Týden dopravní osvěty

Poslední lednový týden byl věnován bezpečné cestě do školy

Jak se naši žáci zhostili zadání obecního úřadu? Vymýšleli vtipné slogany ohledně bezpečného provozu a vytvářeli k nim ilustarce nabádající všechny účastníky silničního provozu k obezřetnosti a dodržování pravidel. Žáci 9. ročníku  mapovali celý týden provoz v okolí školy, a to v inkriminované době mezi 7:00 a 8:00, vedli si detailní statistiky týkající se automobilů a mezi žáky prováděli průzkum, v němž zjišťovali, jestli se do školy dopravili pěšky, autobusem, na koloběžce, kole, anebo autem. O výsledcích celé akce vás budeme podrobněji informovat v novém čísle Polanského zpravodaje.

„V současné době se doporučuje, pokud je to možné, omezit vození dětí do školy autem, protože si tak nemohou osvojit návyky pohybu v silničním provozu (chůze, přecházení a jízda veřejnou dopravou). Tyto znalosti a dovednosti pak dětem chybí v budoucnosti. Menší děti totiž lépe přijímají pravidla a tím si je zažijí a zautomatizují."

Více informací na  https://www.bezpecnecesty.cz/cz/dopravni-vychova/dopravni-vychova-ve-skolach/chodec/bezpecna-cesta-do-skoly

04.02.2020 Zpět