Základní škola Zpět na úvod

Klub rodičů

těšíme se, že můžeme opět naběhnout do společných akcí konané našim klubem. Akce do konce školního roku jsou již naplánovány. Tímto připomínáme a prosíme Vás o úhradu členského příspěvku 30,- Kč na měsíc za žáka na klubové akce, tzn., že na celý školní rok 2023/2024 vybíráme částku 300,- Kč.

Z členských příspěvků financuje Klub rodičů akce v průběhu školního roku, které pořádá pro děti a rodiče.

Všechny tyto akce (Vítání prvňáčků, Stezka odvahy, Dýňové slavnosti, Polanské světélkování, Mikulášská čertovina, Novoroční opékání špekáčků, Velikonoční dílny, Čarodějnice, Vaječina, zakončení 9. tříd, Mezinárodní den trpaslíků, Loučení s prázdninami a další mimořádné akce) organizují dobrovolníci ve svém volném čase, zdarma a bez jiných výhod.

Děláme to pro děti a jsme rádi, že jsou děti rády.

Hospodaření KR je kdykoliv na vyžádání k nahlédnutí.

Příspěvek zašlete, prosím, na účet KR 2901716443/2010 Fio banka

text poznámky: jméno žáka, třída

K platbě můžete využít QR kód

Děkujeme za všechny děti, které si tyto akce užijí!

Přehled akcí do konce ledna 2024

Klub rodičů a přátel ZŠ a MŠ Polanka nad Odrou

Spolek Klub rodičů působí od roku 2000 při Základní škole a mateřské škole Polanka nad Odrou (dříve ZŠ Heleny Salichové) jako jeden z předních organizátorů mimoškolních programů nejen pro děti, ale také pro dospělé. Tím se nemalou měrou podílí na dění v naší obci. Od roku 2019 se Klub rodičů stará o mimoškolní aktivity nejen pro děti ze základní školy, ale také o aktivity předškolních děti z mateřské školy v Polance nad Odrou.

V průběhu školního roku KR organizuje různé akce dle daného období, svátků, zvyků, jako např. září - Vítání prvňáčků, říjen - Stezka odvahy + dýňové slavnosti, listopad - Lampiónový průvod + Advent, prosinec - Mikulášská nadílka, únor - Dětský maškarní ples, duben - Velikonoční dílny + Pálení čarodějnic, květen - Den sousedů či Smažení vaječiny, červen - Světový den trpaslíků nebo jiné, různé výlety a na závěr školního roku KR předává upomínkové předměty žákům 9. tříd, kteří se loučí se ZŠ. V srpnu je závěrečná akce - Loučení s prázdninami.

Výsledkem činností KR jsou spokojené děti i jejich rodinní příslušníci, kteří navštěvují pravidelně pořádané akce, které jsou přínosem pro všechny věkové kategorie občanů z Polanky a okolí.

Členskou klubovou základnou jsou rodiče, kteří se starají o nákup a veškerou organizací na všech akcích KR z dobrovolných příspěvků rodičů dětí ze ZŠ. V některých případech je to ve spolupráci se ZŠ Polanka n./O., TJ Sokol Polanka n./O., SDH Polanka n./O a HC Polanka n./O.

Rádi přivítáme nové rodiče a přátele našich dětí jako členy KR. Uvítáme také jakoukoliv pomoc při organizování akcí.

Facebook Klubu rodičů

www.krpspolanka.cz

Za KRPŠ – Alena Kortová , tel.č. 739 52 12 96,  alena@krpspolanka.cz

Klub rodičů a TJ Sokol připravily na poslední dubnový den tradiční pálení čarodějnic.

Část louky před školou zůstala po domluvě s panem starostou neposečena. Díky tomuto opatření si děti, které jsou většinou zvyklé na monotónní posečené zelené plochy, mohou prohlédnou některé běžné i vzácnější rostliny, které před školou stihly vykvést.
Projekt Mapování hnízdění v Polance a okolí probíhá beze změny již třetím rokem.