Fotíme Polanku - únor

Druhého kola soutěže Fotíme Polanku se zúčastnilo 49 žáků.

Po prvním vydařeném kole soutěže FOTÍME POLANKU jsme všichni jsme byli zvědaví, jestli zájem soutěžících vydrží a kolik přijde fotografií do kola druhého. A jak to dopadlo? Seznam soutěžících dětí zůstal víceméně stejný a do pátku 5. března se nashromáždilo celkem 138 fotografií od 49 žáků ze všech ročníků. Čtyřčlenná porota měla opět velmi těžký úkol vybrat 6 fotografií, které přinesou svým autorům cenné body do celoročního hodnocení. Po několikahodinovém prohlížení fotografií vyhlásila za měsíc únor tyty výsledky:

Kategorie 1. stupeň ZŠ

1. místo Jakub Stehlík, 5. B, Zasněžený kostel

2. místo Šimon Hubáček, 5. A, Havrani

3. místo Sebastián Nytra, 1. B, Když je venku pod nulou, hurá na rybník

Kategorie 2. stupeň ZŠ

1. místo Ondřej Brož , 9. B,  Koruny stromů

2. místo Tereza Luzarová, 6. B, Rybník pod sněhem

3. místo Natálie Planková, 9. B, Tání sněhu

Žáci a žákyně, školní soutěž je stále otevřená a pořád má smysl se do ní zapojit a usilovat o celkové vítězství a o to, aby právě vaše fotografie byly zařazené do kalendáře na příští rok. Tři fotky z Polanky a jejího okolí můžete zasílat nejpozději do 5. dubna. Neseďte jen u počítače, choďte co nejvíc do přírody a všímejte si, jak se probouzí jaro!

Začínajícím fotografům doporučujeme seriál Jak se fotí, ve kterém zkušený fotograf Jan Šibík radí, jak se vyvarovat nejčastějším chybám a jak dělat lepší fotky. Přehled dílů — Jak se fotí... — Česká televize (ceskatelevize.cz)

Jestli zájem soutěžících a úroveň fotek vydrží až do konce, můžeme už teď slíbit, že příští rok bude mít naše Polanka moc pěkný kalendář.

15.03.2021 Zpět