Škola v přírodě Čarták 2019

Čtvrté třídy strávily v květu krásný týden na Soláni v Beskydech. Ledoví muži tentokrát dorazili se vším všudy, takže moc tepla si děti neužily. Ale krásné prostředí a prima program dětem vše vynahradil.

Od 12. 5. do 17. 5. 2019 se 41 žáků čtvrtých tříd zúčastnilo ozdravného pobytu v Moravskoslezských Beskydech v Horském hotelu Čarták.  Každý den jsme startovali kouzelným zaklínadlem stroj času a vyráželi na výlety do dávné minulosti do okolí hory Soláň.

Ulovili jsme si mamuta z doby ledové, středověcí rytíři si poměřili své síly na dráze zdatných rytířů, pokusili jsme se také ošetřit zraněné rytíře. Týden jsme si zpestřili návštěvou Skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm a vyhlídkou z Jurkovičovy rozhledny. Celodenní výlet nás zavedl do sklárny v Karolince Bzové, kde jsme si prohlédli techniku zdobení číší a ozdobných váz.  Pomohli jsme čaroději vymyslet ztracená zaklínadla a on se nám odměnil pokladem u Karlovského jezera.

Přestože počasí bylo jako v době ledové, týden jsme si užili a vraceli jsme se plní nových zážitků.

03.06.2019 Zpět