Online výuka

Jak jsme se vypořádali s výukou žáků po zavření školy? Jakými prostředky učení na dálku realizujeme?

V současnosti máme k dispozici množství cest, jak žákům učivo zprostředkovat, jak ho efektivně procvičovat a získat zpětnou vazbu, jak se dané učivo daří žákovi zvládnout.

Které komunikační a sdílecí služby využíváme?

Dětem doručujeme potřebné instrukce a materiály prostřednictvím informačního systému Bakaláři, mailem (MS Outlook), video přenosy pomocí aplikací Cisco Webex Meetings a Microsoft Teams; někteří pedaogové využívají server YouTube či Úschovnu.

Základním nástrojem pro on-line interaktivní výuku se stal Cisco Webex Meetings, s jehož pomocí probíhá video výuka dle stanoveného rozvrhu.

Aby děti nezůstaly odkázány jen na své učebnice a pracovní sešity, pracujeme více než obvykle s nejrůznějšími vzdělávacími weby.

Využíváme oblíbené vzdělávací weby s nepřeberným množstvím výukových materiálů, video prezentací a online cvičení, kde si žák procvičí učivo zábavnou formou. Některé firmy dočasně zpřístupnily své výukové aplikace bezplatně; nakladatelství vydávající učebnice poskytla zdarma elektronické verze svých učebnic a pracovních sešitů. Někteří učitelé píší vlastní blog, mnozí kantoři si sestavují automaticky vyhodnocované on-line testy, jiní připravují komentované prezentace na vlastní webové stránky nebo natáčejí svá vlastní výuková videa.

Ačkoli ne všichni žáci mají k dispozici nezbytné technické prostředky pro výuku na dálku, pevně věříme, že toto nelehké období společně překonáme a on-line výuka přinese i nějaká pozitiva.

25.05.2020 Zpět