Žabičky

Třídní učitelky: Marcela Jasioková, Mgr. Šárka Tomášková

Věkové složení dětí: 5-7 leté

Provoz třídy: od 6:45-15:55 hod

Název třídního vzdělávacího programu: Žabičky skáčou do velkého světa

V tomto měsíci jsme si povidali o ročních obdobích, o vesmiru a o pohádkách.

Celý měsíc prosinec se nesl ve znamení Adventu a nadcházejících Vánoc. Začátkem měsíce p. učitelky s dětmi pekly perníčky a linecké cukroví, přišel nás navštívit Mikuláš, Andělé a Čerti, v dalším týdnu proběhla vánoční besídka s prodejním jarmarkem a tvořením s rodiči. V předvánočním týdnu jsme si celá mš udělali společné Vánoce, děti shlédly pohádku v podání p.učitelek, zazpívaly si koledy a dostaly od Ježíška dárky. Společně s předškolními třídami jsme se byli podívat na Betlémy v prostorách Slezkoostravského hradu a navštívily místní Husitský kostel.

V měsíci listopadu si děti rozšiřovaly dosavadní znalosti o podzimu, stromech, zvířátkách a pošasí. Navštívili jsme knihovnu a pekli spolu s Želvičkami perníčky.

V měsíci říjnu jsme se s dětmi věnovali podzimním tématům. Prošli jsme se okolo polaneckých rybníků, kde jsme pozorovali podzimní přírodu a zvířata u rybníka. Dále jsme navštívili Domov pro seniory v Klimkovicích, tam děti přednesly a zazpívaly pásmo podzimních písní a básní a všichni obyvatelé domova dostali od dětí malý dárek, který vlastnoručně vyrobily ve školce.

• Září 2019 Září 2019

V měsíci září proběhlo seznamování dětí, dále jsme si povídali o poslední vlaštovce a o babím létě. Navštívili jsme také IZS v Ostravě-Zábřehu, kde se děti blíže seznámily s prací hasičů a s hasičskou technikou.

Začátkem ledna se v naší MŠ otevřel kurz Logopedie, který probíhá dvakrát týdně, a vede jej paní učitelka Mgr. Šárka Tomášková.

jak jste již byli informováni, od 1. 1. 2020 proběhla nezbytná reorganizace školní jídelny. Od 6. 1. 2020 Vám budou paní učitelky Vašich dětí rozdávat informační lístečky v souvislosti s plánovanou změnou. Mimo jiné se na nich dozvíte i pokyny k platbě.

Rádi bychom Vám popřáli klidné prožití vánočních svátků, bohatého Ježíška a úspěšný vstup do nového roku 2020.