Motýlci

Školní asistent: Eva Kozubková

Věkové složení dětí: 2,5-3 leté

Provoz třídy: od 6:30-15:15 hod

Název třídního vzdělávacího programu: Motýlci a jejich barevný svět

• Říjen 2021 Říjen 2021

V říjnu jsme s dětmi uspali ježka, pekli jsme jablíčkový koláč a také jsme oslavili Halloween dlabáním dýně.

• Září 2021 Září 2021

V měsíci září jsme se s dětmi po prázdninách přivítali ve školce. Poznávali jsme nové kamarády, učili jsme se třídní pravidla a hráli jsme spoustu her.

V tomto měsíci jsme se s dětmi po dlouhém čekání přivítali znovu ve školce. Povídali jsme si o rodině a o různých povoláních. Děti si vyzkoušely pečení housek, míchání malty a také si oblíbily novou kuchyňku, kterou jsme dostali do naší třídy.

• Březen Březen

Protože kvůli vládním opatřením momentálně nemohou děti chodit do školky, rozhodly jsme se pro děti vymýšlet různé jarní aktivity na doma. Děti se mohly podle videa naučit písničku, vytvořily si Morenu, zasadily semínka do vyrobených květináčků, a také se učily nové jarní básničky.

V únoru jsme si s dětmi užívali sněhu na školní zahradě, kde jsme stavěli sněhuláky a bobovali. Děti si upekly koláčky a také jsme si ve třídě udělali karneval. Děti přišly v krásných maskách, zúčastnily se různých soutěží a v tombole si vylosovaly malou odměnu.

Únor - V únoru jsme si s dětmi povídali o lidském těle a zdraví. Děti se učily pojmenovat a ukázat vnější části těla a opakovaly si zásady zdravého životního stylu. Po jarních prázdninách jsme se zaměřili na klasické dětské pohádky a připravovali jsme se na maškarní ples.

Leden - První týden v novém roce se děti seznámily s tradicí Tří králů. Poté jsme si povídali o zimě, jak vypadá zimní příroda a o tom, jak se v zimě oblékáme. V posledním týdnu bylo pro děti připraveno téma o dopravě, kdy si opakovaly pravidla bezpečného chování na silnicích.

V prosinci mateřskou školu navštívil Mikuláš a později i Ježíšek, který dětem pod stromeček nadělil spoustu dárků. Děti si pro rodiče připravily vánoční vystoupení a poté si všichni mohli vyrobit baňku nebo jablíčko se sušeným ovocem.  Také jsme se byli podívat do knihovny, do husitského kostela a v základní škole na vánoční pohádku hranou žáky.

V měsíci listopadu jsme si s dětmi povídali plodech, které v přírodě rostou na podzim, a také o tom, jak se na zimu chystají volně žijící zvířátka a ptáčci. Poslední slunečné dny jsme využili k pobytu na školní zahradě a pouštění draka.

V říjnu jsme si s dětmi povídali o podzimu, ovoci a zelenině. Poslední slunečné dny jsme využili k hrám na školní zahradě. Děti zhlédly divadelní představení a v rámci canisterapie navštívila třídu paní s dvěma psy.

• Září Září

V září se děti seznámily s pro ně novým prostředím mateřské školy a s novými kamarády.

od 13.1. 2022 si můžete vyzvednout proti podpisu u paní učitelky na třídě potvrzení o zaplacení školného za kalendářní rok 2021.

Koncem prosince proběhla v jedotlivých třídách vánoční nadílka.

Snížení úplaty za měsíc prosinec 2021
Vážení rodiče, vzhledem k přerušení provozu školky v době vánočních prázdnin, byla úplata za předškolní vzdělávání za měsíc prosinec 2021 snížena na částku 250 Kč.