Kuřátka

Třídní učitelky: Hana Hatoňová, Denisa Chmelová

Věkové složení dětí: 3 - 4 leté

Provoz třídy: od 6:45-15:30 hod

Název třídního vzdělávacího programu: Kuřátka a barvy světa

• Červen 2021 Červen 2021

Na začátku července jsme měli téma, všechny děti na světě mají svátek.  Děti se seznámily s cizími kulturami a světadíly. Děti si vybarvily a nalepily indiánské čelenky s kterými jsme si potom zahráli na indiány.

V měsíci květnu jsem si s dětmi povídaly o rodině a povolání. Děti se seznámily s různými povolání (kuchař, kadeřnice, prodavač, zedník), kterou si pomocí hry nebo výtvarné činnosti vyzkoušeli.

• Duben 2021 Duben 2021

V polovině dubna se do třídy Kuřátek vrátily děti pracovníků IZS. S dětmi jsme si povídaly o domácích zvířátkách a jejich mláďatech. A v dalším týdnu jsme s dětmi probíraly dopravní prostředky.

• Březen 2021 Březen 2021

V měsíci březnu jsme dětem poslaly náměty výtvarných činností na téma jaro a velikonoce. Děti si mohly vybarvit kraslice, zajíčka z osení, velikonoční košíček, stojánek na vajíčka. Také jsme zaslaly návod na správné držení psacího náčiní. Rodiče nám jako zpětnou vazbu posílali fotky svých dětí při aktivitách.

V tomto období jsme se zaměřili na zimní počasí, jeho charakteristické znaky, děti si postavily iglú, při pobytu venku jsme využívaly sníh.

V únoru jsme povídali o lidském těle a poslední týden o karnevalu a maskách.

V lednu se děti seznamovaly s novými  kamarády. Dále jsme si povídali o třech králích, o zvířátkách v zimě a o dopravních prostředcích.

V prosinci nás v MŠ navštívil Mikuláš, Andělé a Čerti. V dalším týdnu proběhla vánoční besídka s jarmarkem a tvořením pro děti a rodiče. Zpívaly jsme koledy. Začátkem dalšího týdne se děti byly podívat na pohádku hranou paní učitelkami. Rozbalily jsme si dárečky. A nakonec jsme navštívily Husitský kostel v Polance.

V listopadu jsme s dětmi modelovali zvířátka z plastelíny, sbírali jsme venku listí a tvořili myšky z vlašských ořechů. Na konci měsíce nás navštívil kouzelník s bublinkovou show.

Výroba myšek a malování dráčků

• Září Září

V měsíci září, proběhlo seznamování dětí s novým prostředím MŠ a s novými kamarády. Děti se zapojovaly do činností na školní zahradě.

V úterý 20.9. 2021 proběhlo již tradiční sportovní dopoledne v mateřské škole ve spolupráci s naší ZŠ a jejími osmáky a deváťáky, pod vedením p.učitelky Kataríny Sýkorové.
Ve středu 8.9. dopoledne přijeli za námi do mateřské školy hasiči z Integrovaného záchranného centra z Ostravy- Zábřehu.
Začátek školního roku 2021/ 2022 v mateřské škole

Milí rodiče,

první školkové dny jsou za námi a my věříme, že vše proběhlo hladce smiley. Děti se seznámily s novými kamarády, hračkami, značkami a okolim školky. Všichni se moc těšíme na další společná dobrodružství...