Záložka do knihy 4. A

I žáci 4. A se v pátek 22. 10. rádi zapojili do česko- slovenského projektu Záložka do knihy.

Dvouhodinový blok jsme zahájili krátkým videem ze seriálu Evropské pexeso, v němž jsme si připomenuli pár informací o zemi našich sousedů. Potom jsme se seznámili s knihami pro nejmenší děti psané ve slovenštině. Knihu Já Macík nám naše žačka Alice Sýkorová krásnou slovenštinou celou přečetla. Neznámá slova jsme si vždy vysvětlili.

Dále jsme se ve skupinách seznamovali se slovenskými slovíčky z těchto oblastí: jídlo, hračky, naše tělo, vlastnosti a činnosti. A v poslední části jsme připravili pro slovenské čtenáře záložky s kreslenými zvířátky doplněné českým popisem. Některá slovíčka nás pobavila a práce se nám líbila.

26.10.2021 Zpět