Osmáci soutěžili o nejlepší videoreportáž a taky o zájezd do Košic

Na přelomu května a června se uskuteční již 15. výměnný pobyt mezi našimi žáky a žáky z Košic ze ZŠ Starozagorská. Protože počet účastníků je omezený, museli jsme stanovit klíč, podle kterého se budou vybírat. Letos je akce určena pro žáky 8. ročníku a zájemci měli sami nebo ve dvojici či trojici natočit krátkou reportáž o libovolném ostravském místě. A protože videa jsou určena pro žáky z Košic, svěřili jsme jejich vyhodnocení vrstevníkům, konkrétně deseti žákům z 6. – 9. ročníku, kteří zastupují svou třídu ve školním parlamentu, a ti rozhodli, že nejvíc se jim líbilo video o novém univerzitním kampusu na Černé louce od A. Muchy a J. Neděly a reportáž o ZOO, kterou natočili J. Blahut, V. Hartoš a D. Vjatrák. Na třetí místo žákovská porota vybrala video od N. Kochové a Š. Silberové. Všechna videa byla zajímavá a možná by porta v jiném složení určila úplně jiné pořadí, proto další amatérské reportéry uvádíme podle abecedy a všechny chválíme za dobrou práci. Bohužel čtyři z dvaceti tří soutěžících o účast na zájezdu do Košic jsou z kapacitních důvodů jen na pozici náhradníků: D. Brauer, K. Černá, N. Dluhošová, N. Hurníková, T. Koláriková, M. Krumphloz, K. Kubátková, A. Lodňan, T. Luzarová, V. Nevímová, R. Petrušková, J. Pospíšilová, N. Renetová, A. Zajoncová a L. Závodný.

19.05.2023 Zpět