Chobotničky

Provoz třídy: od 6:45-15:55 hod

Název třídního vzdělávacího programu: Chobotnička Jůlie a její barevný svět

• Červen 2021 Červen 2021

Tento měsíc jsme si s dětmi povídali o vodě a o létě Jaký je rozdíl mezi sladkou a slanou vodou a jaká zvířátka u vody, nebo ve vodě žijí, dozvěděly o tom, jak je pro nás voda důležitá, že bez vody se nedá žít. Dále pak kam se chystají na prázdniny a taky o tom, jak se v létě bezpečně chovat .V horkých dopolednech jsme využívali naši kropící kytky a spoustu pohybových her.

V květnu jsme si povídali o naší obci, městě a zemi. Udělali jsme si koláž naší vesnice, vybarvili českou vlajku, poslechli jsme si naší hymnu a popovídali státních symbolech a jijich významu.
    Děti si zahrály na různá povolání, vyzkoušely si postavit domy jako architekti a "ušít" oblečení.
    S dětmi jsme také procestovali kontintenty naši planety - Afriku, Austrálii a Ameriku. Vyzkoušeli jsme si hod bumerangem, postavili pyramidu, vyrobili lapače snů a ve třídě jsme si postavili velké týpí.

• Duben 2021 Duben 2021

Po delší pauze se nám konečně otevřela školka, natěšeni jsme byli všichni a pustili jsme se s vervou do práce. S dětmi jsme si na zahradě postavili domeček pro hmyz, povídali si o domácích zvířatkách, o jaru.

• Březen 2021 Březen 2021

V měsíci březnu byla naše mateřská škola pro děti zavřená. Přesto jsme dětem prostřednictvím distanční výuky nabídli různé aktivity. Děti si mohly vyrobit svůj kouzelný hrneček, procvičit si grafomotoriku při kreslení kaše, nebo navléct korálky. Následně jsme se seznamovali s knížkou, vytvořili si  leporelo, nebo záložku do knížky. S dětmi jsme také přivolávali jaro, zasadily jarní osení a vyrobili si do něho zápich. Děti si také mohly  vytvořit netradiční velikonoční vajíčko, např.lega kostky atd. Dětem i rodičům děkujeme za spolupráci.

Tento měsíc jsme prostřednictvím smyslových her, tělovýchovné činnosti a tvoření věnovali poznatcím o těle a jejich orgánech a smyslech. Závěr měsíce byl ve znamení karnevalu.

• Leden 2021 Leden 2021

První zimní měsíc jseme se s dětmi přivítali po vánočních prázdninách a pokračovali jsme tématem Třech králů, pokračovali zimou a zimními sporty.

V tomto měsíci jsme s dětmi probírali lidské tělo, jeho základní smysly a zdraví.Hodně jsme stříhali, lepili a malovali. Koncem měsíce jsme se připravovali na karneval.

V měsíci lednu, jsme si hráli, tvořili a povídali o třech králích, o zvířátkách v zimě, kdy jsme zvířátka i nakrmili, o dopravě a pravidlech sní spojenou a především o vesmíru, kdy k nám dorazilo mobilní planetárium a byla to úžasná podívaná i s pohádkou nakonec.

V měsíci prosinci nás navštívil Mikuláš, měli jsme vánoční besídku a dílničky. Přišel Ježíšek do školky a nadělil nám krásné dárečky se kterými jsme si mohli potom hrát. Paní učitelky nám zahráli vánoční pohádku. Zajeli jsme se podívat na Slezskoostravský hrad na výstavu betlémů, navštívili jsme kostel a zašli jsme se podívat na divadelní vystoupení žáků 5.tříd základní školy.

V měsíci listopadu jsme byli v knihovně, povídali jsme si o přípravě na zimu, o zvířátkách v zimě a o oblékání. Přišel se k nám podívat kouzelník s klaunem a mohli jsme se podívat na bublinkovou šou. Pekli jsme perníčky, trénovali písničky na rozsvěcení vánočního stromu.

V měsíci říjnu jsme si povídali o plodech podzimu, stavěli a tvořili jsme z kaštanů, vyráběli si větrník, pouštěli jsme draka, zkoušeli si co umí vítr, poznávali jsme ovoce a zeleninu podle chuti. Navštívila nás paní s programem "Poznej svého psa" v rámci Canisterapie. Shlédli jsme ve školce představení Divadla Šikulka s pohádkou "Prasátko a kouzelné slovíčko". V sobotu 19.10 byli vybrané děti přivítat nově narozené děti.

• Září Září

V tomto měsíci proběhlo vzájemné seznamování dětí prostřednictvím různých činností a her.

V úterý 15.6. 2021 jsme s dětmi navštívili základní školu, kde nás přivítali děti 9.ročníků a připravili si pro nás pod vedením p. učitelky Kataríny Sýkorové různé sportovní soutěže.

v době prázdninového provozu mateřské školy od 2. do 20. 8. 2021 byla cena za předškolní vzdělávání stanovena ředitelem školy na 230 Kč. Cena stravného se nemění.

Úplata za předškolní vzdělávání (školné) pro školní rok 2021/2022 byla ředitelem školy stanovena na 350 Kč za měsíc.

Úplata za předškolní vzdělávání se netýká dětí, které od počátku nového školního roku dosáhnou pátého roku věku (předškolních dětí a dětí s odloženou školní docházkou).