Aktuality ZŠ
V září probíhalo každoroční školní kolo výtvarně-jazykové soutěže Oxford Illustrator.
MŠMT stanovuje na základě Opatření č. j.  39185/2020 - 1 dny 26. a 27. října 2020 jako volné dny. Informační plakáty k omezení šíření koronaviru pro žáky nalezenete na stránkách MŠMT.
Jednoduchý návod na práci v MS Teams si můžete prohlédnout na tomto odkaze.
Na základě mimořádných opatření vlády ze dne 12. 10. 2020 probíhá na základní škole na 1. a 2. stupni distanční výuka od středy 14. 10. 2020 do odvolání. Základní informace naleznete níže.
Vybraným žákům základní školy můžeme v omezeném množství zapůjčit notebook či tablet. Přednost mají žáci, jejichž rodiče projevili zájem do 15. 9. 2020.
K 14. 10. 2020 byli všichni žáci odhlášeni ze školního stravování. V případě zájmu o školní stravování v době distanční výuky si žáci po opětovném přihlášení na portálu strava.cz mohou vyzvednout oběd do podepsaných jídlonosičů v době od 11.30 do 12.00 hod. ve vstupních prostorách školní jídelny po jednotlivcích. Jídlonosič je nutné umístit na připravené místo ve vstupních prostorách do 10.00 hod. Vstup do školní jídelny je zakázán.
Od pondělí 5. října do pátku 9. října probíhala v hotelu Čarták na Soláni škola v přírodě 4.A a 4.B třídy.
V rámci kampaně Objevuj Moravskoslezský kraj navštívlily ve středu obě třídy 7. ročníku Pustevny, stezku Valaška i sochu Radegasta. Počasí vyšlo na jedničku.
V sobotu 3. října 2020 byl slavnostně otevřen moderní, víceúčelový, venkovní sportovní areál se čtyřmi novými hřišti a plochou pro kolečkové sporty u základní školy v Polance nad Odrou.
Během září zpravidla jezdí žáci 6. ročníku na adaptační pobyt, aby se lépe poznali se svými třídními učiteli a oni naopak viděli svoje svěřence i v jiných situacích než při běžné vyučovací hodině.
Aktuality MŠ
15.10. proběhl v naší MŠ projektový den na téma mosty.
Vážení rodiče, během podzimních prázdnin od 26.-30.10. 2020 bude provoz v naší MŠ od 6:00-16:00 hod.
V 1. pololetí se neuskuteční žádné kroužky pro děti v mateřské škole.
Od 1. 9. byla otevřena nová třída - Delfínci.

V souladu manuálem pro provoz škol a školských zařízení ve školním roce 2020/2021 vzhledem k možnému šíření onemocnění COVID-19 přistoupilo vedení Základní školy a mateřské školy Polanka nad Odrou k těmto základním pravidlům:

Připomínáme rodičům dětí z MŠ, aby si navedli trvalé příkazy na stravné. Děkujeme
V době, kdy byla MŠ uzavřena kvůli koronavirové krize, se v naší MŠ podařilo ušít 4000 roušek. Ještě jednou děkujeme všem, kteří se na šití roušek podíleli s námi, ať už tím, že nám do MŠ nosili potřebný materiál nebo něco dobrého na dobití energie. Jak šití roušek probíhalo, můžete vidět ve videu na tomto odkazu  https://www.youtube.com/watch?v=E1wgEehf_fY&feature=youtu.be
Prosíme rodiče dětí, které nejsou přihlášeny do MŠ na měsíc srpen, aby si odhlásili obědy.

věnujte prosím níže uvedenému náležitou pozornost.

V úterý 16.6. 2020 proběhlo v naší MŠ tradiční pasování předškoláků společně s p. ředitelem a p. učitelkami budoucích prvních tříd.