Kuřátka

Třídní učitelky: Hana Hatoňová, Denisa Chmelová

Věkové složení dětí: 2,5 - 3,5 leté

Provoz třídy: od 6:45-15:30 hod

Název třídního vzdělávacího programu: Kuřátka a barvy světa

• Březen 2021 Březen 2021

V měsíci březnu jsme dětem poslaly náměty výtvarných činností na téma jaro a velikonoce. Děti si mohly vybarvit kraslice, zajíčka z osení, velikonoční košíček, stojánek na vajíčka. Také jsme zaslaly návod na správné držení psacího náčiní. Rodiče nám jako zpětnou vazbu posílali fotky svých dětí při aktivitách.

V tomto období jsme se zaměřili na zimní počasí, jeho charakteristické znaky, děti si postavily iglú, při pobytu venku jsme využívaly sníh.

V únoru jsme povídali o lidském těle a poslední týden o karnevalu a maskách.

V lednu se děti seznamovaly s novými  kamarády. Dále jsme si povídali o třech králích, o zvířátkách v zimě a o dopravních prostředcích.

V prosinci nás v MŠ navštívil Mikuláš, Andělé a Čerti. V dalším týdnu proběhla vánoční besídka s jarmarkem a tvořením pro děti a rodiče. Zpívaly jsme koledy. Začátkem dalšího týdne se děti byly podívat na pohádku hranou paní učitelkami. Rozbalily jsme si dárečky. A nakonec jsme navštívily Husitský kostel v Polance.

V listopadu jsme s dětmi modelovali zvířátka z plastelíny, sbírali jsme venku listí a tvořili myšky z vlašských ořechů. Na konci měsíce nás navštívil kouzelník s bublinkovou show.

Výroba myšek a malování dráčků

• Září Září

V měsíci září, proběhlo seznamování dětí s novým prostředím MŠ a s novými kamarády. Děti se zapojovaly do činností na školní zahradě.

na základě dohody se zřizovatelem školy bude VE STŘEDU 19. 5. 2021 MATEŘSKÁ ŠKOLA UZAVŘENA (dle vyhlášky o předškolním vzdělávání 14/2005 Sb. § 3 odst. 2). Důvodem je odstávka pitné vody na ulici Malostranská. Vzhledem ke zvýšeným hygienickým potřebám dětí není možné provoz zajistit.

Strava všech dětí bude dne 19. 5. 2021 automaticky odhlášena.

Od 10.5. 2021 dojde k otevření mateřské školy v plném rozsahu.
V pátek 30.4, jsme strávili den s čarodějnicemi.