Motýlci

Třídní učitelka: Pavla Nevímová,  Bc. Kateřina Vavrošová

Věkové složení dětí: 2,5-3 leté

Provoz třídy: od 6:30-15:15 hod

Název třídního vzdělávacího programu: Motýlci a jejich barevný svět

Únor - V únoru jsme si s dětmi povídali o lidském těle a zdraví. Děti se učily pojmenovat a ukázat vnější části těla a opakovaly si zásady zdravého životního stylu. Po jarních prázdninách jsme se zaměřili na klasické dětské pohádky a připravovali jsme se na maškarní ples.

Leden - První týden v novém roce se děti seznámily s tradicí Tří králů. Poté jsme si povídali o zimě, jak vypadá zimní příroda a o tom, jak se v zimě oblékáme. V posledním týdnu bylo pro děti připraveno téma o dopravě, kdy si opakovaly pravidla bezpečného chování na silnicích.

V prosinci mateřskou školu navštívil Mikuláš a později i Ježíšek, který dětem pod stromeček nadělil spoustu dárků. Děti si pro rodiče připravily vánoční vystoupení a poté si všichni mohli vyrobit baňku nebo jablíčko se sušeným ovocem.  Také jsme se byli podívat do knihovny, do husitského kostela a v základní škole na vánoční pohádku hranou žáky.

V měsíci listopadu jsme si s dětmi povídali plodech, které v přírodě rostou na podzim, a také o tom, jak se na zimu chystají volně žijící zvířátka a ptáčci. Poslední slunečné dny jsme využili k pobytu na školní zahradě a pouštění draka.

V říjnu jsme si s dětmi povídali o podzimu, ovoci a zelenině. Poslední slunečné dny jsme využili k hrám na školní zahradě. Děti zhlédly divadelní představení a v rámci canisterapie navštívila třídu paní s dvěma psy.

• Září Září

V září se děti seznámily s pro ně novým prostředím mateřské školy a s novými kamarády.

Dne 5.11. 2020 proběhla v naší mateřské škole akce s názvem Uspávání broučků.
15.10. proběhl v naší MŠ projektový den na téma mosty.
Vážení rodiče, během podzimních prázdnin od 26.-30.10. 2020 bude provoz v naší MŠ od 6:00-16:00 hod.