Žabičky

Třídní učitelky: Mgr. Šárka Tomášková, Bc. Nikol Škopková

Věkové složení dětí: 5-7 leté

Provoz třídy: od 6:45-15:55 hod

Název třídního vzdělávacího programu: Žabky v barevném světě

• Duben 2021 Duben 2021

V dubnu jsme si povídali o domácích zvířatech jejich užitku a obydlí. Děti se naučily básničku, ke které si vymyslely pohyb. Největší úspěch měla hra na farmáře - děti byly zvířata a měnily si svá místa. Konec měsíce jsme završili sletem čarodějnic, kouzelníci byli rozřazeni do kolejí, vařili jsme lektvary, naučili jsme se létat na koštěti a na závěr si děti zahrály famfrpál.

• Březen 2021 Březen 2021

Tento měsíc byla MŠ pro děti zavřená, i přes tuto těžkou situaci jsme zůstali s rodiči a dětmi v kontaktu v rámci distanční výuky. Začátkem měsíce se děti seznamovaly s knížkami, svou oblíbenou pak výtvarně ztvárnily. Pomocí smutného a veselého smajlíka děti určovaly, co s knihou smí a nesmí dělat. Dalším tématem tohoto měsíce bylo NAŠE TĚLO. Zaměřily jsme se na vytleskávání slov, určování počtu slabik, počátečního písmene a báseň spojenou právě s tímto tématem. Vyrobily si zdravého a nezdravého člověka pomocí vystřižených potravin z novin. Pokračovalo se přivoláváním jarního počasí pozdravem slunce (sestava v Józe), sázení osení, procházky po okolí a hledání prvních jarních kytiček. Děti zaujal experiment z bonbonu SKITTLES, podle fotek byl velice vydařený. Všem děkujeme za krásné zpětné vazby a bezproblémovou komunikaci.

Tento měsíc se nesl v duchu karnevalu, pohádek a pohádkových postav.  Děti tvořily večerníčky z novin, zdobily princeznám šaty a měly připravených mnoho hádanek na toto téma. Konec měsíce byl završen karnevalem, děti i paní učitelky přišly v maskách, užily si spoustu zábavy, soutěží, tanců a dobrého jídla.

Měsíc únor byl ve znamení pohádek, dopravní tématiky a povídání a činností o lidském těle.

V tomto měsíci jsme si povidali o ročních obdobích, o vesmiru a o pohádkách.

Celý měsíc prosinec se nesl ve znamení Adventu a nadcházejících Vánoc. Začátkem měsíce p. učitelky s dětmi pekly perníčky a linecké cukroví, přišel nás navštívit Mikuláš, Andělé a Čerti, v dalším týdnu proběhla vánoční besídka s prodejním jarmarkem a tvořením s rodiči. V předvánočním týdnu jsme si celá mš udělali společné Vánoce, děti shlédly pohádku v podání p.učitelek, zazpívaly si koledy a dostaly od Ježíška dárky. Společně s předškolními třídami jsme se byli podívat na Betlémy v prostorách Slezkoostravského hradu a navštívily místní Husitský kostel.

V měsíci listopadu si děti rozšiřovaly dosavadní znalosti o podzimu, stromech, zvířátkách a pošasí. Navštívili jsme knihovnu a pekli spolu s Želvičkami perníčky.

V měsíci říjnu jsme se s dětmi věnovali podzimním tématům. Prošli jsme se okolo polaneckých rybníků, kde jsme pozorovali podzimní přírodu a zvířata u rybníka. Dále jsme navštívili Domov pro seniory v Klimkovicích, tam děti přednesly a zazpívaly pásmo podzimních písní a básní a všichni obyvatelé domova dostali od dětí malý dárek, který vlastnoručně vyrobily ve školce.

• Září 2019 Září 2019

V měsíci září proběhlo seznamování dětí, dále jsme si povídali o poslední vlaštovce a o babím létě. Navštívili jsme také IZS v Ostravě-Zábřehu, kde se děti blíže seznámily s prací hasičů a s hasičskou technikou.

V úterý 20.9. 2021 proběhlo již tradiční sportovní dopoledne v mateřské škole ve spolupráci s naší ZŠ a jejími osmáky a deváťáky, pod vedením p.učitelky Kataríny Sýkorové.
Ve středu 8.9. dopoledne přijeli za námi do mateřské školy hasiči z Integrovaného záchranného centra z Ostravy- Zábřehu.
Začátek školního roku 2021/ 2022 v mateřské škole

Milí rodiče,

první školkové dny jsou za námi a my věříme, že vše proběhlo hladce smiley. Děti se seznámily s novými kamarády, hračkami, značkami a okolim školky. Všichni se moc těšíme na další společná dobrodružství...