FOTÍME POLANKU – vyhlášení výsledků za červen

Červnové kolo přineslo sice jen 45 fotografií (24 od 8 mladších a 21 od 7 starších žáků), ale bylo z čeho vybírat a nový kalendář jistě i v červenu bude zdobit pěkná fotka. Přesněji – pěkné fotky! Už teď je totiž jasné, že vybírat na každý měsíc jen jednu, by byla škoda. Například vítěz mladší kategorie Jakub Šimečka poslal za červen tři tak krásné snímky, že porota dlouho debatovala, který z nich vybere jako nejlepší.

Konec konců, všichni si můžete vyzkoušet roli porotce. Je podle vás lepší fotografie rozkvetlých máků, obilných klasů, nebo hladiny rybníka bičovaného deštěm? Nám se velmi líbí všechny, ale vyhrála fotografie třetí, kterou autor pojmenoval Déšť v Poodří, protože má dramatickou atmosféru, promyšlenou kompozici, a navíc jsme ocenili i obětavost fotografa, který svůj snímek musel pořídit za nepříznivých podmínek.

Vodní hladina je i na vítězném snímku ve starší kategorii. Ten pořídila Tereza Luzarová a nazvala ho Večerní slunce nad rybníkem. Terezka stejně jako Jakub zásobuje soutěž krásnými fotografiemi pravidelně. I čtyři soutěžící na 2. a na 3. místě, tedy Sebastian Nytra a Patrik Valchař i Anna Ulmannová a Jana Dluhošová, poslali do červnového kola zajímavé trojice fotek a dlouho jsme zvažovali, kterým dáme při hodnocení přednost.

Ale velmi si ceníme všech vytrvalých soutěžících a jejich fotografií. I když třeba ještě nesklidili žádné prémiové body, určitě se některé jejich fotografie objeví i v kalendáři a na závěrečné výstavě.

Všem děkujeme za účast v soutěži a těšíme se na další prázdninové fotky. Červencové kolo končí ve čtvrtek 5. srpna.

Hodnocení červnového kola:

Mladší kategorie:

Jakub Šimeček, 4. A za Déšť v Poodří

Sebastian Nytra, 1. B za Čapí hnízdo

Anna Ulmannová, 3. A za V červnu se to červená (třešně)

Tereza Luzarová, 6. B za Večerní slunce nad rybníkem

Patrik Valchař, 8. A 3 za Kostel před západem slunce