Výlet na hrad Hukvaldy

Ve středu 29. 5. se třídy 4.A a 4.B vypravily na školní výlet na hrad Hukvaldy. Po krásné procházce hradní oborou čekala žáky prohlídka s průvodkyní. Děti postupně prošly všemi částmi hradu. Žáci nakoukli  do bývalých obytných prostor, do hradní kaple, na věž, do podzemí, do vězení, na hradní hřbitov, do psince a prošli všemi hradními branami. Poslechli si pověst o zazděném preclikáři i o vílách Hůkalkách. V místních hradních obchůdcích nakoupili suvenýry. Po prohlídce hradu čekal děti rodný dům Leoše Janáčka a vyprávění o zajímavostech z jeho života. Ve druhé části domu si všichni prohlédli úžasnou výstavu modelů českých hradů a zámků. Protože byli všichni vzorní a pečlivě poslouchali, dostal každý žák od paní průvodkyně malou pozornost. Domů se vrátili všichni velice spokojení a unavení.

02.06.2024 Zpět