádi, že jsou děti rády.

Hospodaření KR je kdykoliv na vyžádání k nahlédnutí.

Příspěvek zašlete, prosím, na účet KR 2901716443/2010 Fio banka

text poznámky: jméno žáka, třída

Děkujeme za všechny děti, které si tyto akce užijí!

Přehled akcí do konce roku školního roku 2021/2022

Klub rodičů a přátel ZŠ a MŠ Polanka nad Odrou

Spolek Klub rodičů působí od roku 2000 při Základní škole a mateřské škole Polanka nad Odrou (dříve ZŠ Heleny Salichové) jako jeden z předních organizátorů mimoškolních programů nejen pro děti, ale také pro dospělé. Tím se nemalou měrou podílí na dění v naší obci. Od roku 2019 se Klub rodičů stará o mimoškolní aktivity nejen pro děti ze základní školy, ale také o aktivity předškolních děti z mateřské školy v Polance nad Odrou.

V průběhu školního roku KR organizuje různé akce dle daného období, svátků, zvyků, jako např. září - Vítání prvňáčků říjen - Stezka odvahy, listopad - Lampiónový průvod, Dýňové slavnosti, Advent, prosinec - Mikulášská nadílka, únor - Dětský maškarní ples, duben - Velikonoční dílny, Pálení čarodějnic, květen - Den sousedů či Smažení vaječiny, červen - Světový den trpaslíků, různé výlety a na závěr školního roku KR předává upomínkové předměty žákům 9. tříd, kteří se loučí se ZŠ. V srpnu je závěrečná akce - Loučení s prázdninami.

Výsledkem činností KR jsou spokojené děti i jejich rodinní příslušníci, kteří navštěvují pravidelně pořádané akce, které jsou přínosem pro všechny věkové kategorie občanů z Polanky a okolí.

Členskou klubovou základnou jsou rodiče, kteří se starají o nákup a veškerou organizací na všech akcích KR z dobrovolných příspěvků rodičů dětí ze ZŠ. V některých případech je to ve spolupráci se ZŠ Polanka n./O., TJ Sokol Polanka n./O., SDH Polanka n./O a HC Polanka n./O.

Rádi přivítáme nové rodiče a přátele našich dětí jako členy KR. Uvítáme také jakoukoliv pomoc při organizování akcí.

Facebook Klubu rodičů

www.krpspolanka.cz

Za KRPŠ – Alena Kortová , tel.č. 739 52 12 96,  alena@krpspolanka.cz

V rámci výuky přírodopisu naplánovala paní učitelka Sosnová na čtvrtek 19. května pro své žáky exkurzi do arboreta.

Po covidové pauze opět využíváme nabídku knihovnických lekcí a besed.

Od 9.5. do 13.5. 2022 se pro děti z 2.A, 2.B a 16 děvčat z 2.stupně stala domovem horská chata Mečová – na velkém kopci, na samotě u lesa – ozdravný pobyt jak má být!