Adventní zastavení 2019

Rok utekl jako voda a za nedlouho budou zase Vánoce. Děti se na ně se svými učitelkami už pilně připravují – vyrábí si adventní kalendáře, ozdoby na strom i vánoční výzdobu tříd. Aby se ve škole a hlavně v domovech mohla zapálit první adventní svíce, připravila škola společně s klubem rodičů adventní dílny. Obětavé maminky se postaraly o obchůdek s materiálem, jako jsou slaměné věnečky, vázací dráty, svíčky a stuhy. Klub rodičů rovněž zajistil velkou hromadu chvojí, které nádherně provonělo školu. Žáci s učiteli měli jako obvykle na starosti přípravu pracovních stolů a občerstvení. Děvčata z obou osmých a obou devátých tříd pod vedením paní učitelky Chmelařové napekla a nazdobila pro tuto příležitost 300 perníčků a chlebíčky a navíc 500 krásných perníčků pro akci Vánoce na dědině, která doprovází rozsvícením vánočního stromu u Dělnického domu.

Letošní Adventní zastavení se konalo 26. 11. a přilákalo do školy jako obvykle plno dětí s rodiči či prarodiči. Všichni měli možnost vyrobit si adventní věnec nebo svícen a chvíli se zastavit a občerstvit v pěkně upravené školní kavárničce, kterou měli letos na starosti děvčata a chlapci z 8. B třídy. Společná akce klubu rodičů a základní školy se vydařila a už teď je možné slíbit, že za rok ve stejnou dobu bude mít repízu.

28.11.2019 Zpět