Výuka s radostí obě města přemostí

A jaký program jsme pro 18 našich a 12 košických dětí připravili?

Po ubytování ve škole a obědě ve ŠJ se jeli naši hosté podívat na Sanatoria Klimkovice a večer využili možnosti, které nabízí sportovní areál v sousedství školy.

Druhý den pobytu začal přijetím u pana starosty na ÚMO, po kterém následovalo seznámení se s historií i současností Ostravy, o které se postaral pan učitel Sikora a hlavně naši žáci, kteří si připravili krátké video reportáže o významných místech, jako je Nová radnice, DOV, halda Ema, ZOO nebo nový vysokoškolský kampus na Černé louce či nově zrekonstruovaná městská jatka, ve kterých sídlí Galerie současného umění PLATO. A tato místa pak během svého pobytu všichni žáci společně navštívili. V galerii měli hodinový edukativní program, na vyhlídkové věži komentovanou prohlídku, následující den si Ostravu prohlédli ze střechy kampusu, kde došlo i na neformální závody v běhu do schodů a besedu o českých a slovenských sportovních legendách. Potom žáci pod vedením paní učitelky Sosnové zjišťovali teplotu vody v Ostravici a hlavně na haldě Ema. Odpoledne žáci obou škol strávili v zoologické zahradě. Přírodovědně zaměřený program pak ještě obohatil pan ředitel Molitor večerním sledováním netopýrů pomocí ultrazvukových detektorů. Sobota – to už bylo balení a přesun do Svinova, odkud před polednem odjížděl vlak do Košic.

Obě části pestrého mezinárodního programu provázelo pěkné počasí a příjemná atmosféra.

Fotogalerie ZŠ Starozagorská

25.07.2023 Zpět