Mapování hnízdění ptáků

Projekt Mapování hnízdění v Polance a okolí probíhá beze změny již třetím rokem.

V dubnu a květnu začíná hnízdit většina druhů ptáků. Možná si už i na Vaší zahradě v budce staví hnízdo sýkora koňadra nebo si na trámu pergoly buduje hnízdo rehek domácí zvaný kominíček. Nejen žáci, ale i jejich příbuzní a zaměstnanci naší školy, se mohou zapojit do projektu Mapování hnízd v Polance a okolí.

Nahlášená hnízda se budou zaznamenávat do mapy umístěné ve dvoraně školy a v závěru projektu bude vyhodnocen celkový počet zjištěných hnízd jednotlivých druhů ptáků.

Jak mohou zájemci nahlásit zjištěné hnízdo nebo některé z výše popsaných projevů hnízdění? Svá pozorování můžete zaslat e-mailem na adresu Emil.Morav@zspolanka.cz, kde uvedete název druhu (nebo jeho popis), datum, místo pozorování (např. název ulice, rybníku, lesa apod.) a zda jste našli hnízdo, pozorovali mláďata nebo jiný projev hnízdění. Potěší i případná fotografie. Žáci mohou podobně nahlásit hnízdění i osobně panu učiteli Moravovi ve škole, nejmenší žáci (1. a 2. třída) i své paní učitelce.

Název souboru Poslední změna Velikost souboru
Záznam pozorování hnízdění 2024.pdf23.04.2024747 Kb