Rekordní mapování hnízdění

Obdivuhodných 103 hnízdění zmapovali žáci naší školy v rámci projektu Mapování hnízdění 2023.

Do aktivity se zapojilo 34 žáků a pokořili počty z minulých ročníků nejen co do počtu hnízd, ale i co do počtu druhů, kterých bylo 27. Vedle obecně známých a nejpočetnějších druhů jakými jsou kos černý, sýkora koňadra či vrabec domácí se dětem podařilo najít některou ze známek hnízdění tak zajímavých druhů, jakými jsou čížek lesní, lejsek bělokrký, šoupálek dlouhoprstý, stehlík obecný, zvonek zelený či pěnice pokřovní.

Bezkonkurenčně nejvíce hnízd zmapovali bratři Matyáš a Michal Ďurišov (5. a 2. B). Dalšími nejúspěšnějšími mapovateli byli Lucie Brožová (5. B), Zoe Kulová (5. B), Adéla Sýkorová (4. A), Klára Kabaštová (4. A), Matěj David (4. B) a Anna Dluhošová (6. B).

Nejaktivnější žáci mohou dále rozvíjet své přírodovědné znalosti, protože jako odměnu dostali obrázkové karty 50 ptáků České republiky, bratři Ďurišovi pak navíc Atlas ptáků České a Slovenské republiky.

29.06.2023 Zpět