Základní škola a mateřská škola Polanka nad Odrou

Aktuální informace

1. MÍSTO na Palačinkovém kulináři 2023

V sobotu 11. listopadu se po pilné přípravě děvčata 8. a 9. ročníku zúčastnila soutěže Palačinkový kulinář 2023. Trénovaly pod vedením paní učitelky Veroniky Chmelářové.

Podmínky k přípravě palačinek byly náročné a stresující, ale děvčata vše v daném časovém limitu 60 minut zvládla. Během těchto 60 minut musela bez pomoci a rad své paní učitelky zvládnout připravit dva totožné talíře naplněných a nazdobených palačinek.

Děvčata 8. ročníku Natálie Vlková a Kristýny Kabaštová připravovaly sladké palačinky s tvarohovo-ovocnou náplní, nazdobené malinami, borůvkami a lístečky máty.

Děvčata z 9. ročníku Natálie Dluhošová a Mia Máté připravovaly slané palačinky se špenátem, kuřecím masem, ricottou a sýrem, nazdobené klíčky z růžové ředkvičky.

Obě dvojice pracovaly s plným nasazením a nachystané talíře byly vážně nádherné a opravdu totožné. Po představení, zhodnocení vizuální stránky a ochutnání v naší kategorii dvojic 2. stupně ZŠ všechny porazila naše slaná palačinka se špenátem, tedy vyhrála dvojice Natálie Dluhošová a Mia Máté.

Děvčata byla překvapená stejně jako paní učitelka, protože všechny soutěžní palačinky byly nádherné a chutné. Ovšem porotě, a nejen jí, chutnaly právě ty naše slané palačinky! Dívky během čekání na vyhlášení podstoupily cukrářský workshop, při kterém si vyzkoušely zdobení cupcakes, a dokonce mohly ochutnat palačinky svých protihráčů.

Děvčatům z celého srdce blahopřejeme a přejeme mnoho štěstí!

 

 

 


14.11.2023 Zpět
  • 596 931 563
  • H. Salichové 816, Ostrava – Polanka nad Odrou, 725 25
Užitečné odkazy:
  • 596 931 088
  • Malostranská 124, Ostrava – Polanka nad Odrou, 725 25
Užitečné odkazy: