Sovy táhnou

Sobotní vycházka s názvem „Pojďte s námi za sovami“, která byla pořádaná Slezskou ornitologickou společností, sice byla otevřená i veřejnosti, ale většina z šedesáti účastníků byly děti z naší školy či jejich rodinní příslušníci. Děti i rodiče se postupně seznámili s devíti druhy sov, které hnízdí v České republice. Dva druhy pak měli možnost pozorovat ve volné přírodě i na vlastní oči: kalousa ušatého na jeho deništi a puštíka obecného, který přiletěl již za šera k výpravě vyprovokován nahrávkou teritoriálního hlasu svého druhu. K přírodovědné zajímavosti vycházky přispěly další zajímavé či atraktivní druhy, ať už to byli orli mořští a jeřábi popelaví, stohlavá hejna hus velkých či první kvetoucí byliny brzkého jara: sněženky podsněžníky, sasanky hajní a violky vonné. Podvečer se již nesl v jarním zpěvu drozdů zpěvných, strnadů obecných či střízlíka obecného. Děti si mohly ověřit své znalosti v terénní hře i znalostním kvízu. Přestože dostane v mnohých rodinách po vycházce pračka zabrat, výprava vzbudila příznivé ohlasy.

04.03.2024 Zpět