Kuřátka

Třídní učitelky: Hana Hatoňová, Denisa Chmelová

Věkové složení dětí: 2,5 - 3,5 leté

Provoz třídy: od 6:45-15:30 hod

Název třídního vzdělávacího programu: Kuřátka a barvy světa

• Červen 2021 Červen 2021

Na začátku července jsme měli téma, všechny děti na světě mají svátek.  Děti se seznámily s cizími kulturami a světadíly. Děti si vybarvily a nalepily indiánské čelenky s kterými jsme si potom zahráli na indiány.

V měsíci květnu jsem si s dětmi povídaly o rodině a povolání. Děti se seznámily s různými povolání (kuchař, kadeřnice, prodavač, zedník), kterou si pomocí hry nebo výtvarné činnosti vyzkoušeli.

• Duben 2021 Duben 2021

V polovině dubna se do třídy Kuřátek vrátily děti pracovníků IZS. S dětmi jsme si povídaly o domácích zvířátkách a jejich mláďatech. A v dalším týdnu jsme s dětmi probíraly dopravní prostředky.

• Březen 2021 Březen 2021

V měsíci březnu jsme dětem poslaly náměty výtvarných činností na téma jaro a velikonoce. Děti si mohly vybarvit kraslice, zajíčka z osení, velikonoční košíček, stojánek na vajíčka. Také jsme zaslaly návod na správné držení psacího náčiní. Rodiče nám jako zpětnou vazbu posílali fotky svých dětí při aktivitách.

V tomto období jsme se zaměřili na zimní počasí, jeho charakteristické znaky, děti si postavily iglú, při pobytu venku jsme využívaly sníh.

V únoru jsme povídali o lidském těle a poslední týden o karnevalu a maskách.

V lednu se děti seznamovaly s novými  kamarády. Dále jsme si povídali o třech králích, o zvířátkách v zimě a o dopravních prostředcích.

V prosinci nás v MŠ navštívil Mikuláš, Andělé a Čerti. V dalším týdnu proběhla vánoční besídka s jarmarkem a tvořením pro děti a rodiče. Zpívaly jsme koledy. Začátkem dalšího týdne se děti byly podívat na pohádku hranou paní učitelkami. Rozbalily jsme si dárečky. A nakonec jsme navštívily Husitský kostel v Polance.

V listopadu jsme s dětmi modelovali zvířátka z plastelíny, sbírali jsme venku listí a tvořili myšky z vlašských ořechů. Na konci měsíce nás navštívil kouzelník s bublinkovou show.

Výroba myšek a malování dráčků

• Září Září

V měsíci září, proběhlo seznamování dětí s novým prostředím MŠ a s novými kamarády. Děti se zapojovaly do činností na školní zahradě.

V úterý 15.6. 2021 jsme s dětmi navštívili základní školu, kde nás přivítali děti 9.ročníků a připravili si pro nás pod vedením p. učitelky Kataríny Sýkorové různé sportovní soutěže.

v době prázdninového provozu mateřské školy od 2. do 20. 8. 2021 byla cena za předškolní vzdělávání stanovena ředitelem školy na 230 Kč. Cena stravného se nemění.

Úplata za předškolní vzdělávání (školné) pro školní rok 2021/2022 byla ředitelem školy stanovena na 350 Kč za měsíc.

Úplata za předškolní vzdělávání se netýká dětí, které od počátku nového školního roku dosáhnou pátého roku věku (předškolních dětí a dětí s odloženou školní docházkou).