Základní škola a mateřská škola Polanka nad Odrou

Aktuální informace

Žáci, o kterých je slyšet

Judita Krčková, 6. A

Vyniká v psaní slohových prací, v turnaji ve stolním fotbale obsadila 3. místo, ve vánočním šachové turnaji 6. místo, ve školním kole olympiády v jazyce anglickém se umístila na 1. příčce a v okresním kole matematické olympiády také vyhrála. V okresním kole zeměpisné olympiády porazila konkurenci z víceletých gymnázií a zvítězila, v kole krajském se umístila na 20. místě.

Judi, máš nějké plány?

Jedno z mých přání, které se mi možná brzy splní, je začít jezdit na koni. Můj dlouhodobější cíl je pokračovat v účasti na olympiádách, myslím si, že by mi to mohlo pomoct do budoucna. Jinak se snažím život moc neplánovat, žít v přítomnosti a nemít na sebe moc velké nároky.

Adam Mihula, 9. A

Ve vánočním šachovém turnaji obsadil 7. místo, píše zajímavé slohové práce, ve školním kole olympiády v angličtině obsadil 2. místo, v okresním kole dějepisné olympiády 7. místo, v krajském kole zeměpisné olympiády 12. místo, v jazykově-znalostní části soutěže AHOL’s Amazing Race dokonce zvítězil.

Adame, čemu se věnuješ ve svém volném čase?

Často hraju různé počítačové hry, ale taky dělám různé věci s elektronikou, např. auto na dálkové ovládání, zkouším modelovat modely na 3D tiskárně a také trochu programovat. Práce s elektronikou mě hodně baví, to je i důvod, proč ji budu studovat na střední průmyslové škole elektrotechniky a informatiky.

Více v květnovém čísle Polanského zpravodaje.