Základní škola a mateřská škola Polanka nad Odrou

Chobotničky

Třídní učitelky: Jana Vojtovičová, Monika Silberová Dis.

Asistent pedagoga: Nikola Parvoničová

Věkové složení dětí: 4,5-7 leté

Provoz třídy: 6:50-15:55 hod

Název třídního vzdělávacího programu: Chobotnička Jůlie a její barevný svět

Tel.: 739 882 460

 • Květen 2024 Květen 2024

  V měsíci květnu jsme se připravovali na besídku, ktrá proběhla s velkým úspěchem 23. 5. 6.5. přijelo do MŠ divadlo Letadlo s pohádkou „Průzkumníci v lese“. V polovině měsíce jsme vyjeli do Sosnové do firmy Vitaminátor na celodenní školní výlet. Děti měly ochutnávku jablečné šťávy, procházku Sadařovou cestou a také jsme si opekli špekáčky. 24.5. jsme navštívili Letiště Mošnov, kde proběhla prohlídka dvou hangárů v Job Air a odletové haly. V průběhu května  jsme si povídali o rodině, nasí vlasti a vodě kolem nás.

 • Duben 2024 Duben 2024

  Již po druhé v tomto školním roce navštívil třídu chobotnic hudební skladatel p.Fajkus se svými novými skladbami. Tento měsíc jsme se věnovali především tématům jaro, doprava a moje rodina. Jeli jsme se podívat do IZS do Ostravy-Zábřehu, kde nám hasiči ukázali požární zbrojnici, výbavu hasiče, zázemí a také nás seznamili s vrtulníkem záchranářů. A na konci mésíce, jak je zvykem, jsme si zahráli všichni na čarodějnice a na školní zahradě jsme si užili čarodějnické dopoledne plné her a kouzel. 

 • Březen 2024 Březen 2024

  V březnu k nám zavítal kouzelník, kterému děti pomáhaly s kouzly. Po jarních prázdninách přišly do školky paní učitelky ze základní školy, zjistit, jak se kdo těší. V pátek 22. března jsme celá školka vynášeli Morénu k místnímu potoku. 25.3. v pondělí jsme spolu s rodiči vyrobili velikonoční dekorace a velikonoční vejce a navodili tak příjemně jarní atmosféru. Březen jsme zakončili povídáním s budoucími zdravotními sestřičkami, které nám vyprávěly o čistotě očí.

 • Únor 2024 Únor 2024

  V měsíci únoru jsme si povídali o lidském těle, jeho smyslech, o zdraví a podívali jsme se do pohádkové říše. MŠ uspořádala v sobotu 10.2. odpoledne pro rodiče s dětmi karneval v Dělnickém domě. Navštívil nás ornitolog a policistky z městské policie. S dětmi jsme si udělali výlet do Světa techniky, absolvovali lyžařský kurz a začaly nám první lekce plavání. 

 • Leden 2024 Leden 2024

  Začátek ledna uzavřeli rozsáhlé vánoční tema Tři králové. S dětmi jsme si povídali o zimě, o zimním oblečení, zimních sportech a proběhla názorná ukázka kontrabasu. Experimentovali jsme se sněhem, vyráběli krmení pro ptáčky, které děti s pomocí p.učitelek nasazovaly na větve stromů ve školní zahradě. Navštívili jsme halu v ZŠ, kde si děti pod vedením p.uč. Sýkorové vyzkoušely na velkém prostoru různé TV hry a ZŠ, kde si pro nás žáci přichystali hranou pohádku. Do MŠ přisli zástupci firmy Vitaminátor se svým programem - Sadařův rok a p. Fajkus s hudebně vzdělávacím představením - Za oponou. Konec měsíce jsme se začali věnovat tématu lidského těla.

 • Prosinec 2023 Prosinec 2023

  Měsíc prosinec se nesl v duchu předvánočním. Věnovali jsem se tématu – Čertoviny a Čekání na Ježíška. Hned na začátku prosince jsme zazpívali u Dělnického domu při příležitosti rozsvěcení vánočního stromu. Spolu s rodiči jsme  strávili přijemné odpoledne při tvoření vánočních ozdob a rozsvěcení vánočního stromečku u MŠ. Navštívil nás Mikuláš a užili jsme si čertí den a kino s pásmem tematických pohádek. Vánoční atmosféru nám zpříjemnil výlet na Zámek Raduň, kde nás provedla kněžna Vanda. Ve třídě jsme si upekli perníčky a paní učitelky hrály pohádku O jedličce. Na závěr tohoto měsíce jsme navštívili knihovnu, paní učitelky zahrály dětem pohádku O jedličce a Ježíšek přinesl nadílku, která dětem udělala velikou radost.

 • Listopad 2023 Listopad 2023

  Listopad byl velmi nabitý. Začátkem měsíce nás navštívila paní, která dětem ukázala spoustu pokusů. Užili jsme si halloweenské dopoledne, navštívili hřbitov a planetárium v Ostravě - Porubě. Také jsme se dočkali správného počasí na pouštění draka a přijel za námi na zajímavou  besedu o prevenci patologických jevů p. Jan. Spolu s dětmi jsme pekli svatomartimské rohlíčky. Konec měsíce probíhal ve znamení příprav na Vánoce.

 • Říjen 2023 Říjen 2023

  Říjnu jsme si užili barvy podzimu v plné síle. V MŠ jsme uspořádali podzimní hody, které byli ve stylu ochutnávky pokrmů z podzimních plodů, které napekli rodiče..Také jsme navštívili IZS 112 v Zábřehu ku příležitosti dne otevřených dveří. Závěr října jsme ukončili Halloweenskou párty.

 • Září 2023 Září 2023

  Po prázdninách děti hladce vklouzly opět do režimu mateřské školy a připomněly si třídní pravidla. Počasí nám celý měsíc přeje, a tak se co nejvíce snažíme vzdělávací aktivity soustředit venku na školní zahradě. Naše mateřská škola také 21.září oslavila 40.výročí, a tak se k této příležitosti otevřela celá MŠ veřejnosti. Byl připraven menší program pro děti i pro rodiče. 

 • Červen 2023 Červen 2023

  Měsíc červen jsme začali výletem na Kozí farmu v Havířově. Děti se seznámili s různými hospodářskými zvířaty a jejich užitkem. Odpoledne proběhl ve školce den dětí s rodiči. Také nás navštívilo divadlo s pohádkou Jak Kulíšek hledal nevěstu. Pro předškoláky bylo připraveno pasování na zahradě MŠ, za účasti p.učitelek ze ZŠ. S dětmi jsme se snažili trávit co nejvíce času venku, kde si dokonce děti užili i odpolední odpočinek. Na konci měsíce pro nás připravila p.uč. Katarínna Sýkorová spolu s žáky 9.tříd sportovní dopoledne na šk.zahradě a v neposlední řadě šli děti hledat pirátský poklad do Klimkovického parku.

 • Květen 2023 Květen 2023

  V květnu, jsme se věnovali tématu rodina a hlavně naším maminkám, také proběhla besídka pro rodiče, na kterou jsme si připravili pásmo, písniček, básniček a tanečku. Dalším tématem byla doprava, kdy jsme se seznámili s dopravními prostředky a důležitým značením na cestách. Také nás navštívili hasiči a ukázali nám, jak se zachraňuje v ohrožení života a následně nám ukázali jejich vybavení. Také jsme navštívili Dolní oblast Vítkovic a dětský svět techniky. 

 • Duben 2023 Duben 2023

  V měsíci Dubnu jsme s dětmi oslavili svátky Jara a Velikonoce, upálili jsme čarodějnice a přivítali Jaro v plné kráse. Také jsme navštívili výchovný koncert v základní umělecké škole, který se dětem velmi líbil. V neposlední řadě, jsme s dětmi zasadili na naší zahrádce květinky a ozdobili si tak školkovou zahrádku.

   

 • Březen 2023 Březen 2023

  Na začátku měsíce nám divadlo Koloběžka zahrálo jarní pohádku. Předškoláci se připravovali na zápis do ZŠ a navštivily nás paní učitelky z prvních tříd. Na zahradě si děti prošly jarní stezku a plnily úkoly. Vynesli jsme "Morenu". Paní učitelky z umělecké školy si pro nás připravily výtvarnou hodinu. I letos nás navštívil slepecký pes a děti se dozvěděly hodně informací ze světa postižených spoluobčanů. A začíná jaro. Pro rodiče jsme připravili velikonoční dílny, nazdobili jsme vajíčka a vyzdobili si třídu. Hurá, jaro je tady.

 • Únor 2023 Únor 2023

  Měsíc únor byl bohatý na zážitky. Povídali jsme si o vesmíru, zasportovali v hale. Děti z 5. třídy základní školy nám zahrály pohádku " O dvanácti měsíčkách " Některé děti se učily lyžovat na lyžařském kuzu a povídali jsme si o zimních sportech. Oslavili jsme masopust a ukončili ho maškarním rejem v Dělnickém domě. Navštívily nás živé sovy a děti si je mohly pohladit a statečnější i podržet. S návštěvou od městské policie si děti povídaly o nástrahách, které na ně čekají.

 • Leden 2023 Leden 2023

  V tomto měsíci jsme si připomněli svátek Tří králů, kdy jsme následně navštívili i husitský kostel. Poté jsme zavítali za eskymáky na severní a jižní pól, ve stejném týdnu si děti sami zkoušely pokusy na téma zima. Byli jsme se také podívat do haly, kde si děti společně s žákyněmi 8. tříd rozpohybovaly tělíčka. Také jsme mohli vidět, jak se kroužkují ptáci, kteří létaji v okolí MŠ.

 • Prosinec 2022 Prosinec 2022

  Měsíc prosinec se nesl v duchu adventu. Navštívil nás Mikuláš, který donesl pro děti nadílku. S dětmi jsme navštívili kino, kostel, ZŠ, kde děti shlédli pohádku připravenou žáky 5. tříd. Užili jsme si venku bohaté sněhové nadílky. A toto období jsme uzavřeli besídkou s dílnami a jarmarkem pro rodiče a Vánocemi v MŠ a přišel i Ježíšek..

 • Listopad 2022 Listopad 2022

  Měsíc listopad byl věnován Halloweenu, Dušičkám, vysvětlili jsme si tradice těchto svátků. Povidali jsme si o tom, jak se zvířátka připravují na zimu, přijel k nám Martin na bílém koni, navštivili jsme knihovnu, kde nám paní knihovnice zahrály divadlo O poslední vlaštovce, uspořádali jsme sbírku pro pejsky z hospicu. Konec měsíce byl už ve znamení adventu, pekli jsme perníčky a zpívali jsme u vánočního stromu.

 • Říjen 2022 Říjen 2022

  Měsíc říjnen byl v Chobotničkách ve znamení podzimu. Povídali jsme si o podzimních plodech, pouštěli draka, pekli bramborové placky, byli v knihovně. Na zahradě proběhl Jablíčkový den a děti při pobytu venku tvořily domečky pro zvířátka z přírodnin a hrabaly listí.

 • Září 2022 Září 2022

  Po prázdninách jsme se opět sešli ve školce a začalo se pilně pracovat. Ujasnili jsme si pravidla chování ve třídě, rozloučili jsme se s létem, poznávali a ochutnávali ovoce, upekli jablečné šátečky. Ti starší přivítali nové miminka.Zavítalo k nám divadlo Koloběžka s Houbovou pohádkou a o houbách jsme si taky povídali.

 • Červen 2022 Červen 2022

  Poslední měsíc školního roku jsme zahájili výletem na zámek Kunín. Navštívili jsme ZŠ, kde pro nás bylo připravené představení pohádky. Také nás navštívili policisté s besedou o bezpečném chování. Děti se zúčastnily sportovního dopoledne ve sportovní hale. Proběhlo pasování předškoláků a také odpoledne s tatínky - k oslavě dni otců. Nakonec jsme si udělali výlet do Klimkovic, kde jsme se v lese u lázní prošli po pirátské stezce.

   

   

 • Květen 2022 Květen 2022

  Měsíc květen se nesl v duchu rodiny a oslav Den maminek.

  Povídali jsme si s dětmi o rodině - členech rodiny, domově a místě, kde žijeme.Pro maminky jsme si připravili besídku a oslavili společně Den maminek. Jedno oko nezůstalo suché dojetím.

  Seznámili jsme se s dopravními značkami a zopakovali si bezpečné chování na cestách a přechodech.
  Navštívili jsme také dopravní hřiště, kde jsme si to všichni náramně užili.

 • Duben 2022 Duben 2022

  Měsíc duben se nesl v duchu Velikonoc.

  S dětmi jsme si povídali o velikonočních zvycích, namalovali jsme vajíčka a zasadili osení.

  Také jsme si na naši školní zahradě ozdobili "Vajíčkový strom".

   

 • Březen 2022 Březen 2022

  V březnu jsme si s dětmi povídali o nadcházejíícm jaru. Seznamili se s jarníma kytičkama, dali naklíčit semínka. Provedli jsme pořádný úklid naší zahrady. Také nás navštívil kouzelník a my navšívili ZUŠ.

 • Únor 2022 Únor 2022

  V tomto měsíci jsme si s detmi vypraveli o vesmiru. Seznamili jsme se s planetami nasi Slunecni soustavy, ukazali si jak vypadaji a jake maji vlastnosti. Dále jsme si užili olympijský týden, zakončený školkovou olympiádou a zavěr měsíce patřil karnevalu.

   

 • Leden 2022 Leden 2022

  Měsíc leden jsme zahájili příběhem o putování Tří králů. Povídali jsme si o znacích zimy, sněhulácích, vločkách a také o tom, jak se máme v zimě oblékat, aby nám nebyla zima. 
  Procvičili jsme si tělíčka a dozvěděli se plno zajímavostí o tom, jak naše tělo funguje a z čeho se skládá.

   

   

 • Prosinec 2021 Prosinec 2021

  V měsíci prosinci vládla ve třídě předvánoční atmosféra, děti zdobily stromeček, vyráběly ozdoby, a čekaly na  Mikuláše a Ježíška.

 • Listopad 2021 Listopad 2021

  V měsíci listopadu jsme pokračovali v podzimních tématech, do školky dorazil slepecký pes a děti navštívily knihovnu a hřbitov.

 • Říjen 2021 Říjen 2021

  Měsíc říjen proběhl ve znamení podzimu, zaměřili jsme se na ovoce, zeleninu, pekli z jablek štrůdl, pracovali s přírodninami, pouštěli draka a závěr měsíce si děti užily halloweenské dopoledne.

 • Září 2021 Září 2021

  V měsíci září jsme si s dětmi stanovili třídní pravidla, povídali si o babím létě, pavoučcích a zelenině.
   

 • Červen 2021 Červen 2021

  Tento měsíc jsme si s dětmi povídali o vodě a o létě Jaký je rozdíl mezi sladkou a slanou vodou a jaká zvířátka u vody, nebo ve vodě žijí, dozvěděly o tom, jak je pro nás voda důležitá, že bez vody se nedá žít. Dále pak kam se chystají na prázdniny a taky o tom, jak se v létě bezpečně chovat .V horkých dopolednech jsme využívali naši kropící kytky a spoustu pohybových her. 

   

 • Květen 2021 Květen 2021

  V květnu jsme si povídali o naší obci, městě a zemi. Udělali jsme si koláž naší vesnice, vybarvili českou vlajku, poslechli jsme si naší hymnu a popovídali státních symbolech a jijich významu.
  Děti si zahrály na různá povolání, vyzkoušely si postavit domy jako architekti a "ušít" oblečení.
  S dětmi jsme také procestovali kontintenty naši planety - Afriku, Austrálii a Ameriku. Vyzkoušeli jsme si hod bumerangem, postavili pyramidu, vyrobili lapače snů a ve třídě jsme si postavili velké týpí.

 • Duben 2021 Duben 2021

  Po delší pauze se nám konečně otevřela školka, natěšeni jsme byli všichni a pustili jsme se s vervou do práce. S dětmi jsme si na zahradě postavili domeček pro hmyz, povídali si o domácích zvířatkách, o jaru.

 • Březen 2021 Březen 2021

  V měsíci březnu byla naše mateřská škola pro děti zavřená. Přesto jsme dětem prostřednictvím distanční výuky nabídli různé aktivity. Děti si mohly vyrobit svůj kouzelný hrneček, procvičit si grafomotoriku při kreslení kaše, nebo navléct korálky. Následně jsme se seznamovali s knížkou, vytvořili si  leporelo, nebo záložku do knížky. S dětmi jsme také přivolávali jaro, zasadily jarní osení a vyrobili si do něho zápich. Děti si také mohly  vytvořit netradiční velikonoční vajíčko, např.lega kostky atd. Dětem i rodičům děkujeme za spolupráci.

 • Únor 2021 Únor 2021

  Tento měsíc jsme prostřednictvím smyslových her, tělovýchovné činnosti a tvoření věnovali poznatcím o těle a jejich orgánech a smyslech. Závěr měsíce byl ve znamení karnevalu.

 • Leden 2021 Leden 2021

  První zimní měsíc jseme se s dětmi přivítali po vánočních prázdninách a pokračovali jsme tématem Třech králů, pokračovali zimou a zimními sporty.

 • Únor 2020 Únor 2020

  V tomto měsíci jsme s dětmi probírali lidské tělo, jeho základní smysly a zdraví.Hodně jsme stříhali, lepili a malovali. Koncem měsíce jsme se připravovali na karneval. 

 • Leden 2020 Leden 2020

  V měsíci lednu, jsme si hráli, tvořili a povídali o třech králích, o zvířátkách v zimě, kdy jsme zvířátka i nakrmili, o dopravě a pravidlech sní spojenou a především o vesmíru, kdy k nám dorazilo mobilní planetárium a byla to úžasná podívaná i s pohádkou nakonec.

 • Prosinec 2019 Prosinec 2019

  V měsíci prosinci nás navštívil Mikuláš, měli jsme vánoční besídku a dílničky. Přišel Ježíšek do školky a nadělil nám krásné dárečky se kterými jsme si mohli potom hrát. Paní učitelky nám zahráli vánoční pohádku. Zajeli jsme se podívat na Slezskoostravský hrad na výstavu betlémů, navštívili jsme kostel a zašli jsme se podívat na divadelní vystoupení žáků 5.tříd základní školy.

 • Listopad 2019 Listopad 2019

  V měsíci listopadu jsme byli v knihovně, povídali jsme si o přípravě na zimu, o zvířátkách v zimě a o oblékání. Přišel se k nám podívat kouzelník s klaunem a mohli jsme se podívat na bublinkovou šou. Pekli jsme perníčky, trénovali písničky na rozsvěcení vánočního stromu. 

 • Září 2019 Září 2019

  V tomto měsíci proběhlo vzájemné seznamování dětí prostřednictvím různých činností a her.

 • Říjen 2019 Říjen 2019

  V měsíci říjnu jsme si povídali o plodech podzimu, stavěli a tvořili jsme z kaštanů, vyráběli si větrník, pouštěli jsme draka, zkoušeli si co umí vítr, poznávali jsme ovoce a zeleninu podle chuti. Navštívila nás paní s programem "Poznej svého psa" v rámci Canisterapie. Shlédli jsme ve školce představení Divadla Šikulka s pohádkou "Prasátko a kouzelné slovíčko". V sobotu 19.10 byli vybrané děti přivítat nově narozené děti.

Užitečné odkazy Aktuální informace
Předposlední týden v červnu absolvovaly děti z Delfínků, Chobotniček, Žabiček a Želviček kurz inline bruslení.
Číst více

Vážení rodiče,

v době prázdninového provozu mateřské školy od 5.8. do 23. 8. 2024 byla cena za předškolní vzdělávání stanovena na 235,- Kč. Cena stravného se nemění.

Číst více
19. 6. byla naše MŠ pozvaná na hudebně divadelni představení O dvanácti měsíčkách.
Číst více
 • 596 931 563
 • H. Salichové 816, Ostrava – Polanka nad Odrou, 725 25
Užitečné odkazy:
 • 596 931 088
 • Malostranská 124, Ostrava – Polanka nad Odrou, 725 25
Užitečné odkazy: