Světová premiéra v polanském biografu RETROSTAR

Ve středu 24. června byl sál kina zaplněn skoro do posledního místa. Sešli se rodiče, kamarádi i učitelé, kteří byli velmi zvědaví na první nezávislý film z produkce studia Vidle, které pod vedením Radovana Šťastného sdružuje kamarády z 9. ročníku naší školy, kteří společně půl roku pracovali na svém projektu. Více než dvě stě diváků, kteří se půl hodiny skvěle bavili, a možnost vidět film na velkoformátovém plátně je pro ně určitě největší odměnou a hlavně motivací k natáčení dalšího filmu.

Radovan, který byl to odpoledne asi doopravdy Šťastný, po premiéře představil divákům svůj tvůrčí tým a mino jiné uvedl:

Rád bych poděkoval pár lidem, kteří nám velmi pomohli a zasloužili se o vznik této komedie a také o to, že jste ji právě mohli vidět v pořádném kině. To je zásluha pana Pan Adamce, který nám umožnil promítání tady v kině Retrostar. Je to vážně skvělé vidět film tady na velkém plátně.

Dále děkuji panu řediteli Molitorovi, který, když jsme k němu v lednu přišli s nápadem natočit film, nás velmi podpořil a umožnil natáčení ve slepě školy a taky za nás vyžehlil malér, když jsme tam omylem nechali láhev vodky pro inspekci.

Také děkuji panu učiteli Sikorovi, který nám ověřil historickou přesnost, ať trefíme alespoň ty roky. Panu učiteli Richtarovi za půjčení techniky. A velmi děkuji paní učitelce Pokludové za překlad všech krkolomných německých výrazů.

Jsem rád, že jsme zvládli celé velmi náročné natáčení, které trvalo asi 15 natáčecích dní, a to je opravdu jen čas na place. Při tom jsme se toho naučili hodně, zejména spolupracovat. A taky jsme zažili hodně zábavy.

Myslím, že nikdo nečekal, že 20 deváťáků dokáže natočit celý film (popravdě ani já), ale jsme tady, stojíme zde, s filmem, a jsem velmi rád za to, že jsme to zvládli. Přes všechny komplikace. Nakonec bych ještě chtěl dodat, že jestli se vám film líbil, že byste ho chtěli vidět znovu nebo ho chtěli někomu doporučit, tak bude společně s nepovedenými záběry na našem Youtube kanálu studio Vidle, kde budou vycházet další minifilmy. Nějaké fotky z natáčení zase najdete na Instagramu studia Vidle.

29.06.2020 Zpět