Mateřská škola Zpět na úvod

Cena stravného a školného

Ceny jsou platné od 1. 9. 2022

• děti od 3 do 6 let
    • celodenní stravování – 1 056,- Kč + 350,- Kč úplata za předškolní vzdělávání = 1 406- Kč
  • děti od 3 do 6 let s povinným předškolním vzděláváním
    • celodenní stravování – 1 056,- Kč (úplata za předškolní vzdělávání se neplatí)
  • děti 7–10 let
    • celodenní stravování – 1 188,- Kč (úplata za předškolní vzdělávání se neplatí)

Doplatek za neodhlášenou stravu (kromě prvního dne nemoci) činí 49,- Kč/oběd.

Odhlašování a přihlašování obědů

Odhlašování a přihlašování stravy je možné jeden vyučovací den předem do 13.00 hod. a to na webu www.strava.cz ( číslo jídelny 1900)

V případě, že zákonný zástupce dítě ze stravování odhlásí např. z důvodu nemoci, je povinen opětovně přes www.strava.cz dítě zpět ke stravování přihlásit a to jeden vyučovací den předem do 13. hod. ( např. v pátek na pondělí), před nástupem do mateřské školy. V případě, že tak neučiní, dítě po nástupu do mateřské školy dostane stravu pouze v omezeném rozsahu.

Za neodebranou nebo špatně odhlášenou stravu ve ŠJ se neposkytuje finanční náhrada.

Způsob úhrady stravného

Trvalým příkazem k úhradě na číslo účtu 35-1651986349/0800 vedeného u České spořitelny, a. s., kdy je nutné zadat variabilní symbol dítěte. Výše úhrady je měsíční záloha (platba obsahuje úhradu za stravné a školné dohromady). Předškolní děti a děti s odloženou školní docházkou školné neplatí.

Strava se platí předem, to znamená, že do 20. dne v měsíci musí být uhrazena na celý následující měsíc. Trvalý příkaz k úhradě pro příslušný školní rok je nutné mít zadán od srpna do června (celkem 11 plateb). Strávníci, kteří neuhradí stravu včas, nemají na stravu nárok. Přeplatky na stravném se vrací na konci školního roku strávníkům na jejich účty bankovním převodem. Každou změnu čísla účtu je proto nutné neprodleně nahlásit vedoucí školní jídelny

Stravování v době nemoci

Zařízení školního stravování a tedy i školní jídelna zajišťuje zvýhodněnou stravu pro děti pouze v době jejich pobytu ve škole.
Za pobyt ve škole se považuje i první den neplánované nepřítomnosti dítěte ve škole.

V první den nepřítomnosti dítěte si může zákonný zástupce dítěte stravu odnést v jídlonosiči v době 11:00 – 11:20 hod., mimo tuto stanovenou dobu nebudou obědy vydávány. Další dny nepřítomnosti dítěte nemá na dotovaný oběd nárok. Zákonný zástupce je proto povinen stravu odhlásit a pokud tak neučiní, bude mu doúčtován doplatek 49,- Kč za jeden oběd (režijní a mzdové náklady).

Přihláška ke stavování

Přihláška ke stravování.

Již podruhé v tomto školní roce  navštívily děti ze tříd Chobotniček, Delfínků, Žabiček a Želviček IZS 112 v Ostravě - Zábřehu.

Již podruhé v tomto školním roce nás navštívili manželé Fajkusovi se svým programem Za oponou.

Zveme srdečně rodiče i děti z MŠ na odpolední dopravní akci.