Fotíme Polanku

V celoroční soutěži FOTÍME POLANKU už byly rozděleny první body

V pátek 5. února vypršel termín pro zasílání lednových fotek do celoroční soutěže FOTÍME POLANKU. Do prvního kola přišlo celkem 132 snímků od 46 žáků. Všichni splnili podmínky soutěže - snažili se zachytit kousek Polanky nebo jejího okolí a z fotek dýchá zimní atmosféra. I když bylo jednotné zadání, každý záběr je úplně jiný! Divili byste se, kolik je v Polance zajímavých fotogenických míst. Čtyřčlenná porota měla těžký úkol vybrat tři nejlepší fotografie, proto došlo k drobné změně pravidel. Vybíraly se tři nejlepší fotky od žáků z 1. – 5. třídy, ve které bylo 28 soutěžících, a tři fotky od 18 soutěžících z 6. - 9. třídy. Absolutní vítěz soutěže bude ten, kdo bude mít nejvyšší součet bodů.

Školní soutěž je stále otevřená, kdo promeškal první kolo, může se zapojit i později. Všichni žáci naší školy mohou do soutěže každý měsíc až do prosince posílat tři fotografie. Každý měsíc porota vybere v obou věkových kategoriích tři nejzdařilejší fotky a ocení je 30, 20 a 10 body, ostatní fotky pak dostanou po jednom bodu. Absolutní vítěz soutěže vyhraje fotomobil.

No a kdo získal body v lednovém kole?

Kategorie 1. stupeň ZŠ

1. místo Šimeček Jakub, 4. A , Hledá se Rákosníček

2. místo Géryková Barbora, 5. B, Zasněžený podjezd

3. místo Nytra Sebastian, 1. B, Smírčí kámen

Kategorie 2. stupeň ZŠ

1. místo Stryková Tereza, 9. A , Nekonečné koleje

2. místo Sýkora Daniel, 7. B, Slunce uprostřed krásy

3. místo Drábková Lucie, 7. A, Zimní krajina

Jestli zájem soutěžících a úroveň fotek vydrží až do konce, můžeme už teď slíbit, že příští rok bude mít naše Polanka moc pěkný kalendář.

12.02.2021 Zpět