Včelky

Třídní učitelky: Hana Hurníková, Dana Fialová

Věkové složení dětí: 3-4 leté

Provoz třídy: od 7:00-15:55 hod

Název třídního vzdělávacího programu: Včelka kráčí do velkého světa

V únoru jsme pokračovali v tématu Dopravní školička a více jsme si povídali o semaforu a přitom jsme procvičovali barvy, tvary apod.
    Po jarních prázdninách jsme si povídali o ptačcích v zimě . Tento týden se tématicky připravujeme na sobotní MAŠKARNI PLES.

První týden po Vánocích jsme si povídali o tradici "Tři králů".
    Další týdny jsme si povídali o oblékání v zimním období s přiřazováním oblečení na danou část těla kam patří.
    Poslední týden jsme započali téma"Dopravní školička" -správné přecházení silnice, používání bezpečnostních prvků apod.

Tento měsíc jsme toho hodně prožili.
    Přišel Mikuláš s pomocníky, Ježíšek s dárečky, navštívili jsme kostel, ZŠ, kde nám děti pod vedením paní učitelky Hranické zahráli příběh o Betlému.
    Vyráběli jsme dárečky a to také při společném tvoření s rodiči.
    Nezapomněli jsme ani na ptáčky a připravili jím dobroty.

V tomto měsíci jsme s dětmi vyráběli draky.
    Jeden velký látkový nám zdobil třídu po celý měsíc.
    Geometrické tvary jsme si procvičili při tvoření deštníků a také jsme uspávali zvířátka.
    Na závěr měsíce jsme s dětmi tvořili výrobky na vánoční výstavu "Vánoce na dědině"

Měsíc ŘÍJEN a Včelky
    V tomto měsíci se děti seznamovaly a prohlubovaly si poznatky o plodech podzimu.Tvořily např. s bramborovými  razítky, navlékali kaštanové korále, vařili šípkový čaj a využívali krásného počasí při hrách na školní zahradě.

• Září Září

V měsíci září proběhlo ve třídě Včelek seznamování dětí. Děti se zapojily do sázení kytiček na záhonku školní zahrady.

vzhledem k omezení provozu mateřské školy stanovil ředitel školy na základě vyhlášky č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání vrácení školného zpět zákonným zástupcům v poměrné výši 200 Kč za měsíc březen 2020.

Šijeme roušky pro polanecké občany, uklízíme, pereme, žehlíme, dezinfikujeme hračky. Společně to zvládneme!

zřizovatel školy vzhledem k minimálnímu počtu dětí a v souvislosti s mimořádnými opatřeními spjatých s možným šířením koronaviru rozhodl o uzavření mateřské školy od 18. 3. 2020.