Babiččino údolí

Žáci 8. ročníku podnikli první den svého školního výletu prohlídku Nového Města nad Metují, v Ratibořicích navštívili místa související s dětstvím a dílem Boženy Němcové (Ratibořický zámek a zahrada, Rudrův mlýn, pomník Babička s vnoučaty, Staré bělidlo, řeka Úpa, Viktorčin splav), prošli se do České Skalice kolem Barunčiny školy (součást Muzea B. Němcové) až na náměstí. Ubytovaní byli v Hotelu Rozkoš v České Skalici. Kvůli bouřce a průtrži mračen se procházka k vodní nádrži Rozkoš neuskutečnila.

V úterý absolvovali komentovanou prohlídku rozlehlé Pevnosti Josefov, následoval slavná barokní stavba - Hospitál Kuks (prohlídka expozice o výrobě léků, zámku, nádvoří, soch M. Brauna a zahrad, pak komentovaná prohlídka historických lékáren v Kuksu). Domů žáky bezpečně dopravil pan řidič Míšek.

28.05.2024 Zpět