Základní škola a mateřská škola Polanka nad Odrou

Aktuální informace

Dominika Návratová, úspěšná mažoretka

Naše žákyně Dominika Návratová sbírá v mažoretkovém sportu jeden úspěch za druhým, a to pod záštitou hlučínského klubu MK Ballerisimo.

Dominika je účastnicí mnoha celostátních i mezinárodních soutěží. Mimo medailí z mistrovství má na svém krku například zlatou medaili z prestižní mezinárodní soutěže Memoriál Jiřího Necida, a to dokonce v kategorii jednotlivců, tedy sólo s hůlkou. Tancuje jak v choreografiích s hůlkou, tak i s třásněmi. Tomuto krásnému sportu se věnuje již od školky.

Zlomová pro ni byla sezóna 2019, kdy přestoupila do zmíněného klubu. Loňský rok byl pro ni víc než úspěšný a ani letos tomu nebylo jinak. Přestože byla letošní sezóna tohoto sportu v důsledku koronavirové pandemie pozastavena, zvládly se mažoretky z hlučínského klubu zúčastnit 2 významných soutěžích, na obou bodovaly a patřily k nejlepším týmům.

Dominika si z těchto 2 soutěží odvezla celkem 10 medailí. Všechna její soutěžní vystoupení tak letos byla korunována medailovým oceněním. Závodí dokonce v 5 choreografiích.

Má před sebou slibnou budoucnost a kariéru. Díky její píli, každodennímu tréninku a zodpovědnému přístupu je Domča již nyní velmi nadějnou sportovkyní.