Sedmáci na výletě v Olomouci

Dne 11. června se žáci sedmého ročníku naší základní školy vydali na nezapomenutelný výlet do krásného města Olomouc. Cílem bylo nejen poznat historické památky, ale také si užít spoustu zábavy.

Naše první zastávka byla u impozantní katedrály sv. Václava. Žáci obdivovali gotickou architekturu, vysoké věže a nádherné vitráže. To vše bylo doprovozeno monumentálním zvukem varhan.

Další zastávkou byl Přemyslovský palác. Bylo to jako cesta časem! Na malý okamžik jsme se vrátili do doby vraždy posledního přemyslovského krále Václava III.

V Rosáriu jsme se procházeli mezi krásnými květinovými záhony. Růže, tulipány a další květiny nás okouzlily svou barevností a vůní. Nemohli jsme vynechat návštěvu slavného Olomouckého orloje.

Na závěr jsme se vydali do Pevnosti poznání, kde jsme se stali malými vědci. Interaktivní expozice nás zaujaly a žáci si vyzkoušeli různé pokusy a hry. Bylo to skvělé spojení zábavy s vzděláním.

Celý den byl plný dobrodružství, nových poznatků a smíchu. Doufáme, že budou žáci na tento výlet rádi vzpomínat!

Mgr. Martin Mrázek a Mgr. Jiří Sikora

12.06.2024 Zpět