Aktuality ZŠ

Miniházená v Polance

POLANKA CHILDREN´S CUP

Ve školním roce 2019/2020 probíhá již 11. ročník meziškolních turnajů v miniházené.

Prvňáčci mají za sebou téměř dva měsíce ve škole.

Velké poděkování patří všem členům Klubu rodičů, kteří se podíleli na zorganizování náročné, zato (nejen) dětmi oblíbené STEZKY ODVAHY.

Nedílnou součástí obřadu VÍTÁNÍ OBČÁNKŮ je i vystoupení předškolních dětí a žáků naší základní školy. Učinkující slavnost zpestří recitací, zpěvem a hrou na hudební nástroje.
V pátek odpoledne potěšili i žáci naší školy polanecké jubilanty, kteří letos slaví 70., 75. a 80. narozeniny. Program v Dělnickém domě zpestřili svým zpěvem a  hrou na hudební nástoje.
2. října jsme si na Obchodní akademii Ostrava připomněli Evropský den jazyků, a to programem plným překvapení, her, soutěží a ochutnávkou tradičích jídel.
V pondělí 23. 9. 2019 jsme se třídou 4. A navštívili ostravskou ZOO.

V pondělí 23. 9. vyrazila třída 6. B v doprovodu své třídní učitelky paní J. Pokludové a paní zástupkyně Š. Sýkorové do Beskyd.

Adam Kowalski, žák 8.B, se v září stal prvním Čechem v historii, kterému se ve své kategorii povedlo vyhrát italský šampionát Easykart. Ze sedmi závodů vyhrál čtyři, dvakrát byl druhý a jednou třetí, stal se tak italským šampionem roku 2019.

Žáci 6.A se v úterý 17.9. sešli v areálu Landek park, aby prostřednictvím různých her a netradičních aktivit zlepšili a prohloubili vztahy mezi sebou.

Aktuality MŠ
Zveme všechny rodiče na uzavření školní zahrady, které se uskuteční dne 23. 10. 2019 od 15:00 do 16:30 h. Těšíme se na Vaši účast.
Dne 21. 10. 2019, navštívilo naši školku divadlo Šikulka. Děti měly možnost zhlédnout představení Prasátko a kouzelná slovíčka.
Ve dnech 17. a 18. 10. 2019 proběhla v MŠ ukázka Canisterapie. Navštívili nás dva psi, děti si je mohli pohladit i nakrmit, a seznámily se se základy Canisterapie.
Procházka po Poodří
Dne 15. 10. se třídy Žabky a Želvičky společně vypravily na procházku k polaneckým rybníkům. Děti si vyzkoušely také krátkou jízdu autobusem na Dolní Polanku, odkud už jsme se prošli pěšky až zpátky ke školce. Děti měly možnost lépe poznat život v rybníce a u rybníka, když pozorovaly kapry, labutě a žáby.
Dopravní hřiště
V pátek 27. 9. 2019 děti ze třídy Chobotniček navštívily dopravní hřiště v Ostravě-Porubě, v mateřské škole na Ukrajinské ulici. Děti měly možnost seznámit se se základními pravidly silničního provozu z pohledu chodců a cyklistů, za účasti městské policie.
Vánoční focení jednotlivců
Ve čtvrtek 26. 9. 2019 proběhlo v naší mateřské škole Vánoční focení jednotlivců.
Usměvavé lyžování
Upozorňujeme, že dne 27. 9. 2019, je poslední možnost, přihlásit děti na lyžařský kurz. Více informací naleznete na nástěnkách v šatnách jednotlivých tříd, nebo na stránkách www.usmevaveaktivity.cz/lyzovani. Kontaktní osoba je paní Hana Volková, tel.: 604189053.