Základní škola a mateřská škola Polanka nad Odrou

Chobotničky

Třídní učitelky: Jana Vojtovičová, Karolína Rennerová, Sabina Tížková Bártová

Věkové složení dětí: 4,5-7 leté

Provoz třídy: 6:50-15:55 hod

Název třídního vzdělávacího programu: Chobotnička Jůlie a její barevný svět

Tel.: 739 882 460

 • Leden 2023 Leden 2023

  V tomto měsíci jsme si připomněli svátek Tří králů, kdy jsme následně navštívili i husitský kostel. Poté jsme zavítali za eskymáky na severní a jižní pól, ve stejném týdnu si děti sami zkoušely pokusy na téma zima. Byli jsme se také podívat do haly, kde si děti společně s žákyněmi 8. tříd rozpohybovaly tělíčka. Také jsme mohli vidět, jak se kroužkují ptáci, kteří létaji v okolí MŠ.

 • Prosinec 2022 Prosinec 2022

  Měsíc prosinec se nesl v duchu adventu. Navštívil nás Mikuláš, který donesl pro děti nadílku. S dětmi jsme navštívili kino, kostel, ZŠ, kde děti shlédli pohádku připravenou žáky 5. tříd. Užili jsme si venku bohaté sněhové nadílky. A toto období jsme uzavřeli besídkou s dílnami a jarmarkem pro rodiče a Vánocemi v MŠ a přišel i Ježíšek..

 • Listopad 2022 Listopad 2022

  Měsíc listopad byl věnován Halloweenu, Dušičkám, vysvětlili jsme si tradice těchto svátků. Povidali jsme si o tom, jak se zvířátka připravují na zimu, přijel k nám Martin na bílém koni, navštivili jsme knihovnu, kde nám paní knihovnice zahrály divadlo O poslední vlaštovce, uspořádali jsme sbírku pro pejsky z hospicu. Konec měsíce byl už ve znamení adventu, pekli jsme perníčky a zpívali jsme u vánočního stromu.

 • Říjen 2022 Říjen 2022

  Měsíc říjnen byl v Chobotničkách ve znamení podzimu. Povídali jsme si o podzimních plodech, pouštěli draka, pekli bramborové placky, byli v knihovně. Na zahradě proběhl Jablíčkový den a děti při pobytu venku tvořily domečky pro zvířátka z přírodnin a hrabaly listí.

 • Září 2022 Září 2022

  Po prázdninách jsme se opět sešli ve školce a začalo se pilně pracovat. Ujasnili jsme si pravidla chování ve třídě, rozloučili jsme se s létem, poznávali a ochutnávali ovoce, upekli jablečné šátečky. Ti starší přivítali nové miminka.Zavítalo k nám divadlo Koloběžka s Houbovou pohádkou a o houbách jsme si taky povídali.

 • Červen 2022 Červen 2022

  Poslední měsíc školního roku jsme zahájili výletem na zámek Kunín. Navštívili jsme ZŠ, kde pro nás bylo připravené představení pohádky. Také nás navštívili policisté s besedou o bezpečném chování. Děti se zúčastnily sportovního dopoledne ve sportovní hale. Proběhlo pasování předškoláků a také odpoledne s tatínky - k oslavě dni otců. Nakonec jsme si udělali výlet do Klimkovic, kde jsme se v lese u lázní prošli po pirátské stezce.

   

   

 • Květen 2022 Květen 2022

  Měsíc květen se nesl v duchu rodiny a oslav Den maminek.

  Povídali jsme si s dětmi o rodině - členech rodiny, domově a místě, kde žijeme.Pro maminky jsme si připravili besídku a oslavili společně Den maminek. Jedno oko nezůstalo suché dojetím.

  Seznámili jsme se s dopravními značkami a zopakovali si bezpečné chování na cestách a přechodech.
  Navštívili jsme také dopravní hřiště, kde jsme si to všichni náramně užili.

 • Duben 2022 Duben 2022

  Měsíc duben se nesl v duchu Velikonoc.

  S dětmi jsme si povídali o velikonočních zvycích, namalovali jsme vajíčka a zasadili osení.

  Také jsme si na naši školní zahradě ozdobili "Vajíčkový strom".

   

 • Březen 2022 Březen 2022

  V březnu jsme si s dětmi povídali o nadcházejíícm jaru. Seznamili se s jarníma kytičkama, dali naklíčit semínka. Provedli jsme pořádný úklid naší zahrady. Také nás navštívil kouzelník a my navšívili ZUŠ.

 • Únor 2022 Únor 2022

  V tomto měsíci jsme si s detmi vypraveli o vesmiru. Seznamili jsme se s planetami nasi Slunecni soustavy, ukazali si jak vypadaji a jake maji vlastnosti. Dále jsme si užili olympijský týden, zakončený školkovou olympiádou a zavěr měsíce patřil karnevalu.

   

 • Leden 2022 Leden 2022

  Měsíc leden jsme zahájili příběhem o putování Tří králů. Povídali jsme si o znacích zimy, sněhulácích, vločkách a také o tom, jak se máme v zimě oblékat, aby nám nebyla zima. 
  Procvičili jsme si tělíčka a dozvěděli se plno zajímavostí o tom, jak naše tělo funguje a z čeho se skládá.

   

   

 • Prosinec 2021 Prosinec 2021

  V měsíci prosinci vládla ve třídě předvánoční atmosféra, děti zdobily stromeček, vyráběly ozdoby, a čekaly na  Mikuláše a Ježíška.

 • Listopad 2021 Listopad 2021

  V měsíci listopadu jsme pokračovali v podzimních tématech, do školky dorazil slepecký pes a děti navštívily knihovnu a hřbitov.

 • Říjen 2021 Říjen 2021

  Měsíc říjen proběhl ve znamení podzimu, zaměřili jsme se na ovoce, zeleninu, pekli z jablek štrůdl, pracovali s přírodninami, pouštěli draka a závěr měsíce si děti užily halloweenské dopoledne.

 • Září 2021 Září 2021

  V měsíci září jsme si s dětmi stanovili třídní pravidla, povídali si o babím létě, pavoučcích a zelenině.
   

 • Červen 2021 Červen 2021

  Tento měsíc jsme si s dětmi povídali o vodě a o létě Jaký je rozdíl mezi sladkou a slanou vodou a jaká zvířátka u vody, nebo ve vodě žijí, dozvěděly o tom, jak je pro nás voda důležitá, že bez vody se nedá žít. Dále pak kam se chystají na prázdniny a taky o tom, jak se v létě bezpečně chovat .V horkých dopolednech jsme využívali naši kropící kytky a spoustu pohybových her. 

   

 • Květen 2021 Květen 2021

  V květnu jsme si povídali o naší obci, městě a zemi. Udělali jsme si koláž naší vesnice, vybarvili českou vlajku, poslechli jsme si naší hymnu a popovídali státních symbolech a jijich významu.
  Děti si zahrály na různá povolání, vyzkoušely si postavit domy jako architekti a "ušít" oblečení.
  S dětmi jsme také procestovali kontintenty naši planety - Afriku, Austrálii a Ameriku. Vyzkoušeli jsme si hod bumerangem, postavili pyramidu, vyrobili lapače snů a ve třídě jsme si postavili velké týpí.

 • Duben 2021 Duben 2021

  Po delší pauze se nám konečně otevřela školka, natěšeni jsme byli všichni a pustili jsme se s vervou do práce. S dětmi jsme si na zahradě postavili domeček pro hmyz, povídali si o domácích zvířatkách, o jaru.

 • Březen 2021 Březen 2021

  V měsíci březnu byla naše mateřská škola pro děti zavřená. Přesto jsme dětem prostřednictvím distanční výuky nabídli různé aktivity. Děti si mohly vyrobit svůj kouzelný hrneček, procvičit si grafomotoriku při kreslení kaše, nebo navléct korálky. Následně jsme se seznamovali s knížkou, vytvořili si  leporelo, nebo záložku do knížky. S dětmi jsme také přivolávali jaro, zasadily jarní osení a vyrobili si do něho zápich. Děti si také mohly  vytvořit netradiční velikonoční vajíčko, např.lega kostky atd. Dětem i rodičům děkujeme za spolupráci.

 • Únor 2021 Únor 2021

  Tento měsíc jsme prostřednictvím smyslových her, tělovýchovné činnosti a tvoření věnovali poznatcím o těle a jejich orgánech a smyslech. Závěr měsíce byl ve znamení karnevalu.

 • Leden 2021 Leden 2021

  První zimní měsíc jseme se s dětmi přivítali po vánočních prázdninách a pokračovali jsme tématem Třech králů, pokračovali zimou a zimními sporty.

 • Únor 2020 Únor 2020

  V tomto měsíci jsme s dětmi probírali lidské tělo, jeho základní smysly a zdraví.Hodně jsme stříhali, lepili a malovali. Koncem měsíce jsme se připravovali na karneval. 

 • Leden 2020 Leden 2020

  V měsíci lednu, jsme si hráli, tvořili a povídali o třech králích, o zvířátkách v zimě, kdy jsme zvířátka i nakrmili, o dopravě a pravidlech sní spojenou a především o vesmíru, kdy k nám dorazilo mobilní planetárium a byla to úžasná podívaná i s pohádkou nakonec.

 • Prosinec 2019 Prosinec 2019

  V měsíci prosinci nás navštívil Mikuláš, měli jsme vánoční besídku a dílničky. Přišel Ježíšek do školky a nadělil nám krásné dárečky se kterými jsme si mohli potom hrát. Paní učitelky nám zahráli vánoční pohádku. Zajeli jsme se podívat na Slezskoostravský hrad na výstavu betlémů, navštívili jsme kostel a zašli jsme se podívat na divadelní vystoupení žáků 5.tříd základní školy.

 • Listopad 2019 Listopad 2019

  V měsíci listopadu jsme byli v knihovně, povídali jsme si o přípravě na zimu, o zvířátkách v zimě a o oblékání. Přišel se k nám podívat kouzelník s klaunem a mohli jsme se podívat na bublinkovou šou. Pekli jsme perníčky, trénovali písničky na rozsvěcení vánočního stromu. 

 • Září 2019 Září 2019

  V tomto měsíci proběhlo vzájemné seznamování dětí prostřednictvím různých činností a her.

 • Říjen 2019 Říjen 2019

  V měsíci říjnu jsme si povídali o plodech podzimu, stavěli a tvořili jsme z kaštanů, vyráběli si větrník, pouštěli jsme draka, zkoušeli si co umí vítr, poznávali jsme ovoce a zeleninu podle chuti. Navštívila nás paní s programem "Poznej svého psa" v rámci Canisterapie. Shlédli jsme ve školce představení Divadla Šikulka s pohádkou "Prasátko a kouzelné slovíčko". V sobotu 19.10 byli vybrané děti přivítat nově narozené děti.

Užitečné odkazy Aktuální informace
V úterý 14.3. proběhla v naší mateřské škole beseda s p. Holbou
Číst více
Ve středu 22.2. nás navštívily strážnice městské policie,
Číst více
Karneval MŠ
V sobotu 11. 2. 2023  proběhl v Dělnickém domě tradiční maškarní karneval pro děti. Na začátku programu měly děti taneční vystoupení pod vedením Stanky na motiv pohádky Ledového království. Dále na karnevalu vystoupila mažoretka Dominika Návratová. Po vystoupení byly pro děti nachystány soutěže na téma ,,Divoký západ" a následovalo tančení s dětmi pod vedením Stanky. Odpoledne bylo zakončeno bohatou tombolou. Fotky karnevalu najdete zde:  [wblink74]
 • 596 931 563
 • H. Salichové 816, Ostrava – Polanka nad Odrou, 725 25
Užitečné odkazy:
 • 596 931 088
 • Malostranská 124, Ostrava – Polanka nad Odrou, 725 25
Užitečné odkazy: