Motýlci

Školní asistent: Jaroslava Pavlíčková

Věkové složení dětí: 2,5-3 leté

Provoz třídy: od 7:00-15:00 hod

Název třídního vzdělávacího programu: Motýlek poznává svět

V prosinci mateřskou školu navštívil Mikuláš a později i Ježíšek, který dětem pod stromeček nadělil spoustu dárků. Děti si pro rodiče připravily vánoční vystoupení a poté si všichni mohli vyrobit baňku nebo jablíčko se sušeným ovocem.  Také jsme se byli podívat do knihovny, do husitského kostela a v základní škole na vánoční pohádku hranou žáky.

V měsíci listopadu jsme si s dětmi povídali plodech, které v přírodě rostou na podzim, a také o tom, jak se na zimu chystají volně žijící zvířátka a ptáčci. Poslední slunečné dny jsme využili k pobytu na školní zahradě a pouštění draka.

V říjnu jsme si s dětmi povídali o podzimu, ovoci a zelenině. Poslední slunečné dny jsme využili k hrám na školní zahradě. Děti zhlédly divadelní představení a v rámci canisterapie navštívila třídu paní s dvěma psy.

• Září Září

V září se děti seznámily s pro ně novým prostředím mateřské školy a s novými kamarády.

Začátkem ledna se v naší MŠ otevřel kurz Logopedie, který probíhá dvakrát týdně, a vede jej paní učitelka Mgr. Šárka Tomášková.

jak jste již byli informováni, od 1. 1. 2020 proběhla nezbytná reorganizace školní jídelny. Od 6. 1. 2020 Vám budou paní učitelky Vašich dětí rozdávat informační lístečky v souvislosti s plánovanou změnou. Mimo jiné se na nich dozvíte i pokyny k platbě.

Rádi bychom Vám popřáli klidné prožití vánočních svátků, bohatého Ježíška a úspěšný vstup do nového roku 2020.