Tvůrčí psaní

Nezvyklý průběh 2. pololetí jsme využili k psaní soutěžních slohových prací. Organizátoři soutěží přizpůsobili termíny nastalým okolnostem, žáci se mohli tvůrčímu psaní věnovat z pohodlí domova.

Největší úspěch zatím zaznamenala práce Tomáše Novotného, žáka 9.A. V národním kole 49. ročníku mezinárodní soutěže v psaní dopisů, letos na téma Napiš dospělému o světě, ve kterém žijeme, získal dokonce 2. místo i přes mimořádné množství zaslaných prací. Tomova práce rozhodně stojí za přečtení, pěkně reflektuje současné dění.

Kampaň Rosteme s knihou letos vyhlásila téma Střet světa aneb Důležitý okamžik v mém životě.

Každoroční literární soutěž Skrytá paměť Moravy přinesla mladým pisatelům zajímavé a široké téma Sítě.

Oblíbený projekt Děti dětem požadoval jakoukoli báseň, příběh o dětech a věcech kolem nás či pohádku.

Svět očima dětí nabídl náročná, ale velmi aktuální témata Bezpečnost v online světě a Nomofobie.

Pohádkový Jičín přjial jakýkoli literární útvar s názvem O čarovné vodě.

Čertovské pohádky přinesl téma Čerti na oslavě.

Název souboru Poslední změna Velikost souboru
tomas novotny dopis.docx15.05.20209 Kb