Včelky

Třídní učitelky: Dana Fialová, Hana Hurníková

Věkové složení dětí: 3 - 3,5 leté

Provoz třídy: od 6:00-16:30 hod

Název třídního vzdělávacího programu: Včelky a jejich barevný svět

• Září 2021 Září 2021

Tento měsíc docházelo do MŠ málo dětí z důvodu nemocnosti, ale i přesto jsme tvořili, vzpomínali na léto, sadili na naše záhony

a také se začali seznamovat s pravidly chování v MŠ.

Včeličky, se jako ostatní děti,  vrátily 10.5. do MŠ.

Protože už bylo po svátku  maminek, povídali jsme si o rodině, kdo do ní patří a také o tom jaké povolání rodiče  vykonávají.

Děti si vyrobily poštovní známku se svou podobiznou, hrály si na zahradníky..

• Březen Březen

Přestože byla mateřská škola v tomto měsíci pro děti uzavřena, nabídli jsme všem vzdělávání dětí formou distanční výuky na téma JARO a VELIKONOCE-videoukázky zpěvu písně, výroby "TRAVŇÁKA" a různé náměty na výrobu, písně, básně, cvičení k daným tématům. Děkujeme dětem i rodičům za spolupráci.

V tomto měsíci jsme využili ideálních sněhových podmínek k činnostem ve třídě i venku- stavění sněhuláků, bobování, pokusy se sněhem.....,nezapomněli jsme také na ptáčky, kterým jsme vyrobili dobroty a také jsme si užili třídní karneval.

V únoru jsme pokračovali v tématu Dopravní školička a více jsme si povídali o semaforu a přitom jsme procvičovali barvy, tvary apod.
    Po jarních prázdninách jsme si povídali o ptačcích v zimě . Tento týden se tématicky připravujeme na sobotní MAŠKARNI PLES.

První týden po Vánocích jsme si povídali o tradici "Tři králů".
    Další týdny jsme si povídali o oblékání v zimním období s přiřazováním oblečení na danou část těla kam patří.
    Poslední týden jsme započali téma"Dopravní školička" -správné přecházení silnice, používání bezpečnostních prvků apod.

Tento měsíc jsme toho hodně prožili.
    Přišel Mikuláš s pomocníky, Ježíšek s dárečky, navštívili jsme kostel, ZŠ, kde nám děti pod vedením paní učitelky Hranické zahráli příběh o Betlému.
    Vyráběli jsme dárečky a to také při společném tvoření s rodiči.
    Nezapomněli jsme ani na ptáčky a připravili jím dobroty.

V tomto měsíci jsme s dětmi vyráběli draky.
    Jeden velký látkový nám zdobil třídu po celý měsíc.
    Geometrické tvary jsme si procvičili při tvoření deštníků a také jsme uspávali zvířátka.
    Na závěr měsíce jsme s dětmi tvořili výrobky na vánoční výstavu "Vánoce na dědině"

Měsíc ŘÍJEN a Včelky
    V tomto měsíci se děti seznamovaly a prohlubovaly si poznatky o plodech podzimu.Tvořily např. s bramborovými  razítky, navlékali kaštanové korále, vařili šípkový čaj a využívali krásného počasí při hrách na školní zahradě.

• Září Září

V měsíci září proběhlo ve třídě Včelek seznamování dětí. Děti se zapojily do sázení kytiček na záhonku školní zahrady.

V úterý 20.9. 2021 proběhlo již tradiční sportovní dopoledne v mateřské škole ve spolupráci s naší ZŠ a jejími osmáky a deváťáky, pod vedením p.učitelky Kataríny Sýkorové.
Ve středu 8.9. dopoledne přijeli za námi do mateřské školy hasiči z Integrovaného záchranného centra z Ostravy- Zábřehu.
Začátek školního roku 2021/ 2022 v mateřské škole

Milí rodiče,

první školkové dny jsou za námi a my věříme, že vše proběhlo hladce smiley. Děti se seznámily s novými kamarády, hračkami, značkami a okolim školky. Všichni se moc těšíme na další společná dobrodružství...