Učíme se nejen v lavicích – přírodovědná výprava šesťáků do Beskyd

Během září zpravidla jezdí žáci 6. ročníku na adaptační pobyt, aby se lépe poznali se svými třídními učiteli a oni naopak viděli svoje svěřence i v jiných situacích než při běžné vyučovací hodině.

Už od loňského školního roku je ale všechno trochu jinak, a tak i klasický adapťák měl podobu jen celodenního výletu do Beskyd. Hlavním cílem byla stezka v oblacích Valaška a procházka z Pusteven na Radhošť a pak do Trojanovic. Cestou žáci plnili přírodovědné úkoly a hledali a následně v průhledných schránkách s lupou pozorovali hmyz. Taky si spolu hráli, povídali a užívali trochu volnosti v přírodě, kde mohli odložit roušky. Škoda jen, že zatímco v Ostravě bylo krásné počasí, beskydské vrcholy halila hustá mlha.

28.09.2020 Zpět