ZÁLOŽKY s hádankami od 3. B

Třída paní učitelky Dagmar Vrbkové tvořila záložky do knihy v rámci česko-slovenského projektu. Práci stihli za 5 minut 12, ještě před nástupem do karantény. Jak to vidí paní učitelka?

Těsně před odchodem na distanční výuku žáci 3. B ještě stihli vyrobit záložky do knihy pro děti z partnerské školy v Košicích. Vystřihovali panáčky nebo panenky, přední stranu barevně ozdobili, na zadní stranu záložky nalepili hádanku a do kapsičky ukryli správné řešení.

Při práci si povídali o Slovensku, o tom, kdo tam má příbuzné nebo tam byl s rodiči na dovolené. Po poslechu pohádky ve slovenštině pak hodnotili, jak dokážou porozumět řeči našich sousedů a seznámili se s některými slovy odlišnými v obou jazycích.

25.10.2021 Zpět