Třeťáci na indiánské stezce

Aktuální školní rok provází třeťáky siouxský chlapec Yakari a jeho kamarádi. Tématikou indiánské kultury je totiž inspirována celoroční hra Yakari, ve které děti za plnění svých povinností a zvláštní aktivitu získávají body postupu na herním plánu umístěném v zadní části třídy.

Ke každému indiánu patří i svébytný oděv, který by se z pohledu Evropana dal přirovnat k národnímu kroji. V chápání indiánských bojovníků nesl oděv znaky příslušnosti k jednotlivým kmenům i symboly hrdinských činů jednotlivých bojovníků. V pátek 3. 11. proběhl ve třetí třídě projektový den Na indiánské stezce, jehož hlavním cílem bylo vytvoření indiánského oděvu a náhrdelníku. Jejich tvorba zabrala téměř celé vyučování a mnohé děti musely do činnosti vložit veškeré úsilí i schopnosti. Vytrvalost se však vyplatila a v závěru dne si mohli třeťáci poprvé zavolat indiánský pokřik ve slavnostním oděvu.

06.11.2023 Zpět