Pomáhat a chránit, aneb exkurze na služebně PČR

Program byl zaměřený preventivně – varoval žáky před krádežemi ve vlacích a dalších dopravních prostředcích, ale hlavně před konkrétními riziky adrenalinové zábavy a nebezpečného chování ve vlacích, na nádražích, železničních přejezdech a v kolejištích.

Policisté se žákům věnovali celé dopoledne, nechali je vyzkoušet si ochranné vesty i přilby, pouta a další součástky policejní výstroje. Seznámili je s tím, jak se testuje požití alkoholu nebo drog, ukázali jim policejní auta, a dokonce všechny zájemce svezli. Součástí exkurze byly i informace o možnosti studia na SPŠ v Holešově. Pro ty, kdo mají dobrou fyzickou kondici, prošli by psychologickými testy a je jim blízká myšlenka Pomáhat a chránit, by to mohla být dobrá volba.

22.06.2023 Zpět