Základní škola a mateřská škola Polanka nad Odrou

Chobotničky

Třídní učitelky: Jana Vojtovičová, Bc.Karla Harušincová

Věkové složení dětí: 4,5-7 leté

Provoz třídy: od 6:45-15:55 hod

Název třídního vzdělávacího programu: Chobotnička Jůlie a její barevný svět

Tel.: 739 882 460

 • Prosinec 2021 Prosinec 2021

  V měsíci prosinci vládla ve třídě předvánoční atmosféra, děti zdobily stromeček, vyráběly ozdoby, a čekaly na  Mikuláše a Ježíška.

 • Listopad 2021 Listopad 2021

  V měsíci listopadu jsme pokračovali v podzimních tématech, do školky dorazil slepecký pes a děti navštívily knihovnu a hřbitov.

 • Říjen 2021 Říjen 2021

  Měsíc říjen proběhl ve znamení podzimu, zaměřili jsme se na ovoce, zeleninu, pekli z jablek štrůdl, pracovali s přírodninami, pouštěli draka a závěr měsíce si děti užily halloweenské dopoledne.

 • Září 2021 Září 2021

  V měsíci září jsme si s dětmi stanovili třídní pravidla, povídali si o babím létě, pavoučcích a zelenině.
   

 • Červen 2021 Červen 2021

  Tento měsíc jsme si s dětmi povídali o vodě a o létě Jaký je rozdíl mezi sladkou a slanou vodou a jaká zvířátka u vody, nebo ve vodě žijí, dozvěděly o tom, jak je pro nás voda důležitá, že bez vody se nedá žít. Dále pak kam se chystají na prázdniny a taky o tom, jak se v létě bezpečně chovat .V horkých dopolednech jsme využívali naši kropící kytky a spoustu pohybových her. 

   

 • Květen 2021 Květen 2021

  V květnu jsme si povídali o naší obci, městě a zemi. Udělali jsme si koláž naší vesnice, vybarvili českou vlajku, poslechli jsme si naší hymnu a popovídali státních symbolech a jijich významu.
  Děti si zahrály na různá povolání, vyzkoušely si postavit domy jako architekti a "ušít" oblečení.
  S dětmi jsme také procestovali kontintenty naši planety - Afriku, Austrálii a Ameriku. Vyzkoušeli jsme si hod bumerangem, postavili pyramidu, vyrobili lapače snů a ve třídě jsme si postavili velké týpí.

 • Duben 2021 Duben 2021

  Po delší pauze se nám konečně otevřela školka, natěšeni jsme byli všichni a pustili jsme se s vervou do práce. S dětmi jsme si na zahradě postavili domeček pro hmyz, povídali si o domácích zvířatkách, o jaru.

 • Březen 2021 Březen 2021

  V měsíci březnu byla naše mateřská škola pro děti zavřená. Přesto jsme dětem prostřednictvím distanční výuky nabídli různé aktivity. Děti si mohly vyrobit svůj kouzelný hrneček, procvičit si grafomotoriku při kreslení kaše, nebo navléct korálky. Následně jsme se seznamovali s knížkou, vytvořili si  leporelo, nebo záložku do knížky. S dětmi jsme také přivolávali jaro, zasadily jarní osení a vyrobili si do něho zápich. Děti si také mohly  vytvořit netradiční velikonoční vajíčko, např.lega kostky atd. Dětem i rodičům děkujeme za spolupráci.

 • Únor 2021 Únor 2021

  Tento měsíc jsme prostřednictvím smyslových her, tělovýchovné činnosti a tvoření věnovali poznatcím o těle a jejich orgánech a smyslech. Závěr měsíce byl ve znamení karnevalu.

 • Leden 2021 Leden 2021

  První zimní měsíc jseme se s dětmi přivítali po vánočních prázdninách a pokračovali jsme tématem Třech králů, pokračovali zimou a zimními sporty.

 • Únor Únor

  V tomto měsíci jsme s dětmi probírali lidské tělo, jeho základní smysly a zdraví.Hodně jsme stříhali, lepili a malovali. Koncem měsíce jsme se připravovali na karneval. 

 • Leden Leden

  V měsíci lednu, jsme si hráli, tvořili a povídali o třech králích, o zvířátkách v zimě, kdy jsme zvířátka i nakrmili, o dopravě a pravidlech sní spojenou a především o vesmíru, kdy k nám dorazilo mobilní planetárium a byla to úžasná podívaná i s pohádkou nakonec.

 • Prosinec Prosinec

  V měsíci prosinci nás navštívil Mikuláš, měli jsme vánoční besídku a dílničky. Přišel Ježíšek do školky a nadělil nám krásné dárečky se kterými jsme si mohli potom hrát. Paní učitelky nám zahráli vánoční pohádku. Zajeli jsme se podívat na Slezskoostravský hrad na výstavu betlémů, navštívili jsme kostel a zašli jsme se podívat na divadelní vystoupení žáků 5.tříd základní školy.

 • Listopad Listopad

  V měsíci listopadu jsme byli v knihovně, povídali jsme si o přípravě na zimu, o zvířátkách v zimě a o oblékání. Přišel se k nám podívat kouzelník s klaunem a mohli jsme se podívat na bublinkovou šou. Pekli jsme perníčky, trénovali písničky na rozsvěcení vánočního stromu. 

 • Říjen Říjen

  V měsíci říjnu jsme si povídali o plodech podzimu, stavěli a tvořili jsme z kaštanů, vyráběli si větrník, pouštěli jsme draka, zkoušeli si co umí vítr, poznávali jsme ovoce a zeleninu podle chuti. Navštívila nás paní s programem "Poznej svého psa" v rámci Canisterapie. Shlédli jsme ve školce představení Divadla Šikulka s pohádkou "Prasátko a kouzelné slovíčko". V sobotu 19.10 byli vybrané děti přivítat nově narozené děti.

 • Září Září

  V tomto měsíci proběhlo vzájemné seznamování dětí prostřednictvím různých činností a her.

Užitečné odkazy Aktuální informace

Vážení rodiče,

od 13.1. 2022 si můžete vyzvednout proti podpisu u paní učitelky na třídě potvrzení o zaplacení školného za kalendářní rok 2021.

Číst více

Koncem prosince proběhla v jedotlivých třídách vánoční nadílka.  

 

Číst více
Snížení úplaty za měsíc prosinec 2021
Vážení rodiče, vzhledem k přerušení provozu školky v době vánočních prázdnin, byla úplata za předškolní vzdělávání za měsíc prosinec 2021 snížena na částku 250 Kč.
 • 596 931 563
 • H. Salichové 816, Ostrava – Polanka nad Odrou, 725 25
Užitečné odkazy:
 • 596 931 088
 • Malostranská 124, Ostrava – Polanka nad Odrou, 725 25
Užitečné odkazy: