Praktika z přírodopisu

Během jarních měsíců si žáci v praktiku z přírodopisu vyzkoušeli mnoho různých postupů a způsobů, jak chytat, zkoumat a určovat různé živočichy a rostliny.

Prozkoumali, jak žijí velcí kopytníci, využívající se v hospodářství a pronikli do základní myslivecké terminologie. Kromě velkých organizmů žáci zkoumali i mikroorganismy, poznávali jedovaté a nejedlé houby či pitnou a nepitnou vodu dle výskytu různých organizmů.

To vše proběhlo za cenu rozbitých sklíček, vylitých roztoků a zničených či ztracených preparátů. Žáci se také museli postavit strachu z pavouků a hmyzu a poprali se s tím bravurně. Na konci roku také zjistili, že se dá pro nafukování balónků využít kvasinky a jejich produkci plynu při množení se.

Doufáme, že příští rok bude vědecky minimálně stejně úspěšný jako tento.

26.06.2022 Zpět