5. třídy navštívily Opavu

Koncem února žáci 5. tříd navštívili další známé místo Moravskoslezského kraje. V pořadí už 5. výlet v rámci projektu Poznej svůj kraj strávili v historické části města Opavy.

Žáci 5. A zamířili z nádraží rovnou do nejstaršího muzea v ČR. Ve Slezském zemském muzeu zhlédli expozici Slezsko, rozsáhlou výstavu Příroda Slezska a také výstavu obrazů zachycujících budovy a zákoutí Opavy. Poté se prošli historickým centrem, vyfotografovali si zajímavá místa a přes Ptačí vrch se vrátili zpět na nádraží. Své fotografie následně ve výuce zpracovali pomocí aplikace ChatterPix a pokusili se starobylé budovy a zachycené sochy rozmluvit. Společně si takto vytvořili průvodce historickou Opavou.

Žáci 5. B začali prohlídku Opavy opačně. Přes Ptačí vrch se sochami Kurta Gebauera a historické centrum došli k cíli, kterým byla výstava Imaginárium bratří Formanů a Svět fantazie Jindry Čapka v opavském Domě umění a Kostele sv. Václava. Děti vstoupily do fantazijního světa filmů, fotografií, maleb a dřevorytů, objevily kouzlo mechanických skříněk - takzvaných hybohledů, viděly stínové loutky z představení Tisíce a jedné noci, samoobslužné marionetové a maňáskové divadlo a procházely zákoutími s mnoha dalšími interaktivními exponáty. Na základě svých zážitků a fotografií pak ve škole tvořily projekt Opava - bílá perla Slezska.

06.03.2024 Zpět