Chobotničky

Věkové složení dětí: 5-7 leté

Provoz třídy: od 7:00-15:40 hod

Název třídního vzdělávacího programu: S chobotničkou Jůlií do velkého světa

V tomto měsíci jsme s dětmi probírali lidské tělo, jeho základní smysly a zdraví.Hodně jsme stříhali, lepili a malovali. Koncem měsíce jsme se připravovali na karneval.

V měsíci lednu, jsme si hráli, tvořili a povídali o třech králích, o zvířátkách v zimě, kdy jsme zvířátka i nakrmili, o dopravě a pravidlech sní spojenou a především o vesmíru, kdy k nám dorazilo mobilní planetárium a byla to úžasná podívaná i s pohádkou nakonec.

V měsíci prosinci nás navštívil Mikuláš, měli jsme vánoční besídku a dílničky. Přišel Ježíšek do školky a nadělil nám krásné dárečky se kterými jsme si mohli potom hrát. Paní učitelky nám zahráli vánoční pohádku. Zajeli jsme se podívat na Slezskoostravský hrad na výstavu betlémů, navštívili jsme kostel a zašli jsme se podívat na divadelní vystoupení žáků 5.tříd základní školy.

V měsíci listopadu jsme byli v knihovně, povídali jsme si o přípravě na zimu, o zvířátkách v zimě a o oblékání. Přišel se k nám podívat kouzelník s klaunem a mohli jsme se podívat na bublinkovou šou. Pekli jsme perníčky, trénovali písničky na rozsvěcení vánočního stromu.

V měsíci říjnu jsme si povídali o plodech podzimu, stavěli a tvořili jsme z kaštanů, vyráběli si větrník, pouštěli jsme draka, zkoušeli si co umí vítr, poznávali jsme ovoce a zeleninu podle chuti. Navštívila nás paní s programem "Poznej svého psa" v rámci Canisterapie. Shlédli jsme ve školce představení Divadla Šikulka s pohádkou "Prasátko a kouzelné slovíčko". V sobotu 19.10 byli vybrané děti přivítat nově narozené děti.

• Září Září

V tomto měsíci proběhlo vzájemné seznamování dětí prostřednictvím různých činností a her.

vzhledem k omezení provozu mateřské školy stanovil ředitel školy na základě vyhlášky č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání vrácení školného zpět zákonným zástupcům v poměrné výši 200 Kč za měsíc březen 2020.

Šijeme roušky pro polanecké občany, uklízíme, pereme, žehlíme, dezinfikujeme hračky. Společně to zvládneme!

zřizovatel školy vzhledem k minimálnímu počtu dětí a v souvislosti s mimořádnými opatřeními spjatých s možným šířením koronaviru rozhodl o uzavření mateřské školy od 18. 3. 2020.