Chobotničky

Věkové složení dětí: 5-7 leté

Provoz třídy: od 7:00-15:40 hod

Název třídního vzdělávacího programu: S chobotničkou Jůlií do velkého světa

V měsíci prosinci nás navštívil Mikuláš, měli jsme vánoční besídku a dílničky. Přišel Ježíšek do školky a nadělil nám krásné dárečky se kterými jsme si mohli potom hrát. Paní učitelky nám zahráli vánoční pohádku. Zajeli jsme se podívat na Slezskoostravský hrad na výstavu betlémů, navštívili jsme kostel a zašli jsme se podívat na divadelní vystoupení žáků 5.tříd základní školy.

V měsíci listopadu jsme byli v knihovně, povídali jsme si o přípravě na zimu, o zvířátkách v zimě a o oblékání. Přišel se k nám podívat kouzelník s klaunem a mohli jsme se podívat na bublinkovou šou. Pekli jsme perníčky, trénovali písničky na rozsvěcení vánočního stromu.

V měsíci říjnu jsme si povídali o plodech podzimu, stavěli a tvořili jsme z kaštanů, vyráběli si větrník, pouštěli jsme draka, zkoušeli si co umí vítr, poznávali jsme ovoce a zeleninu podle chuti. Navštívila nás paní s programem "Poznej svého psa" v rámci Canisterapie. Shlédli jsme ve školce představení Divadla Šikulka s pohádkou "Prasátko a kouzelné slovíčko". V sobotu 19.10 byli vybrané děti přivítat nově narozené děti.

• Září Září

V tomto měsíci proběhlo vzájemné seznamování dětí prostřednictvím různých činností a her.

Začátkem ledna se v naší MŠ otevřel kurz Logopedie, který probíhá dvakrát týdně, a vede jej paní učitelka Mgr. Šárka Tomášková.

jak jste již byli informováni, od 1. 1. 2020 proběhla nezbytná reorganizace školní jídelny. Od 6. 1. 2020 Vám budou paní učitelky Vašich dětí rozdávat informační lístečky v souvislosti s plánovanou změnou. Mimo jiné se na nich dozvíte i pokyny k platbě.

Rádi bychom Vám popřáli klidné prožití vánočních svátků, bohatého Ježíška a úspěšný vstup do nového roku 2020.