Vánoční Brno

Poslední školní den v roce 2023 se vydali žáci 8. ročníku vlakem do Brna.

Začali jsme Kapucínským kostelem a komentovanou prohlídkou krypty s mumiemi. Výklad o historii Brna, o klášteru a baronu Trenckovi byl velmi zajímavý a srozumitelný. Pak jsme si vyšlápli Petrov a prohlédli si Katedrálu sv. Petra a Pavla a vystoupili na věž, odkud byl výborný výhled na historické centrum.

Na Zelném trhu a Náměstí Svobody probíhaly vánoční trhy, na Dominikánském náměstí byl vystaven velký dřevěný betlém. Kuličky z orloje jsme bohužel nestihli.

Nemohli jsme minout ani Divadlo Husa na Provázku a Starou radnici s vyhlášeným Brněnským drakem.

Odpoledne jsme vyšli na hrad Špilberk, kde jsme měli objednanou komentovanou prohlídku rozsáhlých kasemat.

Počasi bylo divoké, od deště přes sníh a vítr až po sluníčko. Cesta RegioJetem proběhla bez problémů.

02.01.2024 Zpět