Včelky

Třídní učitelky: Dana Fialová, Hana Hurníková

Věkové složení dětí: 3 - 3,5 leté

Provoz třídy: od 6:00-16:30 hod

Název třídního vzdělávacího programu: Včelky a jejich barevný svět

• Březen 2022 Březen 2022

V tomto měsíci jsme navštívili knihovnu, přivítali jaro, seznámili jsme se s prvními jarními květy a procvičili si barvy.

• Únor 2022 Únor 2022

V měsíci únoru jsme v naší třídě společně se třídou Motýlků pořádali Maškarní ples. Děti usmažily s učitelkami koblížky, soutěžily a na závěr proběhla i tombola.

• Leden 2022 Leden 2022

V lednu si Včelky užily zimní radovánky. Seznámily se s tím, co nám i zvířátkům přináší zima.

• Prosinec 2021 Prosinec 2021

V prosinci  navštívil  Včelky Mikuláš s pomocníky a také Ježíšek s nadílkou. Včelicky tvořily, tancily a učili se vánoční básně i písně.

• Listopad 2021 Listopad 2021

Včeličky se ke konci listopadu už  připravovaly na advet a příchod  Mikuláše s pomocníky.

• Říjen 2021 Říjen 2021

V měsíci říjnu jsme si povídali o podzimu, pekli jablečný koláč a tvořili z dýní.

• Září 2021 Září 2021

Tento měsíc docházelo do MŠ málo dětí z důvodu nemocnosti, ale i přesto jsme tvořili, vzpomínali na léto, sadili na naše záhony

a také se začali seznamovat s pravidly chování v MŠ.

Včeličky, se jako ostatní děti,  vrátily 10.5. do MŠ.

Protože už bylo po svátku  maminek, povídali jsme si o rodině, kdo do ní patří a také o tom jaké povolání rodiče  vykonávají.

Děti si vyrobily poštovní známku se svou podobiznou, hrály si na zahradníky..

• Březen Březen

Přestože byla mateřská škola v tomto měsíci pro děti uzavřena, nabídli jsme všem vzdělávání dětí formou distanční výuky na téma JARO a VELIKONOCE-videoukázky zpěvu písně, výroby "TRAVŇÁKA" a různé náměty na výrobu, písně, básně, cvičení k daným tématům. Děkujeme dětem i rodičům za spolupráci.

V tomto měsíci jsme využili ideálních sněhových podmínek k činnostem ve třídě i venku- stavění sněhuláků, bobování, pokusy se sněhem.....,nezapomněli jsme také na ptáčky, kterým jsme vyrobili dobroty a také jsme si užili třídní karneval.

V únoru jsme pokračovali v tématu Dopravní školička a více jsme si povídali o semaforu a přitom jsme procvičovali barvy, tvary apod.
    Po jarních prázdninách jsme si povídali o ptačcích v zimě . Tento týden se tématicky připravujeme na sobotní MAŠKARNI PLES.

První týden po Vánocích jsme si povídali o tradici "Tři králů".
    Další týdny jsme si povídali o oblékání v zimním období s přiřazováním oblečení na danou část těla kam patří.
    Poslední týden jsme započali téma"Dopravní školička" -správné přecházení silnice, používání bezpečnostních prvků apod.

Tento měsíc jsme toho hodně prožili.
    Přišel Mikuláš s pomocníky, Ježíšek s dárečky, navštívili jsme kostel, ZŠ, kde nám děti pod vedením paní učitelky Hranické zahráli příběh o Betlému.
    Vyráběli jsme dárečky a to také při společném tvoření s rodiči.
    Nezapomněli jsme ani na ptáčky a připravili jím dobroty.

V tomto měsíci jsme s dětmi vyráběli draky.
    Jeden velký látkový nám zdobil třídu po celý měsíc.
    Geometrické tvary jsme si procvičili při tvoření deštníků a také jsme uspávali zvířátka.
    Na závěr měsíce jsme s dětmi tvořili výrobky na vánoční výstavu "Vánoce na dědině"

Měsíc ŘÍJEN a Včelky
    V tomto měsíci se děti seznamovaly a prohlubovaly si poznatky o plodech podzimu.Tvořily např. s bramborovými  razítky, navlékali kaštanové korále, vařili šípkový čaj a využívali krásného počasí při hrách na školní zahradě.

• Září Září

V měsíci září proběhlo ve třídě Včelek seznamování dětí. Děti se zapojily do sázení kytiček na záhonku školní zahrady.

v době prázdninového provozu mateřské školy od 1.8. do 19. 8. 2022 byla cena za předškolní vzdělávání stanovena ředitelem školy na 225 Kč. Cena stravného se nemění.

Předposlední červnový týden proběhlo na jednotlivých třídách odpoledne s tatínky. S dětmi jsme připravili pásmo básní a písní, spoustu her a soutěží.
V pátek 17.6. jsme byli pozváni na paní učitelkou Vendulou Valíkovou a žáky druhé třídy na muzikál O dvanácti měsíčkách.