Exkurze do Arboreta Nový Dvůr u Stěbořic

Skoro nikdo ale netušil, co slovo arboretum znamená. Dnes už žáci vědí, že latinské arbor je strom, a že arboretum je tedy botanická, přesněji dendrologická zahrada. Pro zpestření je v ní pro návštěvníky i jezírko s rybami a želvami, broukoviště, alpinum, zookoutek s kozičkami a další živá i preparovaná zvířata. Po poledni se autobus s 50 žáky přesunul kousek za Stěbořice k nové betonové rozhledně Šibenice, která stojí na místě nedokončené dělostřelecké tvrze, rozestavěné v 30. letech v rámci budování československého opevnění. Svým tvarem a detaily i pevnost připomíná, navíc je u rozhledny malé vojenského cvičiště, které bylo nejen pro chlapce, ale i pro některá děvčata atraktivním završením exkurze.

20.05.2022 Zpět