Motýlci

Třídní učitelka: Pavla Nevímová,  Bc. Kateřina Vavrošová

Věkové složení dětí: 2,5-3 leté

Provoz třídy: od 6:30-15:15 hod

Název třídního vzdělávacího programu: Motýlci a jejich barevný svět

• Březen Březen

Protože kvůli vládním opatřením momentálně nemohou děti chodit do školky, rozhodly jsme se pro děti vymýšlet různé jarní aktivity na doma. Děti se mohly podle videa naučit písničku, vytvořily si Morenu, zasadily semínka do vyrobených květináčků, a také se učily nové jarní básničky.

V únoru jsme si s dětmi užívali sněhu na školní zahradě, kde jsme stavěli sněhuláky a bobovali. Děti si upekly koláčky a také jsme si ve třídě udělali karneval. Děti přišly v krásných maskách, zúčastnily se různých soutěží a v tombole si vylosovaly malou odměnu.

Únor - V únoru jsme si s dětmi povídali o lidském těle a zdraví. Děti se učily pojmenovat a ukázat vnější části těla a opakovaly si zásady zdravého životního stylu. Po jarních prázdninách jsme se zaměřili na klasické dětské pohádky a připravovali jsme se na maškarní ples.

Leden - První týden v novém roce se děti seznámily s tradicí Tří králů. Poté jsme si povídali o zimě, jak vypadá zimní příroda a o tom, jak se v zimě oblékáme. V posledním týdnu bylo pro děti připraveno téma o dopravě, kdy si opakovaly pravidla bezpečného chování na silnicích.

V prosinci mateřskou školu navštívil Mikuláš a později i Ježíšek, který dětem pod stromeček nadělil spoustu dárků. Děti si pro rodiče připravily vánoční vystoupení a poté si všichni mohli vyrobit baňku nebo jablíčko se sušeným ovocem.  Také jsme se byli podívat do knihovny, do husitského kostela a v základní škole na vánoční pohádku hranou žáky.

V měsíci listopadu jsme si s dětmi povídali plodech, které v přírodě rostou na podzim, a také o tom, jak se na zimu chystají volně žijící zvířátka a ptáčci. Poslední slunečné dny jsme využili k pobytu na školní zahradě a pouštění draka.

V říjnu jsme si s dětmi povídali o podzimu, ovoci a zelenině. Poslední slunečné dny jsme využili k hrám na školní zahradě. Děti zhlédly divadelní představení a v rámci canisterapie navštívila třídu paní s dvěma psy.

• Září Září

V září se děti seznámily s pro ně novým prostředím mateřské školy a s novými kamarády.

na základě dohody se zřizovatelem školy bude VE STŘEDU 19. 5. 2021 MATEŘSKÁ ŠKOLA UZAVŘENA (dle vyhlášky o předškolním vzdělávání 14/2005 Sb. § 3 odst. 2). Důvodem je odstávka pitné vody na ulici Malostranská. Vzhledem ke zvýšeným hygienickým potřebám dětí není možné provoz zajistit.

Strava všech dětí bude dne 19. 5. 2021 automaticky odhlášena.

Od 10.5. 2021 dojde k otevření mateřské školy v plném rozsahu.
V pátek 30.4, jsme strávili den s čarodějnicemi.