Chobotničky

Provoz třídy: od 6:45-15:55 hod

Název třídního vzdělávacího programu: Chobotnička Jůlie a její barevný svět

• Duben 2021 Duben 2021

Po delší pauze se nám konečně otevřela školka, natěšeni jsme byli všichni a pustili jsme se s vervou do práce. S dětmi jsme si na zahradě postavili domeček pro hmyz, povídali si o domácích zvířatkách, o jaru.

• Březen 2021 Březen 2021

V měsíci březnu byla naše mateřská škola pro děti zavřená. Přesto jsme dětem prostřednictvím distanční výuky nabídli různé aktivity. Děti si mohly vyrobit svůj kouzelný hrneček, procvičit si grafomotoriku při kreslení kaše, nebo navléct korálky. Následně jsme se seznamovali s knížkou, vytvořili si  leporelo, nebo záložku do knížky. S dětmi jsme také přivolávali jaro, zasadily jarní osení a vyrobili si do něho zápich. Děti si také mohly  vytvořit netradiční velikonoční vajíčko, např.lega kostky atd. Dětem i rodičům děkujeme za spolupráci.

Tento měsíc jsme prostřednictvím smyslových her, tělovýchovné činnosti a tvoření věnovali poznatcím o těle a jejich orgánech a smyslech. Závěr měsíce byl ve znamení karnevalu.

• Leden 2021 Leden 2021

První zimní měsíc jseme se s dětmi přivítali po vánočních prázdninách a pokračovali jsme tématem Třech králů, pokračovali zimou a zimními sporty.

V tomto měsíci jsme s dětmi probírali lidské tělo, jeho základní smysly a zdraví.Hodně jsme stříhali, lepili a malovali. Koncem měsíce jsme se připravovali na karneval.

V měsíci lednu, jsme si hráli, tvořili a povídali o třech králích, o zvířátkách v zimě, kdy jsme zvířátka i nakrmili, o dopravě a pravidlech sní spojenou a především o vesmíru, kdy k nám dorazilo mobilní planetárium a byla to úžasná podívaná i s pohádkou nakonec.

V měsíci prosinci nás navštívil Mikuláš, měli jsme vánoční besídku a dílničky. Přišel Ježíšek do školky a nadělil nám krásné dárečky se kterými jsme si mohli potom hrát. Paní učitelky nám zahráli vánoční pohádku. Zajeli jsme se podívat na Slezskoostravský hrad na výstavu betlémů, navštívili jsme kostel a zašli jsme se podívat na divadelní vystoupení žáků 5.tříd základní školy.

V měsíci listopadu jsme byli v knihovně, povídali jsme si o přípravě na zimu, o zvířátkách v zimě a o oblékání. Přišel se k nám podívat kouzelník s klaunem a mohli jsme se podívat na bublinkovou šou. Pekli jsme perníčky, trénovali písničky na rozsvěcení vánočního stromu.

V měsíci říjnu jsme si povídali o plodech podzimu, stavěli a tvořili jsme z kaštanů, vyráběli si větrník, pouštěli jsme draka, zkoušeli si co umí vítr, poznávali jsme ovoce a zeleninu podle chuti. Navštívila nás paní s programem "Poznej svého psa" v rámci Canisterapie. Shlédli jsme ve školce představení Divadla Šikulka s pohádkou "Prasátko a kouzelné slovíčko". V sobotu 19.10 byli vybrané děti přivítat nově narozené děti.

• Září Září

V tomto měsíci proběhlo vzájemné seznamování dětí prostřednictvím různých činností a her.

na základě dohody se zřizovatelem školy bude VE STŘEDU 19. 5. 2021 MATEŘSKÁ ŠKOLA UZAVŘENA (dle vyhlášky o předškolním vzdělávání 14/2005 Sb. § 3 odst. 2). Důvodem je odstávka pitné vody na ulici Malostranská. Vzhledem ke zvýšeným hygienickým potřebám dětí není možné provoz zajistit.

Strava všech dětí bude dne 19. 5. 2021 automaticky odhlášena.

Od 10.5. 2021 dojde k otevření mateřské školy v plném rozsahu.
V pátek 30.4, jsme strávili den s čarodějnicemi.