Žabičky

Třídní učitelky: Mgr. Šárka Tomášková, Zlata Krausová

Věkové složení dětí: 5-7 leté

Provoz třídy: 6:50-15:55 hod

Název třídního vzdělávacího programu: Žabky v barevném světě

• Červen 2022 Červen 2022

Měsíc červen jsme zahájili výletem na zámek Kunín. Oslavili jsme Den dětí a povídali si na téma – Zvířata. Společně prožili pasování předškoláků a užili si zábavné odpoledne s tatínky.

• Květen 2022 Květen 2022

V květnu jsme se zaměřili na 2 témata – Srdíčko pro maminku, Barevný semafor.

Oslavili jsme SVÁTEK MATEK prožitím společného dne s maminkou. Seznámili jsme se s dopravou, dopravními prostředky, značkami, předpisy. Navštívili jsme dopravní hřiště Semaforek. Také jsme zažili natáčení české televize- Draci v hrnci.

• Duben 2022 Duben 2022

V dubnu jsme oslavili velikonoce výrobou zápichu- zajíček, povídali jsme si o vesmíru a České republice. Také jsme společně prožili svátek pálení čarodějnic oslavou na zahradě MŠ.

• Březen 2022 Březen 2022

V březnu jsme si povídali o pohádkách, lidském těle a prvních jarních kytičkách. Děti si namalovaly večerníčka, zasely řeřichu a fazole, které následně pozorovaly, jak rostou.

• Únor 2022 Únor 2022

V únoru jsme si s dětmi uspořádali zimní olympiádu. Děti soutěžily v různých disciplínách, vyráběly hokejový dres a olympijskou čepici. Tyto aktivity se jim velmi líbily.

Únor jsme zakončili pohádkovým karnevalem, kde děti předvedly své vytvořené masky.

• Leden 2022 Leden 2022

V lednu jsme oslavili svátek Tří králů, probírali jsme téma – Bílá zima-modré mraky, Za sněhovou vločkou, Zvířátka a ptáčci v zimě.

• Duben 2021 Duben 2021

V dubnu jsme si povídali o domácích zvířatech jejich užitku a obydlí. Děti se naučily básničku, ke které si vymyslely pohyb. Největší úspěch měla hra na farmáře - děti byly zvířata a měnily si svá místa. Konec měsíce jsme završili sletem čarodějnic, kouzelníci byli rozřazeni do kolejí, vařili jsme lektvary, naučili jsme se létat na koštěti a na závěr si děti zahrály famfrpál.

• Březen 2021 Březen 2021

Tento měsíc byla MŠ pro děti zavřená, i přes tuto těžkou situaci jsme zůstali s rodiči a dětmi v kontaktu v rámci distanční výuky. Začátkem měsíce se děti seznamovaly s knížkami, svou oblíbenou pak výtvarně ztvárnily. Pomocí smutného a veselého smajlíka děti určovaly, co s knihou smí a nesmí dělat. Dalším tématem tohoto měsíce bylo NAŠE TĚLO. Zaměřily jsme se na vytleskávání slov, určování počtu slabik, počátečního písmene a báseň spojenou právě s tímto tématem. Vyrobily si zdravého a nezdravého člověka pomocí vystřižených potravin z novin. Pokračovalo se přivoláváním jarního počasí pozdravem slunce (sestava v Józe), sázení osení, procházky po okolí a hledání prvních jarních kytiček. Děti zaujal experiment z bonbonu SKITTLES, podle fotek byl velice vydařený. Všem děkujeme za krásné zpětné vazby a bezproblémovou komunikaci.

Tento měsíc se nesl v duchu karnevalu, pohádek a pohádkových postav.  Děti tvořily večerníčky z novin, zdobily princeznám šaty a měly připravených mnoho hádanek na toto téma. Konec měsíce byl završen karnevalem, děti i paní učitelky přišly v maskách, užily si spoustu zábavy, soutěží, tanců a dobrého jídla.

Měsíc únor byl ve znamení pohádek, dopravní tématiky a povídání a činností o lidském těle.

V tomto měsíci jsme si povidali o ročních obdobích, o vesmiru a o pohádkách.

Celý měsíc prosinec se nesl ve znamení Adventu a nadcházejících Vánoc. Začátkem měsíce p. učitelky s dětmi pekly perníčky a linecké cukroví, přišel nás navštívit Mikuláš, Andělé a Čerti, v dalším týdnu proběhla vánoční besídka s prodejním jarmarkem a tvořením s rodiči. V předvánočním týdnu jsme si celá mš udělali společné Vánoce, děti shlédly pohádku v podání p.učitelek, zazpívaly si koledy a dostaly od Ježíška dárky. Společně s předškolními třídami jsme se byli podívat na Betlémy v prostorách Slezkoostravského hradu a navštívily místní Husitský kostel.

V měsíci listopadu si děti rozšiřovaly dosavadní znalosti o podzimu, stromech, zvířátkách a pošasí. Navštívili jsme knihovnu a pekli spolu s Želvičkami perníčky.

V měsíci říjnu jsme se s dětmi věnovali podzimním tématům. Prošli jsme se okolo polaneckých rybníků, kde jsme pozorovali podzimní přírodu a zvířata u rybníka. Dále jsme navštívili Domov pro seniory v Klimkovicích, tam děti přednesly a zazpívaly pásmo podzimních písní a básní a všichni obyvatelé domova dostali od dětí malý dárek, který vlastnoručně vyrobily ve školce.

• Září 2019 Září 2019

V měsíci září proběhlo seznamování dětí, dále jsme si povídali o poslední vlaštovce a o babím létě. Navštívili jsme také IZS v Ostravě-Zábřehu, kde se děti blíže seznámily s prací hasičů a s hasičskou technikou.

Mateřská škola Polanka nad Odrou srdečně zve všechny rodiče s dětmi 5. 10. 2022, od 15 hodin na JABLÍČKOVÝ DEN na školní zahradě.
Na zahradě mateřské školy jsme zasadili jehličnatý strom.

PLÁN AKCÍ PRO DĚTI dopoledne,

DĚTI A RODIČE odpoledne školní rok 2022/2023