Kouzlíme v kuchyni

Tak se jmenuje projekt, který si pro naši školu a další vybrané školy připravila Střední škola společného stravování v Ostravě-Hrabůvce. Projekt měl přípravnou fázi, kdy se pod dohledem mistrů odborné přípravy vzdělávali naši žáci a žáci ZŠ Klimkovice v oboru studené kuchyně a přípravy nealkoholických nápojů. Po teorii následovala praxe. A co se naši žáci naučili připravovat? Plněnou tortillu, věneček s pomazánkou, ovocný pohár, mojito a americkou limonádu. Spotřební koš byl plný nejvybranějších ingrediencí, tak bylo jen třeba zapojit kuchařskou fantazii a kreativitu.

Naši žáci a žáci ZŠ Klimkovice poměřili síly na kuchařské a barmanské soutěži při otevírání lázeňské sezóny 4. května 2019 v klimkovických lázních.

Alice Klenová získala 1. místo v barmanské soutěži, rovněž barmanský tým ve složení Alice Klenová a Radek Šťastný byl oceněn zlatou medailí.

Kuchařský tým ve složení Eliška Lubojacká, Pavlína Jajcajová a Adam Kubica obsadil stříbrnou příčku, ale jejich výkon byl skvělý a zaslouží si velkou pochvalu za vzornou reprezantaci školy stejně jako naši mladí barmani.

Soutěžícím gratulujeme a těšíme se na další příležitosti, kde budou moci naši žáci výborně reprezentovat školu a obec.

06.05.2019 Zpět