Fotíme Polanku - srpen

Začátek školního roku je vždycky hektický, a tak vyhlášení výsledků srpnového kola přichází s malým zpoždění, za které se všem soutěžícím omlouváme.

Dostatek volna a krásné počasí, které vybízelo k procházkám do přírody, signalizovalo, že v srpnovém kole soutěže bude plno fotografií. Skutečnost byla jiná, soutěžilo jich jen 44 od 8 žáků z první a 7 žáků z druhé kategorie. Ale i tak porota musela hodně zvažovat, jak sestavit pořadí nejlepších, protože fotografií, které by si zasloužily ocenění, bylo opět dost. Velmi pěkné byly pohledy na rozličné barevné květy a další přírodní detaily, ale téma soutěže je Fotíme Polanku, proto při výběru nejlepších záběrů dostaly přednost pohledy na okolí Polanky, Odra nebo rybníky v Poodří.

Hodnocení za měsíc srpen je:

1. kategorie

1. Šimečková Markéta, Odraz stromů na hladině

2. Návratová Gabriela, Poklidný večer nad Odrou

3. Šimeček Jakub, Balíky slámy na louce

1. kategorie

1. Stulík Ondřej, Slunce v odrazu

2. Stieberová Simona, Peřeje

3. Stryková Tereza, Z očí do očí

Na závěr dodáváme, že i když po prázdninách žáci postupují do vyššího ročníku a v případě páťáků i do jiné kategorie, zdá se nám spravedlivější, aby v soutěži všichni dál pokračovali v ročníku, ve které byli na začátku kalendářního roku.

Září je pro fotografování úžasný měsíc, tak se moc těšíme na snímky, které nejpozději 5. října pošlete do soutěže.

22.09.2021 Zpět