Kuřátka

Třídní učitelky: Hana Hatoňová, Denisa Chmelová

Věkové složení dětí: 3 - 4 leté

Provoz třídy: od 6:45-15:30 hod

Název třídního vzdělávacího programu: Kuřátka a barvy světa

• Březen 2022 Březen 2022

V měsíci březnu jsme se s dětmi naučily názvy jarních květin a vyrobily jsme květinky z PET víček, které zdobí naši zahradu MŠ. Na konci měsíce jsme se rozloučili se zimou - Morenou a přivítali tak jaro.

• Únor 2022 Únor 2022

V měsíci únoru jsme společně se třídou Berušky pořádali maškarní ples, který si děti moc užily.

• Leden 2022 Leden 2022

V lednu jsme se věnovali zimnímu oblečení a zimním sportům. Dokonce nám i napadl sníh a mohli jsme si postavit sněhuláka.

• Prosinec 2021 Prosinec 2021

V Prosinci jsme si s dětmi nazdobily vánoční stromeček a další týden nás navštívil Mikuláš i čerty.

• Listopad 2021 Listopad 2021

V listopadu nás navštívil pán se slepeckým psem.

• Říjen 2021 Říjen 2021

V říjnu jsme měli téma ,,Jablíčko se kutálelo.'' Děti se naučily pohybovou básničku. Pekly jsme jablečné šátečky.

• Září 2021 Září 2021

V září se děti seznamovaly s novým prostředím, hračkami a s novými kamarády.

• Červen 2021 Červen 2021

Na začátku července jsme měli téma, všechny děti na světě mají svátek.  Děti se seznámily s cizími kulturami a světadíly. Děti si vybarvily a nalepily indiánské čelenky s kterými jsme si potom zahráli na indiány.

V měsíci květnu jsem si s dětmi povídaly o rodině a povolání. Děti se seznámily s různými povolání (kuchař, kadeřnice, prodavač, zedník), kterou si pomocí hry nebo výtvarné činnosti vyzkoušeli.

• Duben 2021 Duben 2021

V polovině dubna se do třídy Kuřátek vrátily děti pracovníků IZS. S dětmi jsme si povídaly o domácích zvířátkách a jejich mláďatech. A v dalším týdnu jsme s dětmi probíraly dopravní prostředky.

• Březen 2021 Březen 2021

V měsíci březnu jsme dětem poslaly náměty výtvarných činností na téma jaro a velikonoce. Děti si mohly vybarvit kraslice, zajíčka z osení, velikonoční košíček, stojánek na vajíčka. Také jsme zaslaly návod na správné držení psacího náčiní. Rodiče nám jako zpětnou vazbu posílali fotky svých dětí při aktivitách.

V tomto období jsme se zaměřili na zimní počasí, jeho charakteristické znaky, děti si postavily iglú, při pobytu venku jsme využívaly sníh.

V únoru jsme povídali o lidském těle a poslední týden o karnevalu a maskách.

V lednu se děti seznamovaly s novými  kamarády. Dále jsme si povídali o třech králích, o zvířátkách v zimě a o dopravních prostředcích.

V prosinci nás v MŠ navštívil Mikuláš, Andělé a Čerti. V dalším týdnu proběhla vánoční besídka s jarmarkem a tvořením pro děti a rodiče. Zpívaly jsme koledy. Začátkem dalšího týdne se děti byly podívat na pohádku hranou paní učitelkami. Rozbalily jsme si dárečky. A nakonec jsme navštívily Husitský kostel v Polance.

V listopadu jsme s dětmi modelovali zvířátka z plastelíny, sbírali jsme venku listí a tvořili myšky z vlašských ořechů. Na konci měsíce nás navštívil kouzelník s bublinkovou show.

Výroba myšek a malování dráčků

• Září Září

V měsíci září, proběhlo seznamování dětí s novým prostředím MŠ a s novými kamarády. Děti se zapojovaly do činností na školní zahradě.

v době prázdninového provozu mateřské školy od 1.8. do 19. 8. 2022 byla cena za předškolní vzdělávání stanovena ředitelem školy na 225 Kč. Cena stravného se nemění.

Předposlední červnový týden proběhlo na jednotlivých třídách odpoledne s tatínky. S dětmi jsme připravili pásmo básní a písní, spoustu her a soutěží.
V pátek 17.6. jsme byli pozváni na paní učitelkou Vendulou Valíkovou a žáky druhé třídy na muzikál O dvanácti měsíčkách.