Školní kolo zeměpisné olympíády

K období přelomu starého a nového kalendářního roku patří neodmyslitelně školní kolo zeměpisné olympiády.

Zájemci z řad druhého stupně se opět utkali ve třech kategoriích.

Šesťáci soutěží v kategorii A a po vyrovnaném souboji se z vítězství může radovat Diana Krčková ze třídy 6.A. Na stříbrné pozici se umístil Dejan Glišič ze 6.B a bod za ním další žačka 6.A třídy Eliška Teichmanová.

Kategorie B pro sedmáky se stala jednoznačnou kořistí Jana Mihuly ze 7.A. Ten se prosadil v nelehké konkurenci, kterou tvořila také loňská vítězka školního kola Judita Krčková, která letos obsadila třetí příčku a Tobiáš Rusek, který se umístil druhý.

Nejvíce obsazená kategorie C zahrnuje žáky osmých a devátých ročníků. Zástupce třídy 8.A Ondřej Stulík potvrdil, že jeho loňské vítězství v mladší kategorii nebylo náhodné, překonal všechny kromě vítěze a skončil tak stříbrný. Zbývající místa na stupních vítězů obsadili dva soutěžící z 9.A. Bronzová pozice patří Adamu Neuwirthovi a vítězem mezi nejstaršími žáky naší školy se stal Patrik Hrouzek.

Zeměpisná olympiáda bude pokračovat okresním kolem, do kterého se kvalifikovali vítězové jednotlivých kategorií.

Všem soutěžícím děkujeme za účast a vítězům gratulujeme.

Okresní kolo:

Krčková Diana 16. z 29