Žabičky

Třídní učitelky: Mgr. Šárka Tomášková, Bc. Nikol Škopková

Věkové složení dětí: 5-7 leté

Provoz třídy: od 6:45-15:55 hod

Název třídního vzdělávacího programu: Žabky v barevném světě

Měsíc únor byl ve znamení pohádek, dopravní tématiky a povídání a činností o lidském těle.

V tomto měsíci jsme si povidali o ročních obdobích, o vesmiru a o pohádkách.

Celý měsíc prosinec se nesl ve znamení Adventu a nadcházejících Vánoc. Začátkem měsíce p. učitelky s dětmi pekly perníčky a linecké cukroví, přišel nás navštívit Mikuláš, Andělé a Čerti, v dalším týdnu proběhla vánoční besídka s prodejním jarmarkem a tvořením s rodiči. V předvánočním týdnu jsme si celá mš udělali společné Vánoce, děti shlédly pohádku v podání p.učitelek, zazpívaly si koledy a dostaly od Ježíška dárky. Společně s předškolními třídami jsme se byli podívat na Betlémy v prostorách Slezkoostravského hradu a navštívily místní Husitský kostel.

V měsíci listopadu si děti rozšiřovaly dosavadní znalosti o podzimu, stromech, zvířátkách a pošasí. Navštívili jsme knihovnu a pekli spolu s Želvičkami perníčky.

V měsíci říjnu jsme se s dětmi věnovali podzimním tématům. Prošli jsme se okolo polaneckých rybníků, kde jsme pozorovali podzimní přírodu a zvířata u rybníka. Dále jsme navštívili Domov pro seniory v Klimkovicích, tam děti přednesly a zazpívaly pásmo podzimních písní a básní a všichni obyvatelé domova dostali od dětí malý dárek, který vlastnoručně vyrobily ve školce.

• Září 2019 Září 2019

V měsíci září proběhlo seznamování dětí, dále jsme si povídali o poslední vlaštovce a o babím létě. Navštívili jsme také IZS v Ostravě-Zábřehu, kde se děti blíže seznámily s prací hasičů a s hasičskou technikou.

Dne 5.11. 2020 proběhla v naší mateřské škole akce s názvem Uspávání broučků.
15.10. proběhl v naší MŠ projektový den na téma mosty.
Vážení rodiče, během podzimních prázdnin od 26.-30.10. 2020 bude provoz v naší MŠ od 6:00-16:00 hod.