Žabičky

Třídní učitelky: Mgr. Šárka Tomášková, Bc. Nikol Škopková

Věkové složení dětí: 5-7 leté

Provoz třídy: od 6:45-15:55 hod

Název třídního vzdělávacího programu: Žabky v barevném světě

• Duben 2021 Duben 2021

V dubnu jsme si povídali o domácích zvířatech jejich užitku a obydlí. Děti se naučily básničku, ke které si vymyslely pohyb. Největší úspěch měla hra na farmáře - děti byly zvířata a měnily si svá místa. Konec měsíce jsme završili sletem čarodějnic, kouzelníci byli rozřazeni do kolejí, vařili jsme lektvary, naučili jsme se létat na koštěti a na závěr si děti zahrály famfrpál.

• Březen 2021 Březen 2021

Tento měsíc byla MŠ pro děti zavřená, i přes tuto těžkou situaci jsme zůstali s rodiči a dětmi v kontaktu v rámci distanční výuky. Začátkem měsíce se děti seznamovaly s knížkami, svou oblíbenou pak výtvarně ztvárnily. Pomocí smutného a veselého smajlíka děti určovaly, co s knihou smí a nesmí dělat. Dalším tématem tohoto měsíce bylo NAŠE TĚLO. Zaměřily jsme se na vytleskávání slov, určování počtu slabik, počátečního písmene a báseň spojenou právě s tímto tématem. Vyrobily si zdravého a nezdravého člověka pomocí vystřižených potravin z novin. Pokračovalo se přivoláváním jarního počasí pozdravem slunce (sestava v Józe), sázení osení, procházky po okolí a hledání prvních jarních kytiček. Děti zaujal experiment z bonbonu SKITTLES, podle fotek byl velice vydařený. Všem děkujeme za krásné zpětné vazby a bezproblémovou komunikaci.

Tento měsíc se nesl v duchu karnevalu, pohádek a pohádkových postav.  Děti tvořily večerníčky z novin, zdobily princeznám šaty a měly připravených mnoho hádanek na toto téma. Konec měsíce byl završen karnevalem, děti i paní učitelky přišly v maskách, užily si spoustu zábavy, soutěží, tanců a dobrého jídla.

Měsíc únor byl ve znamení pohádek, dopravní tématiky a povídání a činností o lidském těle.

V tomto měsíci jsme si povidali o ročních obdobích, o vesmiru a o pohádkách.

Celý měsíc prosinec se nesl ve znamení Adventu a nadcházejících Vánoc. Začátkem měsíce p. učitelky s dětmi pekly perníčky a linecké cukroví, přišel nás navštívit Mikuláš, Andělé a Čerti, v dalším týdnu proběhla vánoční besídka s prodejním jarmarkem a tvořením s rodiči. V předvánočním týdnu jsme si celá mš udělali společné Vánoce, děti shlédly pohádku v podání p.učitelek, zazpívaly si koledy a dostaly od Ježíška dárky. Společně s předškolními třídami jsme se byli podívat na Betlémy v prostorách Slezkoostravského hradu a navštívily místní Husitský kostel.

V měsíci listopadu si děti rozšiřovaly dosavadní znalosti o podzimu, stromech, zvířátkách a pošasí. Navštívili jsme knihovnu a pekli spolu s Želvičkami perníčky.

V měsíci říjnu jsme se s dětmi věnovali podzimním tématům. Prošli jsme se okolo polaneckých rybníků, kde jsme pozorovali podzimní přírodu a zvířata u rybníka. Dále jsme navštívili Domov pro seniory v Klimkovicích, tam děti přednesly a zazpívaly pásmo podzimních písní a básní a všichni obyvatelé domova dostali od dětí malý dárek, který vlastnoručně vyrobily ve školce.

• Září 2019 Září 2019

V měsíci září proběhlo seznamování dětí, dále jsme si povídali o poslední vlaštovce a o babím létě. Navštívili jsme také IZS v Ostravě-Zábřehu, kde se děti blíže seznámily s prací hasičů a s hasičskou technikou.

V úterý 15.6. 2021 jsme s dětmi navštívili základní školu, kde nás přivítali děti 9.ročníků a připravili si pro nás pod vedením p. učitelky Kataríny Sýkorové různé sportovní soutěže.

v době prázdninového provozu mateřské školy od 2. do 20. 8. 2021 byla cena za předškolní vzdělávání stanovena ředitelem školy na 230 Kč. Cena stravného se nemění.

Úplata za předškolní vzdělávání (školné) pro školní rok 2021/2022 byla ředitelem školy stanovena na 350 Kč za měsíc.

Úplata za předškolní vzdělávání se netýká dětí, které od počátku nového školního roku dosáhnou pátého roku věku (předškolních dětí a dětí s odloženou školní docházkou).