Olympiáda v jazyce anglickém v 9. ročníku

V prosinci a v lednu se v 9. ročníku konalo školní kolo olympiády v jazyce anglickém. Tato konverzační soutěž měla tentokrát několik kol, protože konkurence je v současném 9. ročníku veliká.

Ti nejlepší z nejlepších museli pohotově reagovat na bláznivá témata všeho druhu a vyjadřovat se k aktuálním společenským a jiným problémům, spekulovat o jejich příčinách a navrhovat jejich řešení.

Hodnocení bylo velice náročné, jelikož úroveň mluvení nelze změřit přesně. Posuzovali jsme výslovnost, šíři slovní zásoby, přesnost, plynulost projevu atd. Věříme, že je vyhodnocení co nejobjektivnější.

1. místo: Daniel Zomber z 9.A (postup do okresního kola)

2. místo: Barbora Matějková z 9.A, Adam Galla z 9.B, Adam Mihula z 9.A

Okresní kolo se bude konat 15. března, buď online, anebo prezenčně.

Rádi bychom dodali, že se s výbornými angličtináři 9.A a 9.B budeme loučit velmi neradi a že je radost mít je v hodinách angličtiny, protože inspirují ostatní a motivují i učitele. Všem jim přejeme další úspěchy na poli cizího jazyka a doufáme, že se najdou jejich následovníci v ročnících nižších!

31.01.2022 Zpět