Třeťáci putovali s Cyrilem a Metodějem po jižní Moravě

Pestrý program čekal účastníky třídenního školního výletu na jižní Moravu, který se uskutečnil v samotném závěru května.

Hned první den se třeťáci zúčastnili výukového programu o Cyrilovi a Metodějovi a prohlédli si baziliku na Velehradě. S původními druhy ryb, ale i pratury a řadou rostlinných druhů se odpoledne žáci seznámili v expozici Živá voda s podvodním tunelem a botanickou zahradou. Čtvrtek patřil putování z Velehradu na hrad Buchlov, který si žáci prohlédli v doprovodu průvodkyně v historickém kostýmu. Páteční dopoledne děti vyplnily prohlídkou Archeoskanzenu a mohli posoudit, jak náročný a plný nebezpečí byl kdysi život Slovanů na území Velké Moravy.

Soutěže, hry i odpočinek vyplnily volné chvíle mezi jednotlivými částmi programu, a tak se děti z výletu vrátily možná trochu unavené, ale snad i spokojené a plné zážitků.

03.06.2024 Zpět